Minifilm k veleúspešnému hitu Michaela Jacksona sa považuje za prvý videoklip natočný cinematickým prístupom a ako v prvom sa tu vyskytujú herecké pasáže takže akoby sme sa nepozerali na klip ale na krátky filmový muzikál. Thriller v 90tych rokoch vyhral cenu MTV za najlepší klip a dodnes je jedným z najoceňovanejších videoklipov vôbec. (JohnFarst)

Marrty3

Ať si říká kdo chce co chce, pro mě je Micheal jedna z největších hudebních ikon na světě. Je to neuvěřitelný tanečník a zpěvák. V tomhle klipu to dokazuje. Pamatuji si ho už jako kluk, že jsem ho hltal. Je to film na jeho jeden z nejlepších tracků. Mě tohle prostě baví a bavit dlouho bude. Z filmového hlediska je to dokonalost. Skvělá atmosféra a skvělá taneční synchronizace. Nemůžu jinak než za 5*****. ()

Sancty

Videoklip všetkých videoklipov. Alebo hororový kraťas, v ktorom nie je popová pieseň na škodu veci. Rovnaký tým, aký sa stretol už pri o dva roky staršom An American Werewolf in London (hriech prekladať) vytvoril nezabudnuteľné a, snáď ma nikto neukameňuje ak použijem aj slovo kultové, dielo. Landis zúročil svoje vtedajšie režisérske skúsenosti a spolu s Rickom Barkerom úspešne zopakoval famóznu premenu človeka na netvora. Výborná atmosféra v hranej časti dotvorená hudbou Elmera Bernsteina, neskutočne charizmatický hlas Vincenta Pricea, poctivá práca maskérov, odkazy na horové filmy a zvlášť zombie subžáner, a v neposlednom rade ešte pôvodný Michael so skvelou tanečnou choreografiou. Ja beriem Thriller ako ozajstnú poctu klasickým hororom, pretože stačí naozaj iba trocha zapátrať a zistíte, že sprvoti aj bezvýznamní herci ukrývajúci sa pod tonami mejkapu nie sú ľudia, ktorí išli práve okolo a len tak náhodne zakopli o príležitosť. Tu sa pracovalo s ozajstnou vášňou. ()

duklak2

Nej, nej, nej zpěv a taneční kreace, které mě úplně dojmuly. Skvostné a mistrovské dílo. Je to jen důkaz toho, že Michael Jackson je jedním z nej zpěváků a tanečníků v jednom. I když je jeho sláva už dávno pryč, najde se asi každý, kdo si na něj vzpomene. Ale spíše to bude jeho aférkami, kterými nás zásobují média v posledních letech. Asi nejlepší krátkometrážní horor, který byl kdy natočen. Úchvatná proměna Michaela ve vlka. Výborné zpracování zombie, které mě naháněli strach. Jen škoda, že vůbec neumím anglicky a tak jsem si to nemohl plně vychutnat. No nic přátelé, tak se tu mějte hezky a já valím do Neverlandu :-). ()

MM_Ramone

Nie som, a ani som nikdy nebol, obdivovateľom hudobnej produkcie Michaela Jacksona. Rešpektuje však fakt, že sa jedná o všeobecne uznávaného Kráľa popu. Lenže pop to rozhodne nie je pre mňa to pravé. Tiež sa nepovažujem za vyznavača video klipov. Skôr zastávam názor, že obraz zbytočne odvádza pozornosť od hudby. Ale aj na tomto poli filmovej tvorby sa občas objaví zaujímavé dielo. Príkladom toho môže byť video klip ku skladbe "Thriller". Veľmi profesionálne spracovaný po všetkých stránkach. Najviac ma oslovilo jeho zombie horrorové pojatie. **** ()

lekr

Úžasný Michaelovův song v revolučním třináctiminutovém klipu!! Opravdu delikátní záležitost a lahůdka pro filmové i hudební fanoušky zároveň. Michaela mám opravdu rád a Thriller je podle mě jedna z jeho nej písniček leč ty příšery které lezou odevšad vypadají po chvilce dost trapně a uměle tažke to po chvíli připomínalo loutkové divadlo s Michaelem uprostřed... ()

• Michael Jackson skoro zničil videoklip po negatívnej spätnej väzbe zo strany svedkov Jehovových, ku ktorým v tej dobe sám patril. Nepozdávala sa im totiž premena hlavnej postavy vo vlkolaka. O Michaelovom presvedčení vypovedá tiež odmietnutie zodpovednosti zo začiatku videa: "Vzhľadom na moje silné osobné presvedčenie by som chcel zdôrazniť, že tento film v žiadnom prípade nesúhlasí s vierou v okultné vedy". Na konci v titulkoch sa objaví ďalšie zrieknutie sa zodpovednosti: "Akákoľvek podobnosť s aktuálnymi udalosťami alebo znakmi žijúcimi, mŕtvymi (alebo nemŕtvymi) je čisto náhodná." (Raccoon.city)
  • Když Michael zjistil, že představitelka Oly pózovala pro Playboy, přiznal, že o časopisu nikdy předtím neslyšel. (TomikZlesa)