Tom a Jerry (TV seriál)

• slovenský

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940, 163x6-10 min

Kocour musí chytat myš, protože je to jeho přirozenost. Tom je však jiný. Potravy je kolem něj dostatek a on si jenom, místo nudného polehávání, jde občas pohrát s myšákem Jerrym. Jenže Jerry ve své malé hlavičce nikdy nepochopí, že jde jenom o hru a chudáka Toma decimuje způsoby, které výrazně překračují zákonem stanovenou hranici pro týrání zvířat. Myšák hřeší na svou beztrestnost a nestranný divák musí po několika vítězstvích honěného prcka začít fandit skutečné oběti - Tomovi.(13.9.2009)

Neznasam tu blbu a stale sa skeriacu mys!!! ;-) Jerry je svina. (stale neviem ci je to On, alebo Ona).Tom si iba robi svoju "psiu" povinnost a ta blba mys ho furt oserie ;-)(27.2.2004)

Pokud se mi šmoulové líbily, tohle sem miloval 10x víc. Je pravda, že někdy u animaku pomuze, kdyz se moc nemluvi a hodne mlátí a honí. A presne tak to funguje a fungovalo tady. Nektere dily nesmrtelne..(20.7.2009)

hanička písnička a vap šu váryváry vap, dnes již legendární a vámi tak oblíbené postavičky, skvělá instrumentální muzika a týdny strávené nahráváním na VHS, to se nedá ohodnotit hůř než na 100%.(10.8.2007)

Staré klasické "kraťasy" a veškerá produkce Freda Quimbyho byla úžasná, perfektní, takřka dokonalá, někdy nádherně (dětsky) promyšlená a jindy ve své jednoduchosti geniální... Až natolik, že si vysloužila i dost nominací (a následných vítězství) na Oscara a to je co říct. Takové epizody jsem zejména jako dítě miloval a rád se nad nimi pousměju i dnes. Je to právě díky roztomilosti, vynikající vtipné animaci a pozor, také zvukům a hudbě, že bych jim hned s nostalgickou slzou v oku vlepil 10/10, jenže celkově seriál Tom a Jerry zažil i slabší léta, speciálně produkce Chucka Jonese (viz popis woodyho) byla překvapivě až o NĚKOLIK tříd horší, jak v humoru, tak v animaci. Škoda. 8/10(25.3.2009)