Tom a Jerry (TV seriál)

• slovenský

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940, 163x6-10 min

Výtečný animovaný seriál. Bylo tu zde o něm řečeno už opravdu vše podstatné, tak se nechci opakovat. Proč nehodnotím plným počtem? Protože pokaždé vyhrál ten prťavý myšák! (a to opravdu, ale opravdu není fér)(25.3.2008)

Když si odmyslíte úděsnou písničku, kterou nazpívala Hana Zagorová, dětinsky vyšilující nad tím, že "Tom a Jerry jdou", a zbudou vám v mysli jen ty samotné grotesky - no řekněte, můžete nedat 100%?(18.5.2003)

Velice povedený animák, co dodat, maximálně tak " Jerry, utíkej !!!! " / Viděné epizody cca *126.dílů / ( Hodnocení: 10/10 )(5.11.2009)

Trošku debilní, hodně o tom samém, nicméně nápady to hýří tak na tisíc procent, takže se hodnocení vytáhne. Na druhou stranu nejtěsnější kompaktní konzistence hudby a obrazu, jakou jsem kdy viděl...(18.9.2003)

Krasny a zabavny serial ze stare skoly - kam se na nej hrabou pokemoni ci vselijaky supermani apod. Navic je tak nadherny i diky tomu ze nektere pozdejsi dily byl animovany v Ceskoslovensku.(21.9.2003)

• - Bill Hanna a Joe Barbera vytvorili postavy Toma a Jerryho v roku 1939. (Germanotta)

• - Na některých vydáních Toma a Jerryho na DVD byla vynechána epizoda "Casanova Cat", protože byla shledána jako rasistická. (HappySmile)

• - Spekuluje se, že postavy Toma a Jerryho jsou pojmenovány po německých (původně Jerries) a anglických (Tommies) vojácích první světové války. (Ruuzha)