This Beautiful Fantastic

• Nový Zéland This Beautiful Fantastic

Bella Brownová (Jessica Brown Findlay) je osobitá bytosť plná nevyspytateľných a poväčšinou nepredvídateľných životných udalostí. Je čudáčka, žijúca vo svojom samotárskom svete, snívajúca o tom, že raz napíše rozprávkovú knihu pre deti. Je až neuveriteľne pedantsky poriadna, čo sa však nedá povedať o jej vzájomnej interakcii s prírodou, čoho dôkazom je jej bezútešne spustošená záhrada, ktorej spoločný plot zdieľa s divne výstredným starcom Alfredom Stephensonom (Tom Wilkinson). Ten zamestnáva kuchára Vernona (Andrew Scott) a kedže si ho Alfred patrične neváži, Vernon to jedného dňa zabalí a prejde na druhú stranu plotu. A tieto tri postavičky so zvláštnymi osudmi a príbehmi spojí práve zanedbaná záhrada slečny Belly, kvôli ktorej stavu jej hrozí okamžité vypovedanie nájomnej zmluvy. (sochoking)

CountessSuza

Miluji filmy, které se dotknou mé duše a tento je jedním z nich. Něžné, živoucí, opravdové s anglickým humorem za doprovodu krásné hudby. ()

Vasyl

Hodně slabý tři. Kdyby se mi někdo řekl, ať mu film popíšu, tak ho určitzě zklamu. Lehce šáhlá hezká holka si udělá 3 kamarády a uklidí jednu zahradu? Přitom to pěkně a docela příjemně uteklo. ()

robfi

Prijemne obsazeny romanticky film s prokreslenym pribehem a lehkym presahem do sveta fantasy..Kus dobre filmariny a inteligentni humor navrch. ()

jjjerry

Příběh je absolutně o ničem. Přesto Vás to bude bavit. Naladil mě do pozitivní nálady. Herecké výkony jsou perfektní a dokresluje to dobrá hudba. Ale nic od toho nečekejte nebo budete zklamáni. ()

Alvin

Amélie z Británie, ale film naštěstí nestojí jen na hlavní hrdince. Nejzábavnější byly slovní přestřelky v duelu Andrew Scott vs. Tom Wilkinson, navíc v té jejich krásné "britštině". Fajn oddechovka. ()

Nykol

Už od čias Amélie z Montmartu až doteraz som nevidela takýto pekný príbeh. Film, ktorý nerozčúli, nevystresuje vás, nemá prehnaté efekty a zahreje pri srdci.Vhodný na nedeľné popoludnie pri káve s koláčikom. Zbožňujem tieto typy hlavných hrdiniek krásne čudných, romantických, ktoré sa snažia zapadnúť do dnešného chaotického sveta,ale aj napriek tomu zostávajú sami sebou.Potešila ma hudba a tá záhradka za domom bola jednoducho úžasna. ()

JozefM.

amelie from uk: odoberte z jeuneta vizuál, kameru, hudbu a trochu narieďte príbeh. keď vidíte, že je to riedke, zahustite trochou suchého britského humoru, aby sa to dalo jesť... nezdvihne zo stoličky, ale ani neurazí ()

Einna

Nádherné! Jako by celý film byl jedna velká pohádková báseň s poselstvím. Zamilovala jsem se. Krásný filmový zážitek, který pohladí duši. ()

splaty

Moc příjemná pohodová podívaná, která však nedosáhla na The magic of belle isle, nebo na Muž jménem Ove. Chybělo tak málo! ()

KorryxD_

Myslela jsem si,že se jdu dívat na druhou Amélii,ale nebylo to tak. I tento film mě očaroval svou pohádkovou originalitou. Miluji,když jsou hlavní role bláznivé a Bella jí rozhodně byla. Hudbu přímo zbožňuji! A vedlejší role(Andrew Scott) je taková třešnička na dortu. ()

Sejkorka

Výborný film se skvělým Tomem Wilkinsonem, Zaujme i Anna Chancellor (známá jako kachna ze 4 svateb a 1 pohřbu) v roli vedoucí knihovny, kde pracuje Bella. V komentářích čtu nářky v souvislosti s Amelií z Montmartru. Ano, Bella je v lecčems Amélii podobná (i vzhledově), ale netřeba to srovnávat. Pointa je trochu překvapivá, ale o to více potěší. Včetně botanického okénka. Jinak jsem čekal, že se Bella dá dohromady s Vernonem, ale vybrala si ještě praštěnějšího Billyho. Jak se ukáže, je nejstarší z trojčat ... ()