Tom a Jerry (TV seriál)

• slovenský

Tom a Jerry

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA, 1940, 163x6-10 min

Jedna z těch opravdu nej perel kreslených filmů. Akorát mě mrzí jedna věc... Proč vždycky (teda skoro vždycky) vyhraje Jerry a ne Tom? Vždycky mi bylo toho ubohého kocoura moc líto.(30.3.2003)

"Tom a Jerry" sú jasnou, nespochybniteľnou klasikou americkej, animovanej grotesky. Krátkometrážne filmy, v ktorých sa nie príliš bystrý kocúr Tom snaží za každú cenu zlikvidovať malého, hyperaktívneho myšiaka Jerryho, si obľúbilo už niekoľko generácií televíznych divákov. Ešte aj dnes zarába táto bláznivá kreslená dvojica slušné peniaze. Zdá sa, že je to geniálna, nadčasová záležitosť. "Tom a Jerry" jednoznačne patria do Svetovej siene slávy animovaných hrdinov. Onedlho oslávia svoje sedemdesiate piate narodeniny. A stále sú v dobrej forme. ****(4.5.2013)

Vždycky, od doby, kdy si pamatuju jsem čekal, kdy konečně Tom vyhraje. Aspoň jednou. Třeba jen trošku, ale nikdy se to nestalo. Ale i přesto jsem si užíval každej díl, kterej jsem viděl. A co je důležitější. Je jedno, na jakým kanálu to dávají, protože se tu skoro nemluví a proot ani nepotřebujete znát cizí jazyk, když se na to chcete podívat. Tom a Jerry jsou prostě klasika. Tom a Jerry jdou, k nám teď s náladou. Hurá! Tahle bitva trpaslíka s obrem neskončí se ve zlém, ale v dobrém a kámoši jak hrom jsou Jerry a Tom!(16.2.2006)

• - V epizóde „The Cat Concerto“ hral Tom na klavíri okrem iného aj časť skladby „Hungarian Rhapsody No. 2“ od skladateľa Franza Liszta. (ZlostnyMadar)

• - Jedna série v šedesátých letech vznikala v Praze. Českým animátorům studia Bratři v triku tehdy šéfoval americký producent Gene Deitch. Žádný zdejší animátor Toma ani Jerryho v životě neviděl. (109)

• - Herečka Julie Walters uvedla: „Nemohla jsem se na ně dívat. Krutosti bylo až moc. Měla jsem všechny ty podivné obrazy malinkých zvířátek smíchané dohromady.“ Jejich vzájemné násilné chování je parodováno a vystupňováno ve fiktivní televizní show Itchy & Scratchy ze seriálu Simpsonovi (od r. 1989). (iMovie)