Dexterova laboratoř

• USA Dexter's Laboratory
Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie
USA, (1996–2003), 28 h 36 min (Minutáž: 22 min)

Série(4) / Epizody(78)

Dexter je geniálny chlapec. Vo svojej izbe má za knihovňou tajné laboratórium s najmodernejšou technikou, ktorú si aj sám vyrába. Jeho pokojné rozmýšľanie a pracovanie však narúša jeho nadmieru hlúpa sestra Dee-Dee s deštruktívnymi sklonmi. Svoje laboratórium preto musí pred ňou často chrániť, zároveň nesmie dopustiť, aby sa o ňom dozvedeli jeho rodičia. A aby to všetko nestačilo, musí občas aj odolávať útokom svojho vedeckého soka Mandarka. Byť géniom veru nie je med lízať. (pivo)

Zalost

Samozřejmě, klasika nad klasiky, seriál o geniálním chlapci s vlastní tajnou laboratoří, a jeho hloupé, nešikovné sestře je "základ" při znalosti seriálů stanice Cartoon Network. Jediný důvod, proč nedávám hodnocení absolutní, je fakt, že nedávno přibyly nové série a kvalita dílů šla bohužel podstatně dolů. Ale ty starší patří stále mezi špičku. ()

Melies

9 / 10 Vynikajúci animák, ktorý by som sa nebál označiť nálepkou INTELEKTUÁLNY. Pre mňa jednoznačne to najlepšie, s čím som sa kedy na stanici pre deti stretol, a jediný skutočný dôvod, prečo by som si bol za Cartoon Network ochotný priplatiť po tom, čo nám ho zrušili. O to viac zamrzia neskutočne odfláknuté neskoršie série, ktoré originálu nesiahajú ani po pleseň na päte. Hanba!!! ()

Malarkey

Už tenkrát jsem tušil, že tohle je supr úspěšnej oblíbenej seriál na Cartoon Network, a to mi bylo dvanáct a čuměl jsem na to v angličtině, a bavilo mě to i když jsem tomu houbeles rozuměl. Kupodivu ani po těch letech to neztrácí na zábavě, ale fakt je, že těch seriálů zrovna na Cartoon Network byla celá várka, stačilo si vybrat, i když Dexter patřil mezi ty nejlepší. ()

marrrrian

Geniálny seriál o nízkom, nevýraznom chlapcovi, ktorého sestra (hlavonožec Dee-Dee) dostala rozumu o to menej, o čo on dostal viac a ktorý má niekde v priemernom americkom dome, na priemernej americkej ulici, za knižnicou ukryté nekonečne obrovské laboratórium. To dáva priestor na rozvoj výborného animovaného seriálu. ()

husokachna

Dexter mi pomáhal učit se anglicky a někdy i jiné řeči (omelette du fromage mě provází do dnes) a byl pro mě závanem exotiky v době, kdy ještě člověk nebyl přehlcenej obsahem odevšad. I když měl slabší i silnější chvilky, pořád to byl (a je) parádní mix zábavy pro mladší i věkově pokročilé. Čtyři, jak jinak než, sýrové omelety. ()

• Mandarkové pravé meno je Susan. Dôvodom je to, že jeho rodičia boli hippies a dali mu meno podľa "mena, ktoré hovorí vietor". (Flipper)
  • Natočená je aj nevysielaná epizóda "Dexter's Rude Removal", ktorá nie je vhodná pre detského diváka. Bola ukázaná len na komixových stretnutiach, alebo v súkromí. (Flipper)