Epizody(6)

V nové šestidílné sérii z produkce Amazonu se nám představuje Jean-Claude van Damme v mírně upravené verzi sebe samého. Láska k bývalé kolegyni přinutila tohoto akčního veterána, aby se vrátil z filmového důchodu a oprášil své slavné kopy. Natáčení laciných akčních filmů kdesi ve východní Evropě je však pouhé krytí pro opravdové alter ego hlavního hrdiny, který je ve skutečnosti tajným agentem Johnsonem, který bojuje s organizovaným zločinem a zachraňuje "náš svět". To vše a mnoho jiného můžeme vidět v tak trochu surreální komedii s potrhlým Belgičanem. (upson)

Recenze uživatele sniper18 k tomuto seriálu (2)

Jean-Claude Van Johnson (2016)

Tak som sa predsa len dočkal aj plnohodnotného seriálu, síce krátkeho, ale predsa, no hlavné, že som si ho skutočne užil. Jeho súčasná akčná tvorba už samozrejme dávno nie je tým, čím bývala, ale Jean-Claude Van Damme si to evidentne uvedomuje a je to jednoducho borec, čo mi dokazuje aj tu. Tá zápletka o organizácii, ktorá chce ovládnuť svet a agentoch, ktorí jej v tom chcú zabrániť mi príde len do počtu, aby to pôsobilo zámerne béčkovo a až tak brakovo, ale čo je najdôležitejšie, celé je to postavené na skutočnom Van Dammovi a narážkach na jeho tvorbu, kariéru a vlastne aj život a toto sa teda vydarilo. Možno tu mohlo byť ešte o trochu viac humoru a aj tej akcie, ale ani toto mi nevadilo, pri vtipných scénach som sa zasmial, hlavne na tých všetkých filmových narážkach a v akcii sa tu Van Damme tiež celkom slušne predvedie, síce mu už chýba rýchlosť, akú mal pred rokmi, ale fyzicky je na tom aj tak stále dosť dobre a predvedie dostatok slušných chvatov, kopov a samozrejme aj roznožku. Ale na moje prekvapenie seriál skvelo funguje aj v tej dramatickej rovine, podobne ako film JCVD, ale tu mi tá sebareflexia sadla ešte lepšie a Van Damma mi bolo pár krát skutočne aj ľúto. Hlavne posledný diel, ktorý už humoru moc neobsahuje, ale emocionálne sa mi veľmi páčil. A romantická línia mi spočiatku možno prišla trochu nadbytočná, ale to skutočne len spočiatku, zachvíľu som si aj túto stránku seriálu obľúbil a páčilo sa mi, ako spolu obaja fungovali. Ale okrem nich dvoch už nikto vyslovene nevyniká, herci sú už menej výrazní. A čo sa týka technickej stránky, seriál má celkom kvalitný vizuál, čo je samozrejme plus v porovnaní s rôznou balkánskou akčnou tvorbou, ale prevedenie je aj tak dosť komorné, takže rozpočet nebol najväčší. Tp plné hodnotenie je možno trochu precenené, ale aj tak sa to nedá moc s čím porovnávať, takže nie je úplne mimo, ja som si to jednoducho užil a som rád, že aspoň jeden z akčných hrdinov nielen môjho detstva sa vybral trochu inou cestou a má stále čo ponúknuť. 85% ()

Pilot (2016) (E01)

Netuším, či z toho bude aj seriál, alebo zostane len pri tomto polhodinovom pilote, ale som normálne šokovaný, ako ma to nadchlo. Nielen, že Jean-Claude Van Damme je tu po všetkých stránkach v najlepšej forme za dlhú dobu, ale okrem zaujímavej zápletky, atraktívneho vizuálu a slušných vedľajších postáv ponúka aj výborný humor a parádnu akciu. Všetky tie chvaty v záverečnej bitke som si pri Van Dammovi užíval, ako už dávno nie. A k tomu všetky tie filmové odkazy a výborné dialógy. Takže som jednoznačne za celý seriál, keďže ako Van Dammov fanúšik tu nemám absolútne čo vytknúť. 85% ()