Sadie

Sadie (Sophia Mitri Schloss) je dcérou vojaka, ktorý sa už štyri roky neukázal doma, hoci to niekoľkokrát sľúbil. Jej matka Rae (Melanie Lynskey), ktorá vidí situáciu reálne na rozdiel od svojej dcéry a ktorá to sama nemá ľahké, si začne románik s čerstvo nasťahovaným cudzincom (John Gallagher, Jr.) do ich susedstva. Sadie sa to nepáči a preto sa nový vzťah jej matky bude snažiť, kvôli svojmu otcovi, prekaziť. (sochoking)

silentname

Je zaujímavé ak poviem, že malý film, ktorý dokopy nikto nevidel na mňa nakoniec urobí väčší dojem ako film, na ktorý sa tento mesiac všetci tešili do kina. "Sadie" je pre mňa skutočne dobre spracovanou drámou o 13-ročnom dievčati, ktoré žije sama s mamou. A kým je otec v armáde, mama už nezvláda samotu a chce opäť nájsť niekoho, kto by jej prinavrátil radosť do života. Napriek tomu, že Sadie otca miluje, vyzerá to tak, že otec už s jej mamou byť nechce a miesto toho sa rozhodol nájsť si iný život. Lenže Sadie to tak nechce vidieť a má pocit, že keď sa vráti domov, tak veci budú zase dobré. Myslím si, že film je veľmi dobre napísaný, má niekoľko vynikajúcich momentiek, no potom sú tu súčasne aj momentky, ktoré viac menej vyplynú do prázdna a nespravia taký efekt, ako by mohli. Ale k tomu sa dostanem. V prvom rade pozitíva. Melanie Lynskey je fantanstická. Toto je ďalšia skvelá rola, kde môže ponúknuť svoj talent a osobne mám pocit, že ona bola predurčená na to, aby dokázala zahrať opustenú manželku a matku. Verím jej to všetkými desiatimi a nemám jediného krivého slova proti nej. Možno si sama niečo také prežila a vie dať do filmu potrebné emócie a feeling, ktorý to potrebuje. Sophia Mitri Schloss v hlavnej role je tiež vynikajúca. A často som čakal, čo vymyslí tentokrát. Pretože bola veľmi neodhadnuteľná. Danielle Brooks opäť do toho dala celé svoje srdce. Podobne ako v iných rolách je skvelá. Hlavná dejová línia je podľa mňa dobre vyprofilovaná, no mám pocit, že niektoré vedľajšie línie vypálili naprázdno. Napríklad tá práca, ktorú v škole riešili. Prečo sme si ju nemohli prečítať. Až na konci zachytíme pár slov z toho, no bolo by zaujímavejšie a silnejšie počuť celý text. Lebo by nám to dalo silnejší obraz o tom, čo sa vlastne v našej hrdinke odohráva. Okrem toho je tu tyran, ktorý terorizuje jej kamaráta Francissa. A podľa mňa to absolútne vo filme nemuselo byť, lebo s tým dokopy nič neurobia. Po jednej scénke, kde je zainvolovaná zbraň som čakal nejaké dôsledky, no nič také sa reálne nestalo. A to by to urobilo zaujímavejšie. S jej otcom sa nikdy nestretneme. To je podľa mňa zaujímavé, no tiež som mal pocit, že možno sa ten vzťah mohol rozobrať trošku lepšie. Určite tam priestor na to bol. Ale záver je podľa mňa tak skvele spracovaný, že dokáže vytiahnuť film z jeho problémov. Kto vie ako by to pokračovalo potom, a či by sa celá vec viac prešetrovala, no rozhodne to dodalo tomu tú potrebnú silu a hlavne som videl, že aj tvrdá Sadie, ktorá po celý čas neukáže čo sa v nej odohráva si zrazu uvedomí, že možno zašla moc ďaleko. Ale vie si stále racionálne svoje veci zdôvodniť, kým nie je jej rozum postavený pred skutočnosť, s ktorou nepočítala. A to tomu dáva tú potrebnú váhu. Pre mňa dobrý film s dobrými momentkami, no keby sa niektoré veci učesali, niečo sa vyhodilo a niečo sa viac pridala váha, mohlo to byť vynikajúce. Ale stále si myslím, že za pozornosť film stojí. Zvážte si a uvidíte. Hodnotenie: B+ ()

sochoking

Hlavná hrdinka príbehu, tínejdžerka menom Sadie, trpí pocitom odlúčenia od svojho otca, ktorý slúži v armáde a už štyri roky sa neukázal doma hoci už veľa krát to sľúbil. Jej matka Melanie Lynskey to nemá ľahké tiež a ked sa do malého vidlákova nasťahuje do susedstva týpek John Gallagher Jr, prebehnú medzi nimi chechtle mechtle, čo sa Sadie nepáči kvôli jej fotrovi. Bude sa preto vehementne snažiť tento románik prekaziť. Drsná a depresívna sociálna dráma s výbornou Melanie Lynskey! 85% ()

jasse

Sadie je příběh 13leté dívky, která žije doma s matkou, zatímco její otec slouží v armádě. Sadie svého otce miluje a trpí jeho opakovanými odjezdy od rodiny. Když její matka začne chodit s novým mužem, Sadie podniká extrémní opatření, aby ukončila její vztah a zachránila rodinu - no, tak na to jsem docela zvědavá, ale především proto, že veškerou hudbu k filmu dělal Mike McCready z Pearl Jam a podle traileru je to docela síla. ()