crha

Prý levicový, antifašistický manifest...a já se ptám: "Dá se proti fašismu bojovat žraním hoven?" ()

Páně

Nebudu tady moralizovat a "posuzovat" co do filmu patří a co již ne. Film je umění a patří do něj vše, co mu umělec (režisér) přidá do vínku. Tento film nesporně má své místo v dějinách. Kdyby nebyl, byla by kinematografie chudší o kus sebe sama. Musím souhlasit, že to není na dívání každý den a přetrpět film celý, je dost pekelná věc. Ale musí se! Ovšem v kontextu režisérových děl patří k slabším věcem... ()

kukys

Myšlenka tam bezpochyby je, geniálně skrytá. Otázkou však je, komu se bude chtít ji, z pod tak důmyslné skrýše jako kupa ho*en, krve a spermatu, odhalovat. Jestli jen není Moc někdy Příliš. ()

KuZd

nechapu tak nizke hodnoceni zde na CSFD. Film je vybornym psychologickym dramatem o tom, jak se lide dokazi chovat pod tlakem. Jak kdyz jim jde o zivot, dokazi si lamat patere, zradit sebe i ostatni a svemu panovi verne slouzit a udelat pro neho vse, vcetne sezrani vlastnich hoven! Film zobrauje dukladne veskery onen hnus, ktery pachaji tyto lidska zviratka, aby v divakovi vyvolal opravdu silne pocity zhnuseni. Pro mne jeden z nejlepsich film vubec! Ja jsem divak otrly a skutecne ony sceny, na ktere jsem byla upozornovana, ze je preckam pouze s kyblem u ust ve mne takove emoce nevyvolavaly... zhnuseni ano, ale jineho razu. btw. vubec v case boomu ruznych reality show jsem videla obrovskou spojitost mezi timto filme a treba Big Brotherem. Ohodnoceni toho, kdo se chova nejhnusneji. Neustale napeti - jeden kazdy tyden vypadne. Tresty a snaha postavicek reality show zaujmout vsim mozny, sexem, chlastem, obscenosti... tento film je vylozene nadcasovy a hodne nedoceneny. ()

jamesjimbo

ten film je doslova "o hovně". :D když jsem se dostal ke kapitole s poetickým názvem "Kruh hovna", tak jsem začal mít s tím filmem docela problémy. ()

Hapretor odpad!

Totálně debilní a nechutná slátanina. Sem překvapenej lidmi, kteří z této snůšky absurdních a zvrácených scén bez děje a náznaku něčeho zábavného, dokážou vytáhnout nějakou myšlenku hlubšího významu. Když poslouchám příběhy o sraní do pusy a ochutnávání hoven nejsem schopen nad tím uvažovat ve vyšších intencích. Navíc, když scény se opakují bez ladu a skladu a dohromady nedávají nic záživného - nic, co by alespoň trochu připomínalo příběh s duchaplným dějem. Ať už pan režisér, či kdokoli jiný, kdo se na filmu podílel, chtěl prostřednictvím tohoto díla něco sdělit, mně je to upřímně a úplně jedno. Pro dějovou chudost a celkovou, nechutnou, protrpěnou nudu rozhodně nemíním se dál filmem zabývat, přemýšlet o něm, či hledat v něm jisté metafory, poslání, vzkaz, agitaci ... nebo jak to nazvat. Pro mě, pane Pasolini, jste neudělal nic než prázdný, nechutně debilní film. Please, NEVER MORE! ()

strikeman

Hej, moralisté !!! ... Je to pravda. "Salò o le 120 giornate di Sodoma" JE nechutný snímek, JE pro mnoho lidí - a zcela to chápu - nestravitelný a nedokoukatelný, POPISUJE jedny z nejextrémějších sexuálních představ, jichž byl kdy člověk schopen. Ale podívejme se pravdě do očí a sejměme pokryteckou masku: Mučedníci - 63%, Jezero smrti - 74%, Hellaiser - 75%, Saw - 83% (118. nejoblíbenější film). Wtf ??? Kde jsou hranice vkusu? V čem jsou mnou čtyři namátkou vybrané snímky méně odporné či ve své odpornosti více umělecké? A to nemluvím o filmech, ve kterých hrdinové ve jménu křesťanství a pod třepotající se americkou vlajkou porcují své nepřátele těmi nejrozmanitějšími způsoby a jsou heroizováni na základě svého politického přesvědčení - a dav pokrytců jim tleská. To je teprve zvrhlost ve své nejryzejší podobě;-) "Saló aneb 120 dnů sodomy" není dozajista žádným vrcholným uměleckým počinem, nicméně stejnětak je zbytečné jej démonizovat. Ukazuje jednu velmi temnou stránku nejzazších koutů (ne)lidského nitra, která je bohužel jeho součástí, přestože nechceme a je pro nás krajně nepříjemné ji vidět... 50% PS: velmi trefný komentář - Shadwell ;-) ()

Heroine odpad!

Je pro mne velice těžké, tenhle film hodnotit. Není to totiž ani doopravdy film. Je to čirá provokace, se kterou sice nesympatizuji, ale uznávám, že se podle očekávání povedla. Mne to nebavilo, nešokovalo, nelíbilo se mi to, nedělalo se mi špatně, ani to pro mne nebyl zážitek, na který by se mi těžko zapomínalo. Je to jenom pohled na zrůdnost světa, ovšem interpretovaný ne příliš vkusným, a ani slušným režisérem. Nezanechalo to ve mne žádný dojem. Co mne ale překvapilo, jsou zdejší uživatelé, a jejich ctihodné názory typu "Pasoliniho měli zabít dřív, než tohle natočil", nebo "vykastroval bych tvůrce za tenhle film". Lidi si neuvědomují, že ta stejná věc, která je pohoršuje, která jim ve filmu zvedá žaludek, a na kterou nemůžou po shlédnutí zapomenout, je jen expresivní ukázka toho, jaký lidi byli, a stále jsou. Ano, tenhle film je o vás, dámy a pánové. Udělám něco, co jsem ještě nikdy nedělala, a ohodnotím diváky, namísto filmu. Odpad pro vás, protože nechápete, že to jste vy sami, z koho se vám zvedá žaludek! ()

agassi68 odpad!

Možno v sedemdesiatom piatom to bol kontroverzný film, dnes je to len o žraní hovien. Aj keď si viem predstaviť, čo robia impotentní potentáti na súkromných večierkoch.. ()

Rathalos odpad!

Nuda,nuda a este raz nuda,toto ma urcite nedokaze rozhodit,nie je to az taky extrem,aky som ocakaval podla komentarov,slabota...:-) ()

Redbee odpad!

Nebýt toho, že jsem seděl uprostřed zjevně omylem vyprodaného kina, odešel bych po několika málo minutách. Takto jsem ještě chvíli trpěl a pak si v hlavě promítal jiné filmy. NECHUTNOST!!! ()

Narayan odpad!

Film, ktery nema absolutne zadnou myslenku a je zalozen jen na zvrhlejch nechutnostech, co to ma bejt? Nekde jsem slysel ze rezisera pri premiere jakysi nabozensky fanatik umlatil ozubenym drevem. Jestli je to pravda tak dobre mu tak! ()

Besyn

Děsivé,zvrhlé,uchýlné,hrůzné,hnusné,odporné,........!!!! Nicméně je to film,který má i přes ty tuny nechutnosti, zvrhlosti a násilí své kvality.Ja ten film v podstatě beru jako podobenství o lidsné krutosti a jako takový se zadře pořádně pod kůží až do morku kosti. Jak už tu však mnozí napsali,není to skutečně film pro slabé žaludky,či pro lidi se slabou psychyckou stránkou. Ti by se radši tomuhle sníku měli na míle vyhnout,psychycké následky by totiž mohli být až katastrofálni !!!! ()

martiňák odpad!

Tak toto je pro mne jednoznacne ten nejodpornejsi film, ktery jsem kdy shledl. Pasolinimu lze tezko uprit mimoradne filmarske umeni, navic skvela je i hudba Morriconeho (jehoz ucast na filmu me dost mrzi), o to je film (bohuzel) pusobivejsi. Ovsem co se obsahu tyka, podle meho nazoru slo jen o to dostat na platno co nejvetsi hnus bez nejakych dalsich myslenek. Pokud se nekdo chce pri sledovani filmu dotknout az sameho dna mezi filmy nechutnymi, odpornymi, zvracenymi a zlymi tak vhodnejsi film nez Salo nemuze najit. Je to sice muj subjektivni nazor, ale na vsechny me zname, kteri film shledli se mnou, zapusobil podobne. ()

Yomega

Než jsem se na toto veledílo kouknul, čekal jsem ledacos. Nakonec to zas tak šokující nebylo. Celý „film“ je nudná slátanina, která nemůže zaujmout snad vůbec ničím. Když už něco rozkoukám, málokdy to vypnu v polovině. To je asi jediný důvod, proč jsem to viděl až do konce. Jednu hvězdičku dávám za reálné zobrazení toho, čeho je člověk schopen na druhých, když má tu moc. Jaká zvěrstva se skrývají v lidské mysli.i přes to, že to bylo občas opravdu nechutný a celkově nezáživný, za podívání to stálo už jen kvůli výše zmíněnému. Každopádně Pasolini to asi fakt neměl v hlavě v pořádku. ()

farfalino

Ponížení a co všechno je člověk člověku schopný udělat pro svoje zvrácené choutky. Snesu toho hodně, ale pokud jsou týrané děti tak je mi z toho špatně. Film který se promítá dodnes v kinech. Jedni ho zatracují , jiní chválí. Každý si na něj , ale musí udělat názor sám.Za odvahu něco takového přenést na platno uděluji ... ()

Dimo

Film, před kterým jsem byl důrazně varován, přesto jsem jej zhlédl a nijak mě nezhnusil, ani neuchvátil. Je to zkrátka přehlídka zvrhlostí, úžasně zarážející, jak snadno je některými herci prezentována, včetně toho, jak někteří vypadají zrovna tak, jak by si člověk zvrhlíka představil, tak jako noblesní madam, avšak vypouštějící z úst opět úžasně znějící zvrhlosti a sekunduje ji zvrhlík, který prostě vypadá jak zvrhlík, svým pohledem, šilhajícím okem a mrazivě přiblblým úsměvem. S hodnocením je to těžké. Brutální a někdy značně nechutné scény mě nepohoršily tak, že bych musel odcházet, nebo zvracet, či snad následně nespat, oceňuji přímočarost scén, neskrývanost a nechutnost, která v té době vznikala v mnoha filmech (dneska by se málokdo zcela vážně pustil do takového projektu), na druhou stranu nejsem z tohodle díla nevímjak odstaven tak, že bych jej považoval za revoluční. Zvolil jsem střed, v podobě tří hvězdiček a s konstatováním, že jsem Saló rád viděl, ale kdovíjak doporučovat jej nebudu a sám si jej pouštět znovu též nebudu, neb znám jiné drásavé filmy, které se dají vidět vícekrát. ()

misiiik

Hodnotiť tento snímok je mimoriadne zložité - prevláda intenzívny kontroverzný dojem. Ten stačí vidieť raz za život. ()

foundation

Pasolini je nenormalny uchylny magor..urcitu kvalitu ten film predsa len ma..ale priznam sa ze pri niektorych scenach som chcel tych zasranych starych dedov priviazat o kol a strasne mucit :D ()

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri

12. Seminář archivniho filmu: Marco Ferreri