Pán už má Buffy plné zuby, proto na ni posílá upíry, aby ji zlikvidovali. Přemožitelka má naštěstí svého anděla strážného – Angela. Zatím ale o něm ví jen velmi málo. Záhadný mladík skrývá více než jedno tajemství. (ArsenalEagle)

Milano33

Počiatok Buffyinho prvého upírieho romániku. Tak dianie sa primárne sústredila na tajomnú postavu Angela. Som rád, že dostal konečne o niečo viacej priestoru, ktorý si naprosto zaslúžil. Vďaka dlhšie strávenému času s ním, získala jeho postava na patričnej hĺbke a tiež nám bolo odhalené jeho najväčšie tajomstvo. Jedná sa o dosť komplexnú postavu, ktorá si ma naplno získala. Kvôli odhaleniu, že Angel bol celú tú dobu upírom, sa naozaj skomplikoval vzťah s Buffy. A ešte k tomu všetkému Angel nie je obyčajným upírom, narozdiel od ostatných má aj dušu, kvôli ktorej má výčitky svedomia. Buffy sa ocitla v ťažkom rozpoložení a mala pred sebou vskutku neľahké rozhodnutie. Zvíťazia buď city, ktoré ku nemu prechováva alebo povinnosti, ktoré plynú z toho, že je Slayer. Našťastie zvíťazila láska. ()

Kacitr

Buffy se nám (nečekaně) zamilovala do Angela. Více se dozvíme o jeho postavě, vyjde na povrch něco, co mnozí (vnímaví diváci) vyčenichali už pár epizod zpátky. Xander se snaží začínající možnou romanci bojkotovat. ()

Arkanoid

Psychológia a postava Angela nebolo postupne budovaná, preto odhalenie jeho identity môže diváka prekvapiť, nie však s ním pohnúť. Epizóda teraz mieri vyššie, ako obvykle, a to tlačiť na city diváka bez väčšieho použitia humoru. Opäť sa jej to veľmi nedarí kvôli béčkovosti, ktorou sa séria zaoberala doteraz. ()