Série(3) / Epizody(161)

Nerozlučné duo kocoura Toma a myšáka Jerryho spolu soupeří v tomto americkém animovaném seriálu ve 163 dílech. Tom se neustále snaží chytit vychytralého Jerryho, který se jen tak nedá a dělá hloupému kocourovi naschvály. Nakonec ale stejně všechno dobře dopadne a Tom a Jerry jsou zase "kámoši jak hrom". (Zoiberg)

Recenze uživatele BOURQUE k tomuto seriálu (28)

O myši Johannovi (1952) (S01E75)

Aj po toľkých rokoch ma neprestáva baviť. Podľa mňa však v tomto žánru dielo The Cat Concerto je absolútnym vrcholom. Osobné hodnotenie: 89% (****) ()

Štěně na pikniku (1955) (S01E91)

Na mne trošku menej zábavný, ako som čakal. Ale to je stálo (hlavne dnešným okom) nad-nadpriemer. Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Zaměřeno na Jerryho (1955) (S01E93)

Len jedna veta – tá pasca na Jerryho (takmer) nemá chybu! Osobné hodnotenie: 91% (*****) ()

Busy Buddies (1956) (S01E100)

Tom and Jerry connection! Nadpriemerný diel! Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

Tančící medvěd (1956) (S01E102)

V žiadnom prípade nehovorím, že tento diel Toma a Jerryho je najdokonalejším. To však áno, že počas tých cca 6 minút sa nudiť nebudete a očarí vás dokonalá rovnováha medzi hudbou, tancom a naháňačkami. Je to malý kúsok z tých epizódov, ktoré majú obmedzené manévrovacie prostredie. Ale niekedy menej je viac – a tanec medveďa s Tomom nemá chybu. P.S.: Každému prajem všetko najlepšie do Nového roku, hlavne pevné zdravie! Osobné hodnotenie: 90% (*****) ()

Grilovací rvačka (1956) (S01E104)

And the winners are „ants“! Osobné hodnotenie: 84% (****) ()

Mňoukat je řecké (1961) (S02E03)

Jeden z tých menej vydarených dielov dvojici Tom and Jerry – potenciál starovekého grécka je využitý len čiastočne. Grafika a hudba taktiež zanecháva za sebou určité otázky. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

Třeskutý mráz (1964) (S03E05)

Na toto dielo si spomínam v dobrom hlavne vďaka skvelého využitia vážnej hudbe (piano hudba od Chopina). A máme tu aj skvelý Jerryho tanec. Klasicky sa začínajúci príbeh, ktorý potom končí veľmi pozitívne. PS.: HNY 2020. ()

Warneři posouvají své filmy

Warneři posouvají své filmy

13.06.2020

Tenet, Wonder Woman 1984, čtvrtý Matrix i duel Godzilly a King Konga - studio Warner Bros. posunulo celý svůj kalendář. V případě prvního zmíněného se jedná o dvoutýdenní odsun, snímek tak dorazí do… (více)

Zemřel oscarový Gene Deitch

Zemřel oscarový Gene Deitch

20.04.2020

Gene Deitch, mimo jiné taky animátor slavného seriálu Tom a Jerry, zemřel ve věku 95 let. Režisér a scenárista měl na kontě Oscara za nejlepší animovaný krátkometrážní film z roku 1960, zajímavostí… (více)