applause

Ano, je to Nolanův film, ale nelíbilo se mi to. To, že to bylo černobílé mi nevadilo, i když takové filmy moc nemusím. Nebavilo mě to a říkala jsem si celou dobu, co to má jako být. Zlepšil to trochu ten konec, který byl aspoň logický. Jsem ráda, že měl film jen 69 min, déle si to utrpení nedovedu představit. Kdybych to neviděla, nic by se nestalo. ()

honajz2

Ono by to nebylo špatné, prvních 20 minut a posledních asi 15 minut mě bavilo, ale tu zbylou dobu jsem se dost nudil. A aby ta pointa byla tak geniální, abych kvůli tomu dal 3*, to ne. Jako ok, je to prvotina, rozpočet malý (6000 dolarů), ale levné filmy nejvíc vždycky trpí tím, že nudí (a každý co nenudí je zázrak) a co bylo tady - nuda. Znám film, co byl natočen za 3 000 korun (je český), má skoro dvě hodiny a bavil mě. Tohle má sotva přes hodinu a nudil jsem se, což je špatný. Co s tím, že pointa je dobrá a že herci hrají dobře, když se většinu filmu nudím. No, snad od Nolana uvidím něco dobrýho, jelikož to nezačalo nejlíp... Třeba to Memento bude lepší. 2* ()

Caminzind

Ikdyž se to tváří všelijak, jedná se jenom o nadprůměrný thriller. Po formální stránce ovšem působí velice autenticky, žádné trapné retro, a to se počítá. 65 - 70% Kult okolo Nolana ale fakt nechápu. ()

M.i.k.e

vynikající režijní debut mistra Nolana,který zkátka umí.Podobně jako později Memento,i Following vyžaduje divákovu neutálou pozornost,navíc na minimálním prostoru,s minimem herců.K tomu všemu několik zvratů a povedená pointa...80% ()

shyster

Prvotina dokazuje, že Christopher Nolan je vynikající režisér, který umí natočit komplikovaný, spletitý příběh. Co jsem ale postrádal byla výraznější zvuková a hudební stránka filmu, která je pro mě tak typická u jeho dalších filmů. ()

selviskhed

Vím o dvou lidech, kteří by mohli mít našeho mladého hrdinu velmi rádi. A pokud jde o mě, já mám taky něco rád a povím vám co. Mám rád Nolana boháče, který má hodně peněz. Takhle to mám s jeho filmy. Nemám rád Nolana spořílka. Čím víc peněz, tím lepší. A věřte mi nebo ne, krom Dokonalého triku ty hrátky s časovými rovinami moc nemusím. Ruší mě to. Když člověk řeší celý den, jestli se anděl skládá z látky a formy, měl by si asi pustit něco jednodušího, třeba nějakou směšnou komedii, já vím. Příště, v pravý čas, hodnocení třeba přepíšu na lepší. Docela zajímavé je, že herci působí hrozně herecky. Herečka hrající "blondýnu" je přesně ten typ hereček, které hrají filmy. Ale její filmografie je prázdná. Moc se mi líbí ten fakt, že náš hrdina má na dveřích nálepku Batmana, ale to je tak všechno. Mám vcelku rozpačité pocity. Plus mínus platí to samé co jsem říkal o Mementu a chladnosti. Cobb, který ruší svým obětem zaběhlý způsob života do jisté míry připomíná Jokera z Temného rytíře. ()

Rocky88

Tady musím uznale kývnout hlavou. Více dějových rovin, tajemné postavy, tajemná atmosféra, podařená pointa. Ani krátká stopáž nevadila. Drtivá většina režisérů by se nestyděla, kdyby jejich poslednina byla kvalit Nolanovy prvotiny. ()

joker.george

Čistá ukázka Nolanova filmového smýšlení a nadání. Na prvotinu je to prostě ohromující, práce s několika časovými úseky, opět přehledné přeskakování mezi nimi a další potvrzení toho, co si už delší dobu myslím a to, že Christhoper Nolan dokáže z jakéhokoliv herce vydolovat maximální možný výkon, aby tak přispěl k výslednému dojmu. Teď už jen s nadšením vyhlížím další jeho projekt... ()

zuzinka2

Výborný start Ch. Nolana, který v tomto snímku použil, podobné metody jako v jeho pozdějším filmu Mementu (jenom zde mi to přišlo trošku přehlednější). To co zpočátku vypadá spíše jako sociální drama (trochu mi přišlo, že se ten začátek docela táhne), se postupně mění v thriler a posledních čtvrt hodina vám nedá vydechnout. Překvapilo mě, že o ani o jednom herců, kteří stvárnili hlavní postavy jsem dodnes neslyšela a že se neprosadili, protože hráli opravdu výborně. 80% ()

Amroth666

24.7. 2010 - S tímto filmem si nesu pár mých osobních zajímavostí. 1. - film jsem si chtěl pustit kvůli blížícímu se a tolik očekávanému Inception, na který mám jít do kina už za tři dny. Také jsem začal sledovat Nolanovy filmy, takže tenhle film prostě byla nutnost vidět. Nejdříve krátkometrážní Doodlebug, pak Dokonalý trik a poslední jsem viděl Temného rytíře. Všem jsem dal bez váhání 5*. Za svým rozhodnutím si stojím. Nolan je jeden z mála režisérů, který každým filmem získá více sebevědomí. 2. - objevilo se zde v obsahu jméno Cobb a já si vybavil blížící se každou minutou znovu zmiňovaný Inception a Cobba v roli Leonarda DiCapria. Nolan si shodou okolností tyto dva filmy vytvořil svými myšlenkami v jeho zatraceně promyšleném mozku a shodou okolností Cobba pasoval do role nejdiskutabilnější role. 3. - bylo asi nejhnusnější a nejsyrovější počasí za poslední měsíc. ___ pro tento film ideální __ . Už k filmu. Zaraží mně, jak se Nolanovy prvky v jeho vyvýjejících zhruba 12 letech ani trochu nezměnily. Hudba, z které poznáte, že je to Nolanův film. Dokáže stupňovat film s hudbou a divák jen těžko dokáže držet krok. Když se tak učiní, je Nolan o krok před vámi. Pak jen hltáte. Klasické Nolanovy vrstvy děje, které se překrývyjí přes sebe. Celým filmem jsem si prošel, jako bych tam s hlavními postavami byl. Film mně překvapoval po celou dobu. Děj lepší a lepší. Nemohu jinak než za 5*. Má zajímavost : Na dveřích jednoho bytu, které Cobb s Billem vykrádali byl znak Batmana, Nolanova budoucnost. Komentář po druhém shlédnutí. Jako bych všechno pochopil na druhý pokus. Příběh akorát byl spřeházen tak fikaně, že to člověku dochází později. Alespoň mně. Kdyby se nebraly v potaz jednotlivé spřeházené scény, vyšlo by to asi takhle : Bill je posedlý sledováním cizích lidí. Sleduje také Cobba, který v kavárně prokoukne jeho úmysly a tak se dají dohromady. Bill jako nezaměstnaný spisovatel a Cobb jako zloděj. Prolézají byty. Bill se seznámí s ženou, která mu ale poté tajně zahýbá právě s Cobbem. Pak tady jde taky o peníze z trezoru. Bill prohrává ve férovce s Cobbem a Cobb na něj narafičil boudu s náušnicí a se spodním prádlem. Podpis D. Loida vše potvrdí a Bill prohrává. Ještě jde o to, kdo koho vlastně po celou tu dobu sleduje. Bill Cobba, Cobb Billa nebo ta neznámá žena? Je to vlastně obyčejný film, ve kterém se ukrývá mnoho tajemství, které musí odhalit divák. Nolan mi dal příležitost přemýšlet dlouze o tomto filmu a já se mu odvděčuji 5*. ()

C0r0ner

Po genialitách typu Dokonalý trik a Memento jsem se rozhodl i pro Nolanův debut. Prvních 68 minut jsem si říkal, že jsem se asi dost spletl, protože to byla slušná sračka. Aspoň se na to ale dalo dobře koukat. Pak ale přišla 69. minuta a já vyvalil oči a spadla mi brada skoro až na zem. Dalších asi pět minut jsem jenom čuměl do prázdna a snažil se pochopit, co jsem vlastně viděl a v duchu jsem děkoval Christopheru Nolanovi za to, že žije, a že točí tak neskutečně geniální filmy. Sledování má bezpochyby jednu ze tří nejlepších zápletek v historii filmu. 100% ()

Topco

Znamenitý debut vo vodách nízkorozpočtového neo-noiru (a prorokovanie Temného rytiera)! Nolan už tu ustanovil jeden zo svojich trademarkov - pohrávanie sa s nelineárnym rozprávaním + za pozornosť stojí "undergroundový" vizuál a lá PI či "istá" podobnosť s Klubom bitkárov. Veľká vec, ktorá priam šachovou rafinovanosťou predznamenala dokonalé Memento! ()

laik_60

Nolanova prvotina. Klobúk dole pán režisér. Čb filmová hra na mačku (Bill) a myš (Cobb), kde mačka v samom závere prehrala. Trochu mi vadilo to časové preskakovanie, chvíľu mi trvalo, kým som nepochopil  kto sa s kým zahráva. ()

Wormboy

Velmi prijemne prekvapenie tento Nolanov celovecerny debut. Vynikajuca atmosfera, nolanovsky scenar, civilny herecky prejav hlavnych zucastatnenych, proste vsetko tak ako ma byt. No a k tomu pribeh, ktory zo zaciatku vyzera uuplne inak ako sa skonci. Treba podotknut, ze je zaujimave, akym sposobom dokazu niektori reziseri podat nenutenou formou prekvapivy zaver a na druhej strane "niektori" ini, ktori film robia len kvoli sokujucej pointe, ktora je v koncecnom dosledku uplne debilna. 4,5/5* ()

Gaaron

Napraveno jako rest se znalostí ostatních (novějších) Nolanů - příjemná hodinová jízda, fascinující závěr a zjištění, že Christopher už od začátku věděl, kam kráčí. ()

necisty

Zajímavý námět a kvalitní rozuzlení. Nolan začíná líp, než jsem čekal vzhledem na jeho dva následující filmy a nezkazí to ani kratší délka, ta je naopak vhodná. ()