Tom a Jerry (TV seriál)

• slovenský

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940, 163x6-10 min

Odjakživa jsem nesnášela tu vychcanou myš, která věčně ubližovala ubohému kocourovi. Nespravedlnost prostě nemám ráda od dětství a tak se mi ani tenhle animovaný seriál nikdy moc nezamlouval. 55%(9.3.2009)

Ve skutečnosti odstartovala tahle dvojka svou kariéru v r. 1940 a je zcela jednoznačně největším úspěchem tvůrčí společnosti Hanna-Barbera. Je také dlouhodobě jediným seriálem z této animační dílny, který stylem kresby a zpracováním upomíná na klasického Disneye (srv. třeba se seriály "Méďa Béďa", "Flinstoneovi" či "Scooby Doo"). Je až neuvěřitelné, že tahle hra kočky s myší vydržela scénáristům přes třicet let a brutalitu některých scén se podařilo překonat až seriálu "Happy Tree Friends".(18.9.2005)

• whack

Naozaj neviem, čo vyrastie z detí vychovaných na tejto sadistickej zábavke, ktorá ich naučí akurát navzájom sa šikanovať. Možno by si mali radšej pozrieť Bola raz jedna planéta, alebo Kapitána Planétu :)(16.11.2011)

• - Spekuluje se, že postavy Toma a Jerryho jsou pojmenovány po německých (původně Jerries) a anglických (Tommies) vojácích první světové války. (Ruuzha)

• - Bill Hanna a Joe Barbera vytvorili postavy Toma a Jerryho v roku 1939. (Germanotta)

• - Hned první dobrodružství "Jak kočka dostala padáka" získalo nominaci na Oscara. (zdeny99)