poster

Strach a chvění

 • Francie

  Stupeur et tremblements

 • slovenský

  Strach a chvenie

 • anglický

  Fear and Trembling

Komedie / Drama

Francie / Japonsko, 2003, 107 min

Režie:

Alain Corneau

Předloha:

Amélie Nothomb (kniha)

Scénář:

Alain Corneau

Kamera:

Yves Angelo

Producenti:

Alain Sarde

Zvuk:

Pierre Gamet
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  ****

  Tenhle film je neuvěřitelně zvláštní. Je tak zvláštní až mě nenapadá žádné jiné slovo, kterým bych jej mohla charakterizovat. Nenudí, strašně moc pobaví, je šílenej, ale zároveň hrozně smutnej .. přišlo mi to jako dokonalá ukázka toho, jak to vlastně s Japonci je .. :) Navíc jsem se 3/4 filmu nemohla zbavit pocitu, že hl. představitelka je lesbička, ale dost, dost ujetá.(23.6.2008)

 • Gilmour93
  *****

  Ztraceno ve skladu (toaletních potřeb).. Dle tradice se má před císaře přistupovat se strachem a chvěním a pokud jste žena, rovnou nechte na recepci tokijské firmy Yumimoto i sebeúctu a drtivou většinu evropských pracovně-vztahových zvyklostí, neboť vás právě čeká po boku Sisyfa roční angažmá u velkého šutru. Ne nadarmo se říká, že mrav se liší krajem a zfilmovaná mandlově hořká autobiografie Amélie Nothomb vám dokáže vykouzlit trvalý úsměv na rtech i když k smíchu vlastně vůbec není..(26.4.2010)

 • Rex Mundi
  *****

  Výborná adaptácia ešte lepšej knižočky. Bohužiaľ sa na plátne stratilo pár skvelých detailov z predlohy, ale Strach a chvenie stále zostáva filmom, ktorý má svoje kúzlo, atmosféru a dôveryhodnosť. Napriek tomu, že ide o malý príbeh, ktorý neobsahuje osudovú lásku, vraždu, romantiku či vojnu, do knihy aj do filmu sa môžete kedykoľvek ponoriť a nechať sa poučiť, rozveseliť alebo len tak si oddýchnuť.(27.4.2005)

 • Kaluž
  *

  Pokud má být neskonalá nuda předností tohoto snímku, pak hodnotím pěti hvězdami...(31.7.2007)

 • Dadel
  *****

  Velice roztomilá hořká komedie nastavující zrcadlo (sic!) tradičnímu japonskému (a vůbec dálnovýchodnímu) způsobu myšlení. Ilustrace toho, proč do Japonska nikdy nejezdilo tolik turistů jako třeba do...no třeba do Francie. A po tomhle filmu se toho asi moc nezmění:)(23.10.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace