Pálava (2022) (seriál) odpad!

Vinaři III krásně navazují na sestupnou tendenci druhé řady.   Tvůrci i zapomněli na osudy svých postav z minulých řad. Bohužel to nezachraňuje ani Bolek, Dulava a skvělý Isteník.

Vinaři (2014) (seriál)

První série byla celkem příjemný oddych se vzestupnou kvalitou.  Druhá série je odpad a při pokusu o dokoukání pociťuji fyzickou bolest.

Karel (2020)

Není to biografie, je to vzpomínka a loučení. A funguje to!

Hořký svět (2022) (seriál)

Ve změti odpadních seriálů a rádoby kriminálek je tohle dost příjemná změna. Pohodovej seriál, i když se přiznám, že mne zlákalo hlavně prostředí pivovaru (jsem z oboru). Oželel bych ty vztahové linky i to drama s mladým kajakářem. Ale jinak je to přívětivá pokoukaná.

Superschopnosti medvědů (2018) (TV film)

Tak jo... Venku je taková zima, že nefungují přístroje. Co dělat jiného, než vykopat medvěda a řezat do něj skalpelem?  Ještě teda uděláme Echo i u člověka..  Pacient po dobu vyšetření hovoří, nezadržuje dech ani nedýchá plynule.  Každý pravidelný návštěvník kardiologie ví, že takové vyšetření je uplně k ničemu..

Ochránci (2017)

A já jsem spokojenej. Je v tom jasně vidět potenciál ruskejch filmařů, zdaleka to není takovej odpad, jak se tu někteří pokouší vštípit, rozhoděn je to lepší než remake Fantastické čtyřky . Postavy by si asi zasloužily širší záběr a příběh o pokusech větší rozvětvení, zde by však hrozila nepříjemně dlouhá stopáž. Já myslím, že jako začátek je to bomba a za pár filmů už mužou s přehledem konkurovat západní kinematografii :)

Asterix dobývá Ameriku (1994)

Říšský příspěvek do série animovaného asterixe je těžká slabota. Pokud mne paměť nešálí tak i dabing poněkud pokulhával. Při sledování tohoto dílu jsem měl neochvějný pocit, že mi nebe padá na hlavu.

Hypnotizér (2012)

To co manželé Ahndoril vytvořili jako zlato na papíře se Vacicrovi a Hallströmovi podařilo dokonale zlikvidovat. Nemohu se zbavit dojmu, že lidé dělající casting znali knihu jen z vyprávění, absolutně nikdo z postav totiž neodpovídá jejich popisu v knižním zpracováním, herecké výkony jsou ovšem obstojné a tak se člověk může utěšit alespoň tím. Ovšem v noci se budím strachy, že Paganiniho smlouva, která má vyjít letos dopadne stejně, ne-li hůř.

Impérium - Mafie v Atlantic City (2010) (seriál)

Vedle seriálu ŘÍM je to nejlepší počin poslední doby. Je zde znát nezanedbatelný vliv Martina Scorseseho, herecké výkony daleko převyšují i některé filmové trháky. Zejména pak Buscemi jako Thopmson a Graham jako Capone jsou naprosto skvělí. Jediné co se dá seriálu vytknout je, že do role mladých Irských přistěhovalců se obsadili herci s americkým přízvukem.

J. Edgar (2011)

Nevím zda to dělá paralela se skutečným příběhem, skvělý Leonardo, režie Eastwooda nebo scénář od nepříliš známého a neokoukaného Blacka, ale tento film se mi jeví, jako jednomu z mála, jako skutečné veledílo kinematografie posledních let. Tím, že se mi od filmu nedaří dotrhnout a sleduji ho se zájmem a nadšením bych se jej nebál zařadit mezi tak skvělé filmy jako je Tenkrát v Americe, Goodfellas nebo Casino. Cint by měl rozhodně někdy v budoucnu zkusit natočit nějakou Gangsterku, rozhodně by to stálo za podívanou.