Tom a Jerry (TV seriál)

• slovenský

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940, 163x6-10 min

Kultovní seriál mého dětství a trochu umírněnější verze simpsonovského Itchiho a Scratchyho. Jak já si dycky přál, ať to ta blbá krysa konečně schytá!!!(4.3.2007)

Tohle je moje kreslená seriálová dvojka, myslím v pomyslném top ten :-). Má to neuvěřitelné kouzlo, a sice že lze vidět jeden krátký díl třeba stokrát, a stejně se nikdy neomrzí a řehtat se u něj budete tak jako tak.(13.8.2008)

Tohle je prostě a jednoduše klasika, která nikdy neomrzí.(8.12.2007)

Trošku debilní, hodně o tom samém, nicméně nápady to hýří tak na tisíc procent, takže se hodnocení vytáhne. Na druhou stranu nejtěsnější kompaktní konzistence hudby a obrazu, jakou jsem kdy viděl...(18.9.2003)

• Jacinda

Až ted mi dochází, kolik je v tomhle seriálu brutálnosti a zrůdnosti. Jako malá jsem se na to sice dívala, ted bych ale nevydržela ani jeden díl.(4.12.2008)

• - Hospodyně, jež je někdy vidět při uklízení, avšak není nikdy ukázana její hlava, se jmenuje Mammy Two Shoes. (HappySmile)

• - Spoiler: V 65. epizodě s názvem „Dva mušketýři“ je kocour Tom popraven – zkrácen o hlavu gilotinou. (HappySmile)

• - V prvním díle se protagonisté jmenovali Jasper a Jinx, ale v hollywoodských studiích MGM hledali lepší jména. Jména se losovala z klobouku. Animátor John Carr, který do něj vložil "Tom a Jerry", vyhrál 50 dolarů. (zdeny99)