Lokomotiva Tomáš

• Česko Mašinka Tomáš (více)

LOKOMOTÍVA TOMÁŠ je nadčasový televízny seriál, natočený podľa knižnej predlohy známeho autora reverenda W. Awdryho, ktorý písal príbehy o mašinkách pre svojho syna ako rozprávky na dobrú noc. Jednotlivé príbehy sledujú dobrodružstvá trúfalej parnej lokomotívy menom Tomáš a jeho priateľov na vymyslenom ostrove Sodor, kde všetky veci majú svoju vlastnú osobnosť a život. Tomášov svet je krásne idylické miesto a jeho obyvatelia poctiví a dobrí ľudia alebo mašinky, ktoré sa neboja žiadnej práce. Vďaka seriálu LOKOMOTÍVA TOMÁŠ sa deti môžu naučiť ako riešiť rôzne životné situácie ktoré ich môžu niekedy stretnúť. (oficiální text distributora)

ARI50

Nejlepši mašinka z nejlepšim světem suprových vláčku skvěle animace super příběhu hrozně to zbožnuji. Tohle doma nesmí chybět. ()

BigDeal

Veľmi si to nepamätám, ale viem že išlo o peknú rozprávku s pomaly plynúcim dejom a knižným rozprávaním...áno, pre malé deti je to ako stvorené, tým starším asi bude chýbať hustejší dej...no i tak zaujme príjemným rozprávaním a sympatickými lokomotívami...nie je to celkom za ***, je to medzi 3-4 ()

Marek1991

Veľmi pekná rozprávka o lokomotívach z krásneho ostrova, ktorý mi prišiel ako z tej najkrajšej rozprávky. Ak by som sa mal na nejakú chvíľu ocitnúť v tejto rozprávke, tak by som bol z toho určite na chvíľu rád, lebo do takej pohody ísť z takto problémového sveta, by mi možno na chvíľu na oddych padlo dobre. Pre deti z materskej škôlky a vlastne, pre všetky v predškolskom veku je toto veľmi vhodné a milé. Roztomilá rozprávka, v ktorej sa však často skoro nič nedeje. ()

Ajinka126 odpad!

Ty jo, tak tohle je fakt psycho seriál pro děti. Nedávno jsem byla nemocná a bylo mi jedno,co je v TV, ale z tohoto jsem málem zešílela. Jestli jste to nikdy neviděli, tak to je dobře, ale pokud na to máte nervy, tak si sežeňte nějaký díl a všimněte si, že ty lokomotivy mají pořád jeden psycho výraz a ten nezmění ať vedou jakýkoliv rozhovor. Z toho se mi málem přitížilo. Fuj, chudáci děti musejí to sledovat :-D ()

ABLABLABLA odpad!

Naprosto hrozné. Hrůzu nahánějíci postavičky a nic k tomu. Taková pohádka by se dětem vůbec pouštět neměla. Zlatý Rákosníček oproti tomuto... ()

Aiax

Rozhodně jeden z nejlepších seriálů pro menší a nejmenší, tedy přinejmenším v originále, v češtině tenhle britský večerníčkový klenot przní negramotný překlad a ani ten hlas se magickému George Carlinovi nevyrovná (platí pro těch několik dílů, které jsem v češtině viděl). ()

M-arta

Celkem milé, kultivované,ale trochu studené. Zaráží mě jedna věc: evidentní snaha dát lidský rozměr a mravní poselství i strojům, které jsou maximálně polidštěné, ale na druhou stranu jsou veškeré lidské bytosti ztvárněny pouze jako neživí, nezajímaví, nehybní plastoví panáčci... Tomu moc nerozumím. A vůbec - předškolní chlapečci sice možná chrochtají blahem, jenže já jsem v jejich věku milovala leporelo Veselá mašinka z dílny Jana Čarka + Zdeňka Milera, takže už budu Lokomotivu Tomáše těžko pokládat za něco originálního. Navíc se mi český překlad moc nelíbí. ()

AngelusCZ odpad!

Tento seriál dělá z dětí idioty!!! Sorry, ale ja fakt nemůžu nic moc řict. Můj brácha se na to kouká a tak sem se na to kouk sním a chtělo se mi zvracet, neuvěřitelná slátanina,odpad,odpad,odpad, ten režisér byl asi sjetej!! Na tomhle seriálu není vůbec nic pěkného. ()

Koda

Důvod, proč jsem dal pouze jednu hvězdičku je, že jsem na to koukal jako dítě. Lokomotiva Tomáš mě prostě nějak děsil a znělka mi stále hraje v hlavě, když na ten seriál jen kouknu. Nemyslím si, že je to špatný seriál, má to skvělou zápletku, zajímavé děje, ale moc se omlouvám... Tomáš není můj šálek čaje. ()

Paity

Pohádka/večerníček už pro trochu větší děti. Ale hlavně pro ty, které mají rády autíčka a pochopitelně vláky. Obávám se, že mi "odrostlejší" už se v tom nenajdeme, když jsme byli zvyklí na krtečka, Pat a Mata apod. Mě to přišlo špatné. ()

Wishkah

Jako malý kluk sem to měl hodně rád. Teď mi to přijde už moc jednoduché. Ale na druhou stranu není to mířené na dospělé ale na děti, takže my dospělí to asi těžko doceníme. Z dětského pohledu je to roztomilé a poučné. A navíc je to o mašinkách:-) ()