Greta - osamělá žena

• Česko Greta: Ďábelská past (více)

Servírka Frances McCullen žije se svou spolubydlící Ericou v malém bytě. Frances právě prochází těžkým obdobím, nedávno jí zemřela matka a ona nemá zrovna nejlepší vztah se svým workoholickým otcem. Jednoho dne Frances při cestě z práce najde v metru pěknou opuštěnou kabelku. V kabelce objeví adresu, a tak se ji i přes Eričiny protesty rozhodne odnést majitelce. Tou je starší dáma Greta Hidegová. Pozve Frances dál a ihned ji doslova okouzlí svým vyprávěním. Greta je údajně Francouzka a její dcera prý dál žije ve Francii. Ona je po smrti svého manžela vdova. Ve chvíli, kdy si obě ženy povídají, se ozve velký hluk, ale Greta ho přehluší hraním na piano. Frances se s Gretou spřátelí a tráví s ní spoustu svého volného času. Erica ji ale varuje, že na tom, jak si ji Greta k sobě připoutává, je něco podivného. Že má Erica pravdu, se záhy potvrdí. Frances při vaření najde u Grety skříň plnou stejných kabelek, jako sama našla v metru. Na každé kabelce je i jméno údajné nálezkyně. Frances mezi těmito kabelkami objeví i kabelku se svým vlastním jménem. Uteče a už se s Gretou nechce vídat. Jenže Greta začne Frances doslova pronásledovat… (TV Nova)

selfesteem

Vůbec jsem netušila, co od filmu čekat, ale Isabelle Huppert mám moc ráda, jak v oblíbených píšu, tahle malá velká žena je šarmantní, má božskou barvu hlasu, velmi silné vnitřní kouzlo, ovšem na druhou stranu je v ní i něco tajemného, skrytého a svým způsobem nepříjemného, ale mě to přitahuje. Přitahuje, ale nesmí být toho nepříjemného až moc, tady mě vyloženě děsila, musela jsem si dokonce i dojít dýchnout inhalátoru, nebo by to se mnou švihlo. Zároveň jsem se neubránila dojetí a překvapivě ani úsměvu. Tenhle film vůbec není špatný a mám za to, že dokáže zaujmout. Pozn. Díky seriálu Chobotnice jsem si domů pořídila moka konvičku a ta je, vzhledem k tomu, že je z hliníku, po přípravě kávy tak příšerně žhavá, že vůbec nechápu, jak ji někdo může přinést na tácku s malými šálky a servírovat kávu tím způsobem, že se vše (manipulace s šálky atp.) odehrává v takové blízkosti té konvičky. Řeknu vám, trnulo mi v krku z toho, takže myslím, že tohle je jediný nedostatek tohoto filmu. ()

Vxxx

Žádný velký zázrak. Takový typ filmu, který byste očekávali po 10 večer na Nově ve všední den. Akorát by vás možná překvapil známý obličej. Film se snaží šokovat a být nepředvídatelný, ale opak je pravdou. Rozhodně jsem se ale nenudila. Mělé to spád a díky krátké stopáži si není moc na co stěžovat. (Snad jen na těch pár naprosto zbytečných lekaček.) 3* ()

ABLABLABLA

Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu. Jen jsem viděla film s Chloe Moretz? Aaaa, to si dám! A jako nebylo to špatné, ale místami tak nepravděpodobně blbé jako nějaké béčkové horory (a to se na horory nedívám, protože bojím bojím). SPOILER. Sorry, ale když ji konečně majzla valečkem po hlavě, tak se vrhne ke dveřím a bude jak trubka hledat klíče v míse a potom kam že se to zkusí utéct? Joooo do sklepa.. aha.. nejlepší řešení. Místo toho aby tím válečkem rozflákala to okno normální velikosti vedle vchodových dveří, kde stojí, zahodí váleček a zdrhne do sklepa a snaží se rozbít dlaní pidiokno ve sklepě. Genius :D Jako v podstatě až do poslední půl hodiny to byl docela dost slušný film, kterému bych dala i 4*, protože věřím, že žijeme v tak debilním světě, kde prostě nedokážete před někým utéct, policii je vaše stalkerská situace u prdele, lidi jsou zvrhlá hovada a v dnešním online technickém světě je fakt jednoduché asi někoho stalkovat atd.. Avšak od momentu, kdy skončí Chloe v bedně, už to bylo až po strop přehnané s hromadou nelogických míst. (A sorry, ale měla podle mě tolik příležitostí zkusit zdrhnout, už jen stačilo vzít kus dřeva z té rozflákané židle hned první den, počkat až otevře a buď ji tím jebnout, nebo bodnout a zdrhnout...) Jo aha já jsem soukromé očko, vím, že hledám tuhle ženskou, protože asi něco udělala dceři mého klienta, která je nezvěstná, ale místo abych se měl na pozoru, tak ji vlastně vyžvaním všechno, co vím, nechám se pozvat domů a v klidu si s ní dám čaj. P.S. Kdybych našla někde někdy kabelku, raději se k ní po zhlédnutí filmu ani nepřiblížím... ()

Flipnic-RE

Tohle bylo nečekaně parádní. Takovej malej, nenáročnej thriller na první pohled. Ale díky skvělejm hereckejm výkonům to mělo hodně do sebe. Pošahaná psychopatka, kterou hrála Isabelle Huppert byla tak strašně nepříjemná a reálná, že mi fakt mrazilo. Asi měknu na starý kolena, ale prostě ten hereckej výkon byl fakt úžasnej. Takovou odpornou, nesympatickou, nepříjemnou bábu ztvárnila jako vystřiženou z reálu. Protože takový potkávám po Brně každej den, třeba v MHD, na úřadech apod. Co dokáže nešťastnej člověk ... Poslední třetina už je docela řezničina, ale muselo se to nějak vygradovat. Krev a gore nečekejte, spíš psychickej tlak, hustou atmosféru, napětí atd. Fakt mě to mile překvapilo. ()

M.i.k.e

zhruba 70 minut byla Greta až překvapivě povedený old-school thriller,který nejspíš zapomněli natočit někdy kolem roku 96.Bohužel pak ale přišlo závěrečných 20 minut,které celou tu solidně budovanou atmosféru poslalo do kopru.Je celkem běžné,že se postavy v podobně laděných thrillerech nechovají zrovna logicky,ale tady bylo těch dementních lapsů během tak krátké doby opravdu hodně.Vlastně jsem už dlouho neviděl film,který by u mě takhle rychle přešel z fáze spokojenosti do fáze velkého zklamání...60% ()

Deyw

tady se nekdo pekne posral..jak nekdo z vas kretenu tomuhle muze dat vic jak 2hvezdy ? absolutne nezazivna sracka ktera je hloupejsi nez nas cikan ve firme..a ta scena jak ta krava hloupa utika a babka posila fotky druhy debilce je uz ted legendarni! no ja se posral! proc by dopici nekdo utikal z diska plnyho lidi do metra ve 3 rano kde nikdo neni a vojebal by me tam! jasny zavolat fizla a vse vyresit na disku je na blondatou pizdu narocny!! nebo pico soused dela rekonstrukci kdyz vedle zadnej byt/barak neni je taky kurva legendarni :D mela jim spis rikat ze ji mrdaj sloni ve sklepe! hodnoceni 2 a vic chapu u borce kterej ma nejakou svini v krabici doma! jinak by mel chcipnout! PS: spoiler na konec, ona si ukradne kundu do sklepa a jeji kamosku sledovala, a posilala fotky jak sou na dovoleny tomu fotrovi takze jeji posranej xicht musela videt dost dobre a ona pak prijde s cernyma vlasama a stejnym xichtem - xicht proste kurva nezmenis!! ona ji nepozna pica slepa hnusna zesrana tak coje kurva dopici na tom konci za demenci!! i muj hloupej kamarad ma lepsi napady! ()

HorrFi

Nevim jestli to mam tak jenom já nebo i někdo jinej, ale ta Chloe Grace Moretz je mi nesympatická, ale to je jenom tak bokem.. začátek mi přišel v pohodě, ale pak přišel klasickej pocit vzteku a zklamání protože jsem doufal v hodně dobrej film o stalkingu, ale bylo to stupidní jako muj vygumovanej kámoš při hodině zeměpisu nebo matematiky.. snad i kámošovo 90letá babička by napsala lepší scénář, ale nee to už si dělam prdel :D:) ()

Sabrewulf

Neile Jordane, jak jsi mohl?! Proč se takový režisér zahazuje s tak tuctovým scénářem, který by byl obehraný už v devadesátkách? Mé druhé já sice taky zrovna nesršelo originalitou, ale zatímco téma pomsty je věčné, téma psychopatických stalkerů, posedlých milenek atd. fakt nejde ždímat donekonečna. Chtěl jsem dát ušmudlané tři hvězdy za snahu, přijít s pár zajímavými nápady, jenže pak si vzpomenu na ULTIMÁTNĚ STUPIDNÍ scénu s pronásledovanou kamarádkou hlavní hrdinky, která před tou pošahanou babkou utíká z diskotéky plné lidí (jako proč?), což je podpořeno nadpřirozenými schopnostmi záporačky (babča je neviditelná a umí se teleportovat) a dost mi cuká ruka, abych nedal odpad. Takže jedna za prst, ať nežeru. ()

CatcherBlock

Výborný Mysteriozní thriller se skvělými herci a šokujícími pointami. Drželo mě to v napětí po celou dobu a párkrát jsem se i dost vylekal (když Frances otevřela tu skříň a tam ty kabelky a další….) konec už jsem čekal, ale nic to nemění na opravdu skvělém zážitku z filmu…….Jo a Skvělá Maika Monroe ()

Johnny.ARN

Vôbec to nebolo zlé. Také psycho s tetou, čo vyzerá jak Helen Mirell a pritom to neni ona. Chloe si to ale dala, s prehľadom. Pozor teda na kabelky v metre a osamelé staršie ženy. 3 z 5 ()

oveckaoa

Pokud se někdy za čas chcete podívat na nenáročný thriller/drama u , kterého nemusíte nějak extra přemýšlet je tohle volba pro Vás. Chloe jsem naposledy viděl v 5 vlně a zahrála to dobře a u Neila Jordana je to nejspíše můj první film od něho co jsem viděl (ještě mě láká Byzantium). Nebýt posledních zhruba 30 minut kdy se to táhne jak smrad z Čt, když vysílá zprávy a místy nelogičností dal bych i 4 hvězdy. ()

elanius

(46/2019) / Námet bol trošku nad sily a Greta filmík ktorý síce priamo nenasere, ale pár facepalmov na svedomí iste má. Žánrovkárom ale v podstate doporučujem. Minimálne herecky ale veľmi zaujímavé. (4/10) ()

VanTom

Rádoby psychologický teror (s veskrze provařeným námětem) dává pořádně na frak právě psychologii a jednání postav. Namísto jejich prokreslení se rychle uchýlí k typickým hororovým postojům, v nichž i taková paní herečka jako Isabelle Huppert vypadá častokrát směšně (stalkování na ulici). Vzhledem k obsazení i režii jsem asi čekal víc, než takovouhle podvyživenou žánrovou chujovinu. ()

KASUGI

Nemůžu uvěřit, že tohle natočil TEN režisér geniálního Interview s upírem, vynikajícího Společenství vlků a slušného  Mé druhé já. Úplně céčkový příběh s trapnýma scénama, jako třeba "útěk" před fotící stalkerkou, to bylo hodně WTF. A příjde mi šíleně směšné, že v americe, kde se jen křivě podíváte na ženskou a ta vás za to obviní ze sexuálního obtěžování, bez možnosti obhajoby - tenhle čiročirý stalking policajti odbydou, že přece nic nezákonného nedělá a oni tudíž také nemohou nic dělat. Nedokoukáno. ()

Autenticita

Zezačátku mě zaujal způsob, jakým manipulovala psychopatka - oháněla se láskou, což mi připadalo jako vítaná změna oproti psychopatům, kteří jsou "jen" agresivní. Bohužel ve třetině filmu se z toho stává fantasmagorie, postavy se začnou chovat příliš přes čáru, film ztratil uvěřitelnost a pro mě klesl v hodnocení. ()

LEATHERFAC

Inu když jsem zaregistroval nedávno tento film a zjistil, že tu má moje milovaná Isabelle hrát svoji další psychopatku a režírovat to Jordan, zaplesalo mi mé zvrhlé srdéčko radostí. Bohužel z výsledku jsem nadšený pomálu. Chloe nám vyrostla od 3:15 z rostomilé hororové holčičky ve velkou nehrabanou a nudou šedivou myš, na kterou mě vůbec nebavilo koukat. Fakt, že se tu většinu filmu chová jako naivní blbá kráva tomu taky moc nepřidalo. Isabelle je v 65 pořád dáma a skvělá herečka, bohužel pro ni i pro nás nemá co hrát, protože scénář není žádné veledílo. Ač námět zněl velmi zajímavě. A třetí problém je fakt, že Neil Jordan krom Hry na pláč pro mě osobně už nenatočil nic světoborného. Považoval jsem ho po Hře za skvělého režiséra, leč po shlédnuté tohoto asi šestého filmu od něj si musím bohužel přiznat, že Hra byla takový nějaký malý zázrak, štěstí, čert ví. Objektivně vzato bych dal i za 3*, ale tenhle film, mě prostě vlastně vůbec nebavil. PS: A pan Rea v každém Jordanově filmu mi už taky trochu leze na nervy. ()