Během studené války dostala tajná vojenská organizace „Patriot" za úkol vytvořit skupinu superhrdinů, kteří budou chránit svou vlast před nadpřirozenou hrozbou. Vědci vybrali čtyři jedince z různých koutů Sovětského svazu a úpravami jejich DNA u nich rozvinuli superschopnosti. Časy se však změnily a hrdinové museli po dlouhá léta žít v utajení. Když se ale objeví nová hrozba, strašlivější a nebezpečnější než cokoliv, s čím se „Ochránci" kdy setkali, musí se vydat znovu do akce... (Bohemia MP)

Brick.s

Řekl bych že to nebylo zase tak špatné. Je samozdřejmně jasné že se tento počin nedá srovnávat s Americkou superhrdinskou tvorbou. Ale proč by to někdo dělal? Efekty docela šly ( viděl jsem i horší ) a zvuk ( soundtrack ) je dobrý. Jen záporák mi přijde "nekvalitní". Třeba pokračování ( jestly se natočí ) bude lepší... Za mě 50% ()

John_Clark

Což o to, potenciál by to i mělo, kdyby se ruský autoři snažili víc zapracovat na příběhu a předělali naprosto pitomý a dětinský dialogy, které se k takovému filmu naprosto nehodí, mohla z toho bejt celkem povedená podívaná. Žel bohu, věc se nepovedla, postavám chyběl charakter, inteligence a celý to bylo tak nějak narychlo splácaný, spousta slepejch míst atakdále... Byl bych spokojenej s efektama i zpracováním výpravy, škoda, že to takhle zabili, místo slušnýho čtyř/tří hvězdičkovýho filmu, je to ztěží dvouhvězdičková splácaná kravina.. ()

h4x0r:-D

Konzumentom zapadniarskych pocinov moze film posobit dejovo stroho a rychlo nasekany, ziadne zbytocne reci, idem do toho :-) vizualne sa samozrejme na Avengerov, Strazcov Galaxie a pod nechyta, ale bolo to pozeratelne.. CGI a hrane veci sa nie vzdy dobre krizili, ale slo to..3 hviezdy jedine za to, ze mi boli sypaticke herecky a bojova technika, ktora vyzerala naozaj realne.. Inac samozrejme klasicka zapletka, zlo vs dobro a nic viac, len omacka okolo toho ()

Kalor1

Tak musím povedať, že úvodné titulky boli asi naj z filmu... tento film by pred 10 rokmi bodoval ale teraz sa čaká trošku viac... hĺbka postáv je slabá a dej aj záporák o ničom. Tešil som sa na tento film ale nelogickosť niekoľkých krokov a rozhodnutí je až nepochopiteľná...Celkovo ale hodnotím film 3 hviezdami... hlavný dôvod: Hlavný záporák bol porazený rasenganom... ()

Gmisiycs

Máma vždy říkala: "Si slepy či blby cype?" a příšerně se u toho mračila. Totéž nyní říkám já vám. Vemte si tuhle kravinu, kterou jste hodnotili, jak jste ji hodnotili a pak se mrkněte na svá hodnocení u homoušů jako GreenLantern, Flash či Superman. Zjistíte, že jste taky teplí. Protože čím více dámských pláštěnek, čím více prořezaných pánských rozkroků, čím více pánských prdýlek tvarovaných v latexu, tím více hvězd na ČSFD. Ruský medvěd je pro vás pohádkovějšího než lampa chránící vesmír. Perfektně vykreslená postava perfektního přírodního základu ženské, chovající se jako žena, je nesprávná, neb žena dnešní doby, ve správném tvaru, má kozy šestky k ničemu a je inteligentní tak, až lidstvo genderově správně vymře. Konfrontační rozhled mezi komixárnami napříč přesoceány a jejich hodnocením napříč netem by uživil slušnou skupinu darmožroutů při tvorbě sociálních teorií. ()

R.A.D

"Triky jako z Asylum"?? To jako vážně?? Bez prdele bych rád viděl, jak by teda Asylum pomachrovala v některých pasážích, třeba průjezd vysílací věže městem + další fakt slušné triky. Takže - vizuální stránka dost slušná. Pravda, polomedvěd "Míťa" byl občas fakt blbě vizualizovaný, hlavně při chůzi. Ovšem zbytek hodnotím po vizuální stránce na 75% a to beze srandy. Co se týká příběhu, tak tam je znát, že Rusové zkrátka mají co dohánět. Když už to má být akční film, tak to musí trochu mít švih. Tohle, co předvedli, bych nazval "uspávacím relaxačním cajdákem na motivy akčního filmu" a vyloženě se tam víc kecá, než by zdaleka vůbec bylo nutné. Tady mi opravdu chybělo to, co je v pořádných akčních filmech, kdy vás akce pohltí a nepustí až do konce. Takže vizuál slušný, jen to chtělo víc akce, míň keců. Výběr hlavních čtveřice + velitelky se povedl. Za mě dobrý film, který trochu uspává, ale dívat se na něj dá a rozhodně neurazí. ()

klukcz

vzhledově levnější verze amerických komiksovek. triky jsou na poměrně slušné urovni, bohužel děj už dost pokulhává. měl jsem pocit že i terminátor byl ukecanější. tady řekne jen sem tam někdo slovo, a ještě s takovým patosem až to hezké není.naštěstí se šetřilo i na stopáži, takže film brzy končí.celkově to spíš připomíná pilot k seriálu. ()

DeMarcco

V podstate úplná hlúposť... Dej nemal prakticky ani hlavu ani pätu a všetko sa odohrávalo strašne rýchlo. Ako keby si scenáristi povedali: "Natočme akčný film amerického formátu, ale bez okolkov a romantických scén, len čistá akcia, dáme tam pár nepremožiteľných bojovníkov, jednu, dve krásne hrdinky, aby si aj chlapi prišli na svoje a geniálneho zákerného zloducha, ktorého dokážu poraziť len naši hrdinovia, ktorí sa spoja do jedného... A tak to aj vyzeralo. Efekty síce neboli zlé, ale niekedy som mal pocit, že to nie je film, ale celkom slušná hra. Možno keby taký rozsiahli dej nenapchali len do 90min., ale obetovali tomu aj dve hodiny, by si to zaslúžilo aj dve hviezdičky. Záverečná scéna v titulkách síce možno prezrádza dvojku, ale dúfajme, že sa im to podarí aspoň trochu učesať... ()

renegad

Soudruzi! Nečekal jsem zázraky ale ... Ale toto je riadne zmrvený film. Nefunguje tu skoro nič. Scenár pripomína rýchlu bokovku zrodenú na zaprdenom WC niekde v 4. cenovej a samozrejme logika zamávala na rozlúčku hneď po úvodných titulkoch. Nie celkom jasné príbehové pozadie hrdinov (Ako chápem že po experimentovaní na nich sa ukrývali ale čo kurňa robili od rozpadu ZSSR a prečo ich nikto nedokázal nájsť až doteraz?) a mizerný soundtrack dosť zrážajú celý film. V traileroch to vyzeralo ako celkom slušná šupa z Ruskej produkcie no napokon sa z toho vykľul strašne nezaujímavý guláš/boršč plný klišé dementných monológov/dialógov. Na počudovanie mi maska hlavného zloducha nepripadala smiešna (samozrejme jeho origin je rovnako dementný ako objavovanie stratených ochráncov) a pri pohľade naňho som si spomenul na úbohého Efialtésa z akčnej rubanice 300. Len ten záporákov babyface bol trošku rušivý. Aj viac/menej nová veliteľka bola asi tak príťažlivá ako neohobľovaná doska a zrejme tiež niečo obšľahla zo zvereného projektu keď sa dokázala vždy zjaviť na miestach kde by logicky nemala čo robiť. Demencia na n-tú bez štipky atmosféry a ešte sa to aj celý čas berie neskutočne vážne. Ešte aj sledovanie počinov štúdia Asylum má nejakú tú svojskú atmosféru ale tu som nepostrehol ani len vznášajúci sa prd akejkoľvek atmosféry. Jediné čo by som možno pochválil boli celkom podarené triky (až na pár malých problémov v scénach s medveďom) a niektorý herci ktorý neliezli až tak na nervy keď sa zjavili na plátne. Nanešťastie film sa odvážil nechať vykopnuté dvere pre možné pokračovanie ale na druhú stranu horšie to už asi ani nemôže byť takže v prípade nejakého pokračovania by som vymenil takmer všetkých čo stvorili toto "veľdielo" a potom už len dúfal že sa na jedničku potichu zabudne. Nabudúce to súdruhovia neberte tak vážne veď ako sa hovorí: Lidí je jak sraček - takže na nejakých pár zničených veľkomestách aj tak nikomu veľmi záležať nebude. ()

005

X-meni na ruský způsob. Po počátečním nadšení (titulní píseň a titulky) začnete rychle střízlivět. Po půl hodině zjistíte, že film je dobrý jen když se v něm nemluví. A začnete si přát aby nikdo nic neříkal. Po hodině si už jen přejete, aby to skončilo. ()

Postradateln

Podle mě je to velice nedoceněný film podle tohoto hodnocení. Chybý tam určitě spousta děje při vyhledávání jak hlavních hrdinů tak záporáka. Příběhy postav jsou tam vypravovány velice stísněným prostorem proto aby divák měl alespon malou představu co postavy prožily a co se vnich odehrává. Bohužel to ve filmu vytváří jinou atmosféru než byl zřejmě účel. Domnívám se že je to spůsobeno nízkým rozpočtem a spíše se rozhodovali zda investují do akčních scén nebo do příběhu který postavy prožívají. Vzhledem k tomu že akční filmi jsou v poptávce tak se domnívám že udělali správné rozhodnutí. Z druhé strany ale takto vznikl jednoduchý film kde jsou převážně bojové scény a příběch jsou jen záchytné body aby divák věděl protikomu kdo bojuje. Pokud tedy nejste fandové akčních filmů a suprhrdinů nedoporučuji. ()

Welington

Ochránci jsou jako ruští a patriotičtější Avengers. Mohlo by to fungovat? Mohlo, kdyby si sami tvůrci zvolili, jakým směrem se má film ubírat a nebrali mu nesmyslnými, přeskakujícími scénami vítr z plachet. Očividně si tu někdo ofrknul a řekl si, že když můžou Amíci, může on taky a ještě víc. Nikdo mu v tom nebránil a to je dobře, protože Ruský fanoušek se tu snaží o jakousi originalitu, ale je to i špatně, protože tu je strašný, neskutečný bordel. V tom digitálním boršči se těžko najde něco chuťově výrazného. Je to bohužel laciné, stupidní a líné. Postavy jsou umělejší nežli plastové městečko a nedávají mi žádný pocit, že by spolu měli vůbec kdy něco společného a hlavní padouch je komičtější než video se zpívajícím Putinem. Herci v těchto postavách vůbec nejsou a na hraní tak můžeme rovnou zapomenout. Akce tu bylo přece jen dost, i když končívala a začínala bez postřehu a jakéhokoli rozmyslu a napětí je něco, co by si člověk mohl jen přát, a dostal by to leda v papírovém sáčku s kuřetem a omluvou, ale na pátou stranu je to solidní blbost, která za tu jednu, víckrátužsnadne, podívanou, aby se vyplnila časová mezírka, stála. ()

Majo.evans

Ako trailer na tento film bol perfektný ale samotný film bol nič moc,efekty parádne,akcia tam bola ale strašne lacino to vyzeralo.Hlavné,čo tam bolo naj,boli tie nadherné ruské ženy. :D Len kvôli nim ta tretia hviezda. ()

BigJohn02

Slaboučký ruský pokus o superhrdinský film. Primitivní, dětinské, schematické, bezkrevné (doslova). Každá postava se uvede dvěma větami a jede se dál... Hodně ušetřili na komparsu, protože tam prakticky žádný není, Moskva zřejmě včas otevřela všechny své bunkry z dob studené války a obyvatelstvo včas zmizelo, jinak si to nedovedu vysvětlit. Digitální Míša je na úrovni Hollywoodu před 15 lety a zdaleka nejzábavnější na něm je, že má zřejmě v batohu nevyčerpatelnou zásobu kalhot, protože kdykoli je při své proměně rozerve, tak je pak po proměně v mužika zase má, takže se na ptáka ruského bohatýra, dámy, netěšte! ()

blexster odpad!

Takový odpad z ruské domoviny který nemá cenu ani hodnotit, tomu říkáte super hrdinové aneb jak říkáte ochránci takovým bych nesvěřil ani hračku do tří let. REKT ()

panfilmu

Proč tři hvězdy ? protože i když to má opravdu v celku stupidní děj a je to samozřejmě krávovina, tak je to film určený pro děti a dospělé co od toho nic nečekají, tím se tvůrci nikdy netajili a dali tomu i takový nádech, plus poznámku, že je snímek od deseti let přístupný. Čímž nechci vůbec říct, že co je pro děti, může být blbé, ale po sérii sraček ze západu jako je SEBEVRAŽEDNÝ ODDÍL, KAPITÁN AMERIKA : OBČAN. VÁLKA, SPIDERMAN : HOMECOMING, LIGA SPRAVEDLNOSTI. By asi každý měl zauvažovat nad tím co byla větší stupidita, jestli snímek pro děti z východu, nebo multimilionové západní hovadiny, co už nebaví ani ty děti. Samozřejmě, že ruská verze je mnohem levnější a taky to tak vypadá, na druhou stranu dokázali pobavit úplně stejně špatně, jako jejich americké analogy za stovky milionů dolarů, což hodně o NEkvalitě amerických snímků vypovídá. Děj tohoto ruského veledíla, nebyl sice nic moc, ale alespoň použili proti padouchovi armádu a superhrdinové sní koordinovali útok, což mi přišlo naprosto logické a dost reálné, kdežto AVENGERS by nic jako taktiku nepoužilo a šlo by něco a někoho vybouchat, hlavně že je akce, děj už není důležitý. ()

Lvísrdce

Nenáročná, čistě vizualní oddechovka. Evidentně ruská vykrádačka řady amerických filmů (X-men, marvel, ...¨¨) Nicméně jsem to sledoval v dobrém rozmaru až do nepřekvapivého konce a jsem ochoten tolerovat i zjevné logické nesmysly v ději. Nevím proč, ale prostě se mi na to dobře koukalo celou tu hodinu a půl. ()

DonStefano

A já jsem spokojenej. Je v tom jasně vidět potenciál ruskejch filmařů, zdaleka to není takovej odpad, jak se tu někteří pokouší vštípit, rozhoděn je to lepší než remake Fantastické čtyřky . Postavy by si asi zasloužily širší záběr a příběh o pokusech větší rozvětvení, zde by však hrozila nepříjemně dlouhá stopáž. Já myslím, že jako začátek je to bomba a za pár filmů už mužou s přehledem konkurovat západní kinematografii :) ()