Lady and the Tramp

• Slovensko Lady a Tramp (více)

Toto nadčasové prerozprávanie klasického animovaného filmu z roku 1955 prináša jeden z najväčších ľúbostných príbehov o psoch, ktoré sa vydajú na nečakané dobrodružstvo a napriek svojim rozdielom sa zblížia a spoznajú hodnotu domova. K Lady, sučke kokeršpaniela, ktorá žije na luxusnom predmestí, je život dobrý. Keď sa na scéne objaví dieťa, Lady prestane byť stredobodom pozornosti a príchod tety Sáry situáciu len skomplikuje. Lady sa čoskoro ocitne sama na ulici. Našťastie sa objaví Tramp a tento pouličný kríženec ju rýchlo naučí, ako to na svete chodí. Čoskoro si vyfintená sučka a utáraný miešanec užívajú prechádzky v parku pri mesačnom svite a špagety pri sviečkach. Tramp žije na slobode bez vôdzok po boku svojich nezbedných kamarátov, ale Lady chýba pohodlie a bezpečie rodiny, takže sa čoskoro obaja musia rozhodnúť, kam patria. Film Lady a Tramp, ktorý dokonale kombinuje hrané scény s fotorealistickou animáciou, je dojímavým a romantickým dobrodružstvom pre celú rodinu. (Disney+)

koty2201

Je to ďalšia z Disneyho rozprávok, ktoré sa pokúsili spracovať ako hraný film. Príbeh všetci veľmi dobre poznáme, takže v tomto prípade ničím nejak neprekvapí. Avšak jeho spracovanie nebolo práve najšťastnejšie.   Animácia zvierat je miestami až hororvá a odpudivá. Takže toto sa tvorcom vôbec nepodarilo. Príbeh nie je spracovaný tak nápadito a pútavo ako v pôvodnom animovanom počine.    Miestami sa niektoré postavy chovajú až príliš infantilne. A mal som pocit, ako keby to je film určený až pre príliš malé deti. Nechápte ma zle, ale naozaj som si ako dospelý pripadal, že tvorcovia si myslia, že deti ktoré to sledujú sí až príliš hlúpe. Čo deti rozhodne nie sú a vedeli by pochopiť aj náročnejšie podanie príbehu.   Takže za mňa sa film dostal do sivého priemeru, kedy nenadchne, ale úplne ani neurazí. ()

Gig

Zbytečný film. Kouzelný byl v kreslené podobě. Takhle to bohužel vyzní jako Kdopak to mluvi 3. Až na to, že tam to byli skuteční psi. ()

PamPero 1

Lady and the Tramp z 50. let mělo kouzlo kresleného filmu a taky to bylo o třicet minut kratší. Tohle žádné kouzlo nemá a chvílemi to strašně nudilo. CGI animace zvířat jsou většinu filmu na dobré úrovni. Proč ale tenhle remak vlastně vzniknul? 40% ()

Mangano

Hezký vizuál a příjemná dobře zvolená dobová hudba v dnešní kvalitativní úrovni dodávají společně tomuto stařičkému příběhu nový šmrnc. Nejvíc bych chtěl vyzdvihnout práci legendární Colleen Atwood, jejíž kostýmy stojí za mnohým co z tohoto filmu na diváka v pozitivním slova smyslu sálá. Scénář filmu pak ale nemá sílu dospělého diváka chytnout a místy je příběh dokonce nudný. Myslím si ale, že pro děti to může být moc hezký zážitek. Tedy jen krom té jedné dějepisné nepřesnosti. Domnívám se, že mezirasové manželství nebylo ve Spojených státech ve 20. letech minulého století legální a v těchto aristokratických kruzích, ve kterých se takovýto pár takto zobrazený v tomto filmu pohybuje, by se bohužel nejspíše jednalo o něco extrémně společensky nepřijatelného. Ja tuto aktuální politiku Hollywoodu kvituji, ale nikdy ne na úkor historické pravdy. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 6/10. ()

Gedofrey

Tady je to opravdu přestřel. Vidět mluvící či dokonce zpívající psy nevyvolá dobré dojmy ani u největších milovníků psího plemene. Vcelku zbytečný remake. Tři hvězdy dávám za původní motiv, který je prostě pořád dobrý. ()

Colomba666

Docela pěkné zpracování, ale relativně zbytečné, jelikož kvalit původního nedosáhlo. Fakt, který mne iritoval nejvíce, bylo zasazení děje do rasově smíšené rodiny, ačkoliv v originále jsou oba, Jim láska i Beruška, bílí. Mnoho scén bylo vynechaných a předělaných k obrazu svému, evidentně. Za mne NE, pokud chcete vidět Lady a Trampa, běžte do klasiky z roku 1955. Nedivím se, že tato verze nebyla nadabována do češtiny, nestojí to za to. ()

dundu

Ten, kdo má rád původní verzi či knihu se vším tak, jak to je, bude z této asi stejně rozčarovaný jako já. Ten komu vadilo některé věci, které dnes již úplně běžné nejsou může být z úprav i mírně nadšený. Za mě ale rozhodně NE, kéž by tato verze vůbec nebyla nebo bychom ji neviděli. Dceru též vůbec nebavila ()

michalkop

Hraná verze není lepší jak kreslený originál. Ti psi s digitálně animovanou tlamou nepůsobí roztomilé, ale spíš strašidelně. K tomu původní Lady má jinou barevnost a původní tramp je menší. ()

somme

Jo,jo ja vim, klasika je jenom jedna, ale me se ty Disneyho predelavky libi tak i tak. Proste zpet do detstvi.. ()

Neila__

Paní z originálu byla vždycky bílá. :-) Proč musí kazit i takové krásné pohádky tím svým "stop racism" aktivismem?! ()

Lukango

Disney se tu vytasilo s dalším zbytečným remakem, po kterém byla zcela určitě nulová poptávka. To by ale nebylo Disney, kdyby se nepokusilo vytřískat peníze na další naprosto zbytečný remake, který opět bude mít průměrné kvality a ničím neuchvátí. Disneyho začarovaný kruh fotorealistických remaků nebere konce a i teď nám přináší průměrný film, o kterém za měsíc ani pes neštěkne. Originální Disneyho klasika Lady a Tramp mě příliš neuhranul, tak jak by měl, či jak je zvykem u Disneyho klasik z ranku Pinocchio či Popelka, tudíž jsem moc od filmu nečekal. No a dostal jsem to, co jsem čekal, čili průměr. Musím však film pochválit za cgi, které psy zobrazuje realisticky a bez větších zakopnutí uvěřitelně. Jenže, co funguje v animované podobě, nemusí fungovat v hrané podobě a tady to platí taky, zvlášť dvojnásobně, když hlavní hrdinové nejsou lidé, ale zvířata. Příběh je zkopčenej a nenese téměř nic nového a celkový děj relativně nudí. Celkově je nový remake Lady a Tramp zbytečný, nezajímavý remake, který se opět drží průměrných kvalit. Známka: 5/10  ()

Nová pixarovka vyhořela

Nová pixarovka vyhořela

20.06.2022

Studio Disney má na kontě po delší době mírné zaváhání. Nová pixarovka Rakeťák s cenovkou 200 milionů dolarů totiž sice sbírá pozitivní ohlasy kritiků i diváků, do kin se ale tentokrát rodiny s dětmi… (více)

Co nabídne služba Disney+?

Co nabídne služba Disney+?

09.11.2019

Už za pár dní (přesněji 12. listopadu) se ve Spojených státech, Kanadě a Nizozemí spustí nová streamovací služba Disney+. O týden později se pak dočká ještě startu v Austrálii a na Novém Zélandu.… (více)

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)