Nejlepší kámošky a zároveň nejlepší studentky ve třídě Amy (Kaitlyn Dever) a Molly (Beanie Feldstein) jsou velmi moudré, šikovné... a dost neoblíbené. Myslí si, že život je ukryt jen v učebnicích a na své spolužáky s horšími známkami se dívají s neskrývaným despektem. Jenže den před ukončením studia si obě najednou uvědomí krutou pravdu - 4 roky šprtání byly v podstatě ztrátou času a ony si mohly užívat přesně jako všichni ostatní. A tak se rozhodnou, že poslední den na střední škole si to všechno vynahradí a roztočí to jak se patří. Čeká je velmi dlouhá noc plná dobrodružství, na jaké je žádná z knih nemohla ani zdaleka připravit. (Forum Film CZ)

bery71

Pokud bys chtěl něco oddechového současného amerického vtipného, tak Booksmart je asi první komedie pro teens, u které jsem se smál a zároveň je to pro mě i osvěžujícím způsobem inovativní popová filmařina. edit 2020/07/20 Je to skvělý. Protože strach ze selhání spojené s naivním očekáváním něčeho skvělého jsou teen léta v kostce a Olivia Wide do očividně chápe lépe než já. ()

Rockerman odpad!

Protrpěl jsem to až do konce, ale přísahám ikdyby to tady mělo 100% tak highschool už nikdy více! Mám dost té pokrytecké korektnosti! ()

Pat_rick_fan

Najtupší preklad z originálu do tunajších jazykov. Humor inak nebol až taká vysoká liga, čo fungovalo dokonale bola chémia medzi perfektnými herečkami (Kaitlyn Dever je neskutočná sympaťáčka). A záver bol krásne dojímavý. ()

HenryIvan

Asi najinteligentnejší teen film čo som videl. Olivia Wild to zvládla na jednotku. Dokázala vybudovať celkom slušný svet tínedžerov za niečo vyše hodinu a pol, nebála sa využiť zaujímave a možno až v tomto žánri menej konvenčné postupy a nikdy to nesklzlo do fekálnej roviny. Bolo to svieže, nenudilo to a prinieslo to želaný efekt. Tunajšie hodnotenie je len zlým vkusom, toto bolo výborné. ()

Vabr

Dost jsem se zasmál. Má to kreativní nápady a vtipy, u kterých se budete sakra hodně smát. Postavy jsou všechny příjemné. Ta doba než dorazí na tu párty je rozhodně lepší. Na té párty to je taky v pohodě, ale už tam těch vtipů dost ubude a potom jich tam moc taky není. Film mě jen lehce zklamal a to vtom, že tam jsou ty dramatické části a na konci. Na konci měla nastoupit zpět do auta, to by byl mnohem lepší konec. Takhle moc nevíte, co následně udělala a to mě dost mrzí. Film opravdu nenudí a je to ten typ sra*koidní komedie, který vyhledávám. Ta hubenější mě lehce štvala v tom, že chtěla jít domů. Film má celkově místa, kde to je opravdu vtipné, ale pak tam jsou hluchá místa. VYHODNOCENÍ: BARBIE PANENKY GONE ALIVE ()

bararich8

Rádoby bláznivá komedie, které se první polovinu filmu nemohl najít, ale druhá půlka to slušně napravila - lepší vtipy a více odvázané. Hláškuje se dost, takže i když se něco mine účinkem, něco se povede. Hlavní hrdinky si sednou a vedlejší postavy, kde každá je mentálně narušená, jinak ani vybrat nešly. Jako jednohubka neurazí. 3* ()

dalziel

Až prekvapivo pútavé a zábavne.Išiel som do toho čisto z nudy,ale neľutujem.Skvelá hudba a kopec vedľajších postav z ktorých si každý vyberie.Mne osobne padla do noty GIGI.Jason je šťastlivec,že má doma tak peknú a tak švihlú babu akou je Olívia. ()

Hpatrik

Pěkně napsané a skvěle natočené, se spoustou dobrých nápadů a těch malých detailů, které dělají film uvěřitelnější. A nemusíte být zrovna dospívající dívka nebo teenager, aby jste si film užili. Jen se nenechte odradit tím přiblblým českým (potažmo slovenským) názvem... ()

Maximilianus

Zo začiatku som nevedel, či to bude priblblá teen komédia alebo ďalší Lady Bird či Superbad. Bookmark sa síce inšpiruje kade tade, ale nakoniec si zvolí vlastnú cestu a niektoré momenty sú dosť originálne poňaté nie iba vrámci žánru ale aj mimo neho. Ústredná dvojica mi nebola extra sympatická, ale časom sa na ne dá zvyknúť. 7/10. ()

Klokani_koul

Jo, je to dobrý a Olivia Wilde ví co dělá, ale fakt to neni taková pecka, jak se na těch internetech povídalo. A soundtrack je jako dobře vybranej, ale osobně mi ty songy přišly docela hrozný. ()

m4xp4yn3

Meh. Film jsem si vyhledal, jelikož byl v ročních žebříčcích některých mých oblíbených kritiků. Nevím ale proč, když jede podle šablony a splňuje všechna kritéria letní jednohubky, jejíž komediální vrcholy navíc nejsou příliš vysoké. Také o nějaké subverzi, kterou si od divák od podobného filmu může slibovat, nemůže být řeč, film hlavní hrdinky chválí za jejich konformismus. Scénář nenabízí žádný konflikt, který by byl katalyzátorem čehokoliv zajímavého. Jen prošumí. ()

mira.l

Typická americká teen komedie nebo spíš "komedie". Tady o dvou kamarádkách - ne zrovna oblíbených šprtkách a jejich poslední noci před maturitou. Blbé, nudné, bez nápadu. Navíc to byla docela hutná přehlídka ne zrovna hezkých osob. Dávám jednu * že jsem to dokoukal a víckrát o tom nechci slyšet. ()

ZnalecH

Upřímně jsem od tohoto filmu očekával něco úplně jiného. Čekal jsem příjemnou komedii na způsob Holky to chtěj taky, ale dostal jsem špatnou verzi Zahulíme uvidíme. Všechny dobré myšlenky, které film měl zkazil ve chvíli, kdy přišly. ()

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana

Olivia Wilde natočí spin-off Spider-Mana