Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

helianto

25. 11. 2022 oslavila Christina Applegate své teprve 51. narozeniny a stala se tak součástí Hulkova gratulačně vzpomínkového okénka. Někdejší blbka Kelly „melounek“ Bundová se vyprofilovala v komediální herečku s jasným potenciálem do budoucna. Bohužel, osud ji udělil ránu v podobě roztroušené sklerózy a dalších filmů s ní se tak, bohužel, již nedočkáme. Jako upomínku na ni jsem si vybrala tento film. Americké komedie nemám moc ráda, většinou jsou zbytečně přehnané a tlačí na pilu. Co je nevýhodou v běžných komediích, to je naopak výborné na parodiích. Všechno je a musí být přehnané, čím víc, tím líp. „Někdo by řekl, že mafie je špatná. Že využívá své moci k podrývání práva a pořádku, že vede lidi k nízkému jednání. Jistě, že je to pravda, ale výsledek stojí za to. Já to vidím tak, že když právo uškodí nám, uškodí našim dětem. Pouze mafie má tu moc vykonat dobrý skutek ve prospěch celého lidstva.“ Mnohokrát tu zaznělo, že film si vychutnáte hlavně tehdy, když znáte původní filmy. Není pravda, Abrahams je tak výborný, že bavit se budete tak jako tak. Když přistoupíte na jeho hru. A proč byste nepřistoupili, když je zábavná. A Christina Applegate okouzlující. ()

T2

Rozpočet $10miliónovTržby USA $19,889,299Tržby Celosvetovo $30,143,795║ Miestami celkom znesiteľná paródia na Krstného otca. Škoda že tie trapasy a vtípky čo Jim Abrahams do paródie tlačí sú až moc okukané ale keď sa privrú oči dá sa na tom celkom pobaviť. /40%/ ()

BoPo

Štýl humoru držiaci v podstate líniu série Bláznivá střela. Kvalita je ale skôr zodpovedajúca neskorším pokračovaniam. Situačný humor občas vyšiel a človek si tak mohol užiť trefovanie do Kmotra a spol. Hlavným limitom bol Jay Mohr. Ak by nemal práve on hlavnú postavu, tak mohol byť komediálny potenciál naplnený oveľa viac. ()

Jello Biafra

Vcelku zábavná paródia od tvorcov žhavých výstrelov paroduje predovšetkým Godfathera ale aj iné mafiánske filmy ako napríklad Casino, Scarface a nájdeme tu parodické scénky aj na Forresta Gumpa. Je tu síce zopár trapností ale tie zábavnejšie scénky jednoznačne prevyšujú. Dosť ma rozosmialo že hlavný "kmotr" celého filmu do Ameriky priplaval pekne kraulom. ()

Whitebeard

Komedie mého "mládí" :) Spoustu vtipů tohohle filmu si pamatuju dodnes a to je už řádka let, co jsem to viděl naposledy. Nicméně nasátý brčko do nosu, hekající chlapeček po tom, co doplaval do Ameriky těsně za Titanikem, opravdu paráda. Bojim se, že pustit si to dneska, už to nebude ono, takže si nechám už jenom ty vzpomínky :) ()

• Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)
  • Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)
  • Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)

Časové pásmo bylo změněno