A Violent Separation

Dva bratři bojují se strašlivou pravdou, která se skrývá za tragédií, jež má rozdělit tři generace jedné rodiny. (tribican)

Marze

V tiché městečku na americkém středozápadě je zástupce šerifa Norman Young se nucen rozhodnout, jestli zatkne svého staršího bratra Raye za vraždu, nebo mu pomůže ji skrýt. K tomu má romanci s jeho mladší sestrou Frances. Je to moc pomalé a toto morální dilema mě nepřesvědčilo, abych do něj vložil svoji emoční investici. Je to vhodné spíše na televizní formát. Herecké výkony nejsou nic moc. Působí to na mě jako krátká povídka, kterou se nepovedlo řádně natáhnout. ()

Mikecat

Začiatok bol veľmi sľubný. Vyzeralo to na akčný thriller so zaujimavými zápletkami. Dve rozdielne sestry: jedna alkoholička kvôli nevere chalapa druhá tichý myška, prechádzajúca sa s koňom do stajne a naspäť z ranča a dvaja chlapi - jeden vyvrheľ a bitkár, druhý policajt. Ono tu veľa z toho ranča ani nieje ukázané, a po úvodných scénach sa zatiahne ručná brzda na 4 zuby a film len pomaaly napreduje. Vyšetrovateľ Stotermajer (Monk) vyšetruje podivné úmrtie mladej ženy, ktoré nám mohla réžia predostrieť na záver, nie hneď v úvode. Zbytok filmu sme vedeli, kam to bude všetko smerovať, pekné že ukázali silu viny a svedomia, ale ten záver posrali už úplne. Dve nahé scény s čašníčkou a manželkou policajta. ()

bourec

Nevim,co sem si od toho sliboval.Ale bratři G nás chtěli uspat,uvláčet,uondat děsivou hudbou,takovou , která právě paradoxně zní vždy, když film stojí za hovno.A že sem jich už viděl.Možná tam bylo to slovo krimi, ale toho tam příliš není.je to čistě buranský drama z americkýho zapadáku,který se táhne jak smrad.30%. ()

*CARNIFEX*

V hlavnej úlohe svedomie, priemerne spracovaného krimi príbehu, ktorý nijak mimoriadne nenudí, ba dokonca človek, ako "zvedavec", čaká do úplného záveru, ako to celé vypáli. No, a kedže to dopadlo ako u jebnutých na dvore, pričom už predtým poslucháč neustále narážal na pasáže, nad ktorými rozum stál, celá táto maškaráda nemá na viac ako 55%. A to som extrémne milosrdný, lebo som mal na raňajky obľúbené palacinky s Nutellou. A samozrejme za Alyciu, lebo tú by som strašne “dokrútil”, keby ma chce :D ()

silentname

"A Violent Separation" je opäť filmom presne podľa môjho gusta. A najlepšie si ho dať takto na sobotu ráno. Neviem prečo, ale tieto malé špinavé drámy na mňa vždy vedia veľmi silne zapôsobiť. A rovnako to platí aj v tomto prípade. Funguje to najmä z toho titulu, že vidíme ako jednotlivé akcie pôsobia na naše postavy. Ako možno v jednom momente vidia veci z jedného uhla a postupom času vidia veci úplne inak. Mám však malú výtku k posteru filmu, ktorý vie niektoré veci prezradiť. A popravde som z toho nebol moc nadšený, lebo som uhádol potom niektoré veci skôr než nastali. No na druhú stranu si nemyslím, že by tým film nejako výrazne strácal. A je vidno ako môže jedna nešťastná udalosť zmeniť všetko čo sa následne udeje. Ale najhoršie na tom je, (ako Ray v jeden moment povedal) že sa niekedy je ťažké zbaviť toho pocitu, že možno sme to vlastne tak aj chceli. A len si v hlave nahovárame, že to bolo inak. Pravda v mnohom oslobodzuje a zbavuje človeka týchto pocitov. Pretože tá ťažoba, ten tlak v hlave a jedno s druhým je vždy na tom všetkom to najťažšie. A myslím si, že nebyť toho, že Ray do toho všetkého zaplietol ešte aj svojho brata, možno by svojmu svedomiu pomohol už skôr. V tom je film najsilnejší. Príbeh je silný a vidíme veľmi dobre ako udalosti pôsobia na naše postavy. Nemáme tu síce nejakú veľkú záhadu, nakoľko uvidíme čo sa stane, no pochválim aj Eda ako šerifa. Vidno, že chce urobiť poriadok, ale nepôsobí ako človek, ktorý by chcel stoj čo stoj ísť len podľa zákona. Možno keby sa s ním Ray skutočne porozprával, možno by mu bol schopný uveriť a veci by nenabrali taký spád. Je to ťažké hovoriť. Problémy s filmom (okrem teda spoiler posteru)? V prvom rade poviem, že keď sa Frances rozhodne veci riešiť a pochopiť, mám pocit, že si dá veľmi rýchlo dva a dva dokopy a ... ja neviem... zdalo sa mi to až príliš rýchlo. Tiež som si asi predstavoval trošku iné zakončenie, no nemyslím si, že je tu vyslovene zlý koniec. Je tu pár scénok, ktoré sa dali z filmu vyhodiť a sú tu postavy, ktoré toho moc nepridali, ale ako celok si myslím, že ide o silný film. Rozhodne má čo ponúknuť a myslím si, že stojí za váš čas. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: A- ()