Bojovník

• USA Warrior
USA, (2019–2023), 27 h 20 min (Minutáž: 44–65 min)

Tvůrci:

Jonathan Tropper

Jason Tobin, Andrew Koji, Olivia Cheng, Kieran Bew, Dianne Doan, Dean Jagger, Langley Kirkwood, Rich Ting, Kenneth Fok, Dustin Nguyen, Joanna Vanderham (více)

Série(3) / Epizody(30)

Hrůzostrašné a akcí nabyté kriminální drama Bojovník se odehrává během brutálních válek bojových gangů Tong v sanfranciské Čínské čtvrti ve druhé polovině 19. století. Seriál sleduje mladého génia bojových umění Aha Sahma (Andrew Koji), který emigruje z Číny do San Francisca za záhadných okolností a stane se nájemným zabijákem u jednoho z nejvlivnějších gangů Tong (čínská zločinecká rodina). Tento dramatický seriál z produkce Cinemaxu, který se natáčel v jihoafrickém Kapském městě, je inspirován tvorbou legendy bojových umění Bruce Leeho. Tvůrci a výkonnými producenty jsou Jonathan Tropper ("Banshee") a Justin Lin. (Cinemax)

Vyhy

1. série - 80 % Ze začátku mi chyběl nějaký háček, který by mě donutil ihned skočit na další díl. To se naštěstí změnilo od poloviny série, kdy jsem si na postavy konečně zvykl a začaly mne zajímat. Souboje jsou skvěle vymyšlené, syrové a dobře natočené, jen jich žel není tolik, kolik by divák očekával. Naštěstí to vynahrazuje ne příběh, ale postavy a chemie mezi nimi. V tomto směru skvěle fungují Kirkwood, Bew a Weston-Jones. Jsem zvědav, jak se jejich postavy dál vyvinou. Z bojových scén krom hlavní postavy musím vyzvihnout Taslima, kterému jednoduše vše věříte. Ne, že by uměl tak dobře hrát, ale věřím, že fakt umí nakopat zadek. :) 2. série - 100 % Takový progres jsem fakt nečekal. Už to není bezduchá dobře natočená mlátička, ale dává to smysl, má to spoustu zvratů a skoro u všech postav jdeme do hloubky. Postavy prochází vývojem, mění se dle situace a reagují, tak jak byste asi čekali - i když občas dokážou překvapit. Je to stále velmi syrové, dobře natočené a plné akce, ale dobrý příběh a zajímavé postavy tomu dávají něco navíc a já na tom jednoduše ujížděl. Předposlední díl mě dokázal vyždímat...nemá to chybu a snad bude další řada! ()

Jirka_Šč

Přestože je skoro každý trochu svině, většině postav jsem fandil. Tehdejší doba byla syrová, krutá a kdo chtěl přežít, nemohl brát ohledy. Coolový čínsko-westernový seriál z čínské čtvrti v San Franciscu druhé poloviny 19. století. Obě série jsou super. Jen to bohužel vypadá, že další pokračování nebude. Trailer k první sérii: https://youtu.be/79rtcCnaeyo ()

Flopik

Ale pozrime sa, tak toto je naozaj lahôdkový seriál. Výborné atmosferické prostredie, to sa naozaj podarilo.Herci vybraný na jednotku a čo sa musí pochváliť sú choreografie pri bitkách pretože tie sú jedna báseň. Naozaj už dlho som nevidel takto vycibrené bitky.Príbeh ma tak isto baví a hudba v seriály skvelá. Ja som popravde nadšený a 2 série sa neviem dočkať. Druhá séria bola teda poriadna pecka. Opäť sme dostali jedny z najlepších súbojov aké môžme vidieť a k tomu príbeh ktorý má hlavu a pätu, politiku a samé zvraty. Vo svojom žánri bezkonkurenčný seriál a bude to jedna z najväčších smolí ak sa nedočkáme minimálne tretej série. U mňa za 5* a Ah Sahma chcem ešte vidieť bojovať. ()

Lacike

Kľudne by som mohol skopírovať svoj koment k seriálu Banshee, lebo Warrior trpí rovnakými nedostatkami a aj kladmi. Na jednej strane sú fenomenálne bitky a na druhej strane sú divné úchylné postavy ktorých príbehy ma vôbec nezaujali a tak som po dvoch dieloch nadobro rezignoval a zo zvyšku série som si preklikal len bitky. Dúfal som v niečo podobne drsné ale zároveň dostatočne uveriteľné a fascinujúce ako bol seriál Deadwood, ale v tomto pojatí to je podobne prehnané a pre mňa nezáživné ako Banshee. Ale bitky sú teda fakt špička. Tak kvalitné bitky, väčšinou bez zjavných trikov, neboli ani v seriáli Into the Badlands a dokonca aj v samotnom HK sa už takto natvrdo bez otravného CGI a drátov dlhší čas netočí. Choreografia je parádna a ponúkne aj náročnejšie chvaty v dynamickom prevedení. Najviac sa mi páčilo tempo bitiek. Nie je to také nereálne nonstop gulometné tempo chvatov v ktorom si súperi ani na sekundu neodýchnu ako to je teraz v móde v Indonézii, vďaka čomu súperi nemajú čas zareagovať na údery, takže nevynikne ich tvrdosť. Naopak v týchto bitkách padne pár úderov po ktorých začnú súperi lapať dych a snažia sa nabrať sily na ďalší útok. Jednak to zvýrazní náročnosť chvatov a zároveň vďaka tomu nezačne bitka pôsobiť monotónne. Takisto jej to pridá na prehľadnosti, ktorá je u všetkcýh bitiek ukážková. Subjektívne mi trochu vadil len dôraz na prehnanú brutalitu. No a objektívne mi príliš nesedeli občasné až príliš akrobatické reakcie súperov na údery a kopy. Proste namiesto toho aby chlapík po kopu odletel priamočiarou trajektóriou, tak namiesto toho urobil vrut, salto alebo kolo kolo mlynské, čo pôsobilo príliš nacvičene a komicky. Ale to je len drobný kaz na tých špičkových bitkách, ktorým dávam 9/10 a samotný seriál ma bavil na 4/10. Druhú sériu vynechám a pustím si na youtube len nejaký zostrih bitiek. Určite budú znova stáť za to. ()

Kothy

Je tu nový historický seriál od stanice Cinemax. Údajně je to podle motivu Bruce Lee. Děj se odehrává v roce 1878 v San Franciscu a vypráví o střetu místních obyvatel s čínskými gangy. Akce je dost propracovaná a originální na televizní poměry. Hlavní postava Ah Sama je docela sympatická. Postupně se tu setkávají různé intriky v rámci vnitropolitické moci ve městě. Nikdy nevíte, komu můžete věřit. Bitky jsou dost dobře udělané. Finále je trochu otevřené, tak snad bude pokračování. Určitě se budu těšit. :) "Žluťáci, táhněte domů! ()

• Televizní stanice Cinemax měla v plánu po druhé sérii seriál ukončit, ale 15. dubna 2021 bylo oznámeno, že byl seriál obnoven pro třetí sérii a přesunul se na HBO Max. (HanzoBureshi)
  • Písnička, která hraje ke konci epizody, je „Little Green Bag“ od George Bakera. (Duoscop)

VOD tipy na konec srpna

VOD tipy na konec srpna

19.08.2023

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

Hvězda Raidu v novém Mortal Kombat

11.07.2019

Herec Joe Taslim (The Raid, Rychle a zběsile 6) byl obsazen do role Sub-Zera v připravovaném rebootu akčního Mortal Kombat. Taslim, který v minulosti reprezentoval Indonésii v judu, se naposledy… (více)