Epizody(6)

Děj I. série se odehrává v 15.století (1485 - 1498) na dvoře krále Richarda IV. (pouze v prvním díle na začátku u jeho předchůdce - Richarda III.). Zde se královský princ Edmund "Černá zmije", vévoda z Edinburghu, snaží za pomoci svých věrných přátel Baldricka a Lorda Percyho stát korunním princem namísto svého bratra Harryho anebo dokonce králem celé Anglie. Ovšem vždy to dopadne jinak než si představuje. (Fary)

grerar

Musím okomentovat hodnocení - Jde o to, že seriál je na pět hvězd. Problém nastává v porovnání s dalšími epizodami. Uvidíme jak dál, ale Dvojka je mi zatím sympatičtější. 4* ()

lsd

Typický britský, suchý humor je můj šálek čaje, a tento seriál je jeho dokonalou ukázkou. Jsem z toho nadšen, a to jsem prosím zatím viděl jen první sérii, která je podle hodnocení nejslabší. Takto geniální hlášky a nadávky se objevují snad jen v Red Dwarf (pokud se srovnávají seriály tohoto typu). Atkinson se díky svému výkonu v Černé zmiji posunul v mém žebříčku komiků a opět dál. ()

S.Dedalus

Navzdory lehce slabší první sérii a hodně slabé čtvrté sérii si mě tento seriál velmi získal. Ink and Incapability je nepřekonatelný díl, zvlášť pro všechny milovníky anglické literatury a slovníků. I shall return interfrastically. ()

rekkky

Nadprůměrný britský televizní seriál, kdy v každém díle první série se objevuje spoustu povedeného humoru, gagů a narážek na běh dějinných událostí v Británii. The Black Adder nabízí dobře znázorněný věk středověku a dokonale si jej připodobnil k obrazu svému, přičemž hlavní postavy jsou napsány s velkým přehledem. Scénář si nebere servítky s nikým a s ničím a dojde i na samotného Edmunda. ()

Ernst

první díl poněkud rozverný, že jsem si říkal, jak to může někdo považovat za vtipné. s postupujícími díly mi přijde první série poněkud slabší. přesto jeden z nejdrsnějších serálů co jsem viděl, Atkinson tady sice ještě neukáže svůj skvělý černý humor jako v dalších sériích, ale rozhodně je zde dostatek legrace. ()

anitae

Raději ani nepřidám hvězdy - anglický humor není můj favorit stejně jako historie, ale celkem vtipné to bylo;) ()

PEZ

Neskutocne trapne, ponure, britsky depresivne, pre mna toto nebola komedia, ale tragedia (nakoniec aj samotni tvorcovia s odstupom casu priznali, ze prva seria sa nevydarila). Len kvoli hodnoteniam a renome som nasiel silu pozriet si aj dalsie serie a spravil som dobre! BBC sa nakoniec o tri roky rozhodlo pokracovat, ale musel sa okresat budget a do teamu prisiel vypomoct dalsi scenarista Ben Elton. Pomohlo a dalsie serie su rozhodne lepsie a konecne (miestami) aj vtipne. ()

Odpadlik

Pokud čekáte typické Beanovské grimasy a ztřestěnosti, mohli byste být zklamáni. Pokud ale máte rádi typicky suchý anglický humor, pak ho zde dostanete vrchovatou porci. Některé hlášky jsou nezapomenutelné a herci si své role zahráli vyloženě s chutí. Uvažuju že si to pustím znovu! ()

mak.

Dabing mi poněkud zkazil první dojmy, ale po shlédnutí v originále musím uznat, že je to parádní zábava. *** A o několik let později se BA stal mou srdcovou záležitostí. Souhlasím s MatthewM. - Atkinson ve své dokonalosti. ()

Sosak

Tahle historická sága se Rowanu Atkinsonovi věru povedla. Suchého britského humoru není nikdy dost a i když tenhle seriál nepatří k tomu nejlepšímu, co nám Britové nabízí, tak určitě stojí za to, věnovat mu trochu času...klidně i trochu víc. ()