Kazatelova žena

Preacher's Wife, The

Kazateľova žena

Drama / Romantický / Fantasy

USA, 1996, 124 min

Viděno před více než dekádou jako horkou novinku na HBO. Celkem poutavé, zábavné, ale hrozně přeslazené.(8.9.2009)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Hudba - M(23.3.2004)

• tron

„Anjel Dudley... už chápem, určite ste z tej časti Biblie, ktorá sa stratila.“ Ježiši to bolo peklo, takmer 20%. Keď populárna černošská speváčka Whitney Houstonová v roku 1992 hrala v hollywoodskom filme, bol z toho strhujúci romantický triler OSOBNÝ STRÁŽCA. Hoci jej vtedajší herecký partner, Kevin Costner, hovoril o prípadnej dvojke, mal v súvislosti s ňou v pláne obsadiť do titulnej ženskej úlohy vtedy ešte žijúcu britskú princeznú Dianu. A tak si drogovo čoraz závislejšia Houstonová hľadala filmovú náhradu – a našla KAZATEĽOVU ŽENU (1996). Výsledok je jednoducho strašný – riedky a biedny scenár ju ukazuje v takej otrasnej polohe, že snímku ledva-ledva zachraňuje šarmantný Denzel Washington a spevácke vystúpenia, ktoré sú úplne zbytočné (a SESTRE V AKCII nesiahajú ani po pás), ale stále lepšie, ako zvyšok spotenej snímky. Takmer nestráviteľné.(1.11.2004)

• Pepinec

Rád bych zdůraznil, že nejsem rasista. Na rozdíl od lidí, kteří stojí za vznikem tohoto ucajdaného a nic nesdělujícího filmu. Nevadí mi černoši, vadí mi černé díry v námětu, scénáři a vůbec celkovém zpracování. A nejvíc mně snad vadí, že se k tomu přimotal Denzel...(10.9.2011)

• mandes

rozpočet : ? tržby americke : $48,102,795(23.12.2006)