Klid noci

Roy Scheider se pustil do vyšetřování vraždy svého klienta. Hlavní podezřelou se postupně stává Meryl Streep.  Psychiatr Sam Rice (Roy Scheider) se musí na vlastní pěst pustit do vyšetřování vraždy svého klienta, jehož mrtvola byla nalezena v autě. Na základě výpovědí a spolupráce s policií se hlavní podezřelou stává Brooke Reynolds (Meryl Streep), ke které směřují všechny důkazy. Situaci ale komplikuje fakt, že se Sam s Brooke sbližují čím dál víc, než by mělo být. Je však ona tím vrahem? (oficiální text distributora)

venison

Po stopách Meryl Streep aneb co mi z její tvorby uniklo.. Postupně jsem se prokousala i k temnému thrilleru "Klid noci", který je velmi kvalitně zpracován co do hereckého obsazení, to do atmosféry celého snímku.. Jediná (a dost podstatná) vada na kráse je relativně průhledná zápletka a tudíž i odhalení samotného zabijáka.. ()

blackrain

Také jsem si myslela, že vrahem je Brooke, takže rozuzlení pro mě bylo velkým překvapením. Bylo úplně jasné, že psychiatr podlehne jejímu kouzlo, prostě dokonalá fame fatale. Závěrečná scéna v domě na pobřeží je děsivá ještě dnes. Skoro jsem přestala dýchat, když se Brooke schovávala za tajnými dveřmi. První film, kde jsem viděla herečku Meryl Streep kouřit cigarety. Hudba byla taková romantická a mrazivá zároveň. ()

HonzaBez

Thrillery vážně nemusím. K sledování tohoto me hned v uvodu přiměla chytlava titulní melodie. Když jsem pak zjistil, že v něm hraje mladičsky krásná Maryl Streepova, nebylo co řešit... Filmu nelze upřít, že má vybornou atmosféru a hlavně pár vskutku hustých lekaček. Tedy normálně nic pro mě, ale co by člověk neudělal, když je na scéně někdo tak kouzelný jako Streepova. ()

Billie777

Film, který mám ráda už od dětství. Nevím to jistě ale je to asi můj úplně první thriller/horor, který jsem viděla. Je to už taková moje srdcovka, proto taky tak vysoké hodnocení. Jako malá jsem se u něho strašně bála. Atmosféra je v tomto filmu opravdu dokonalá, celý film je velmi napínavý, poutavý a děsivý a vrah je dost překvapivý. Vždycky se mi moc líbila scéna s holčičkou a medvídkem, scéna v parku a obzvlášť závěrečná scéna v domě neměla chybu. To se vždycky krásně bojím! Plus je i skvělé herecké obsazení (Meryl tu byla překrásná!) a perfektní hudba. ()

genetique

Keď Meryl natočila v tom istom roku film 'Sophie's Choice', tak si svoj oscarový výkon viditeľne preniesla aj do tohto snímku a rovnako je cítiť aj kvalitu ostatných hercov. Pointa má slušný poirotovský charakter, no kým k nej príbeh dospeje, prejde divák zaujímavým sledom pocitov z filmu. Ako som už povedal, herecky na veľmi slušnej úrovni, no krivka zaujímavosti deja, napätia a slušnej atmosféry vystrelí nahor len v záverečných minútach a to je naozaj veľká ujma na celkovej kvalite snímku. 70%. ()

• Původně se film měl jmenovat "The Stab", tedy "Ostří". (Alfréda)
  • Režisér Robert Benton popsal tento film větou "co by se mohlo stát muži, který se zamiluje do ženy, ze které má strach." Benton prý vycházel z vlastní životní zkušenosti. (Alfréda)
  • Meryl Streep v jednom rozhovoru uvedla, že tento film považuje za ten nejhorší, který ve své kariéře natočila. (jezurka42)