Tom a Jerry (TV seriál)

Tom and Jerry

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940, 163x6-10 min

Super seriál, který sem jako malý pravidelně sledoval. Vždycky jsem ale fandil Tomovi, protože mi přišlo, že ho Jerry vždycky vyprovokoval, což mě jako malého kluka, který pohádky bere vážně, neustále vadilo a mrzelo. Ale to už je trochu mimo hodnocení.(9.9.2008)

Staré klasické "kraťasy" a veškerá produkce Freda Quimbyho byla úžasná, perfektní, takřka dokonalá, někdy nádherně (dětsky) promyšlená a jindy ve své jednoduchosti geniální... Až natolik, že si vysloužila i dost nominací (a následných vítězství) na Oscara a to je co říct. Takové epizody jsem zejména jako dítě miloval a rád se nad nimi pousměju i dnes. Je to právě díky roztomilosti, vynikající vtipné animaci a pozor, také zvukům a hudbě, že bych jim hned s nostalgickou slzou v oku vlepil 10/10, jenže celkově seriál Tom a Jerry zažil i slabší léta, speciálně produkce Chucka Jonese (viz popis woodyho) byla překvapivě až o NĚKOLIK tříd horší, jak v humoru, tak v animaci. Škoda. 8/10(25.3.2009)

Jako malý kluk jsem Toma a Jerryho zbožňoval. A i teď se na něj rád podívám..(14.7.2009)

Nikdy jsem tento seriál nehltal díl po díle, ale je to jeden z těch nejzábavnějších projektů vůbec. Kdy už konečně ten Tom vyhraje...(28.12.2007)

|| Scenár: William Hanna, Joseph Barbera | Hudba: | Produkcia: Gene Deitch, Chuck Jones, Hanna-Barbera | Distribúcia: Metro-Goldwyn-Mayer | Štúdio: MGM, Filmation Studios ||(9.9.2011)

• - V epizóde „The Cat Concerto“ hral Tom na klavíri okrem iného aj časť skladby „Hungarian Rhapsody No. 2“ od skladateľa Franza Liszta. (ZlostnyMadar)

• - Spekuluje se, že postavy Toma a Jerryho jsou pojmenovány po německých (původně Jerries) a anglických (Tommies) vojácích první světové války. (Ruuzha)

• - Herečka Julie Walters uvedla: „Nemohla jsem se na ně dívat. Krutosti bylo až moc. Měla jsem všechny ty podivné obrazy malinkých zvířátek smíchané dohromady.“ Jejich vzájemné násilné chování je parodováno a vystupňováno ve fiktivní televizní show Itchy & Scratchy ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (iMovie)