Kazatelova žena

Kazateľova žena

Drama / Romantický / Fantasy

USA, 1996, 124 min

• Oskar

Jeden z mnoha rasistických černošských filmů, které se tváří, že bílí lidé vůbec neexistují, a když, tak jsou to buď magoři, nebo bídáci.(15.4.2003)

• Pohrobek

Nevíte někdo, kde se odehrává tento snímek? V Ghaně, Guinei, Beninu, Togu, Pobřeží Slonoviny,Nigeru,Čadu, Mali, Nigérii, Guinei-Bissau, Mauretániii, Senegalu, Gambii, Libérii, Sieře Leone, Rovníkové Guinei, Kamerunu, Středoafrické republice, Gabonu, Zairu, Kongu, Rwandě, Burundi, Ugandě, Keni, Tanzánii, Angole, Namibii, Zimbabwe, Zambii, Malawi, Mosambiku, Botswaně, Lesothu, Svazijsku, Somálsku, na Madagaskaru, Seychelách, Komorách, Mauritiu, Svatém Tomáši a Princově ostrově, Kapverdách nebo v USA?Jak se na to může dívat nějaký nebarvoslepý běloch?(22.11.2004)

• Pepinec

Rád bych zdůraznil, že nejsem rasista. Na rozdíl od lidí, kteří stojí za vznikem tohoto ucajdaného a nic nesdělujícího filmu. Nevadí mi černoši, vadí mi černé díry v námětu, scénáři a vůbec celkovém zpracování. A nejvíc mně snad vadí, že se k tomu přimotal Denzel...(10.9.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $48,102,795Tržby Celosvetovo $49,050,000║ Mať zaujímavé herecké obsadenie ako Denzel Washington a Whitney Houston a nevyťažiť z toho dohromady nič, je dosť amatérske čo sa týka tvorcov filmu. V tomto kresťanskom počine prevláda nezáživnosť, či už postáv, vykreslenia ich charakter, pokusov o nejaký ten odľahčený vtip, moralizácia, povrchné ponaučenia do života,.... Jednoznačne Penny Marshall nezvláda svoj post a prácu s hercami a preto tento snímok trpí a uspáva na svojej 2hodinovej dĺžke, kde sa skoro nič čo by aspoň trošku obohatilo sledujúceho neudeje. "Nezáživný podpriemer" aspoň tie piesne sa ako tak dajú prežiť /40%/(8.5.2008)

Viděno před více než dekádou jako horkou novinku na HBO. Celkem poutavé, zábavné, ale hrozně přeslazené.(8.9.2009)

• - Do hlavní ženské role, kterou nakonec hrála Whitney Houston, byla zvažována Julia Roberts. (fiLLthe3DD)

• - Whitney Houston (Julia Biggs) účinkování ve filmu z počátku odmítla - přesvědčilo ji až opětovné přečtení scénáře a honorář ve výši 10 miliónů amerických dolarů. (fiLLthe3DD)