• garmon
  *****

  Po Kátě a krokodýlovi další Plívová-Šimková, která mě nadchla - poetismus z Kachyni bez jeho urputnosti. Neskutečné vedení dětí.(3.6.2016)

 • Tommassi3
  ***

  "Z jednéj strany ženská ruka je ženská ruka.. Ale z téj druhéj strany ženská huba.. Nech bejt, kamaráde !!" ;)(22.12.2014)

 • mchnk
  ****

  Film, v němž lze krásně zaznamenat prvopočátky režisérčiných kvalit, které později plně využila ve svých daleko známějších snímcích. Jako vždy perfektní vedení dětských herců a tentokrát i znatelně citlivější příběh. Každodenní pocit vlastního domova, se pro někoho může změnit v obtížné hledání bezpečí, zvláště pak, jde-li o bezbrannou, dětskou duši. Přirozené dobro a ochotu pomoci druhému, tomu malému a bezbrannému, snad už ani hledat nelze. Co je v člověku, musí ven. Ať je to dobro, či zlo, které se snažíme skrývat. I když, po pár skleničkách se každému rozváže jazyk, a nakonec zjistíme, že jde hlavně o člověka, o toho malého obzvlášť. Na tom se shodneme. Vždyť i ten malý občas zlobí a tahá kozu za rohy a tahá jí tak, že se to některým slaboduchým jedincům, kteří na film asi při této scéně zrovna náhodně přepnuli, jeví jako celá podstata filmu. Naneštěstí měl tento odpadový mimoň ještě nutkání zde své zmatené rozčarování, v podobě přehršle natlačených myšlenek do malé kapacity, vyjádřit. Po přečtení je jasné, že i on si zaslouží lítost, neb za své myšlenkové pochody prostě nemůže. Neznámý film, jenž má v sobě všechny kvality režisérčiných známějších snímků. Tohle je prostě Odvážná slečna v mužském poddání.(20.4.2014)

 • blackrain
  ****

  Je naprosto jasné, po kom sdědila Zuzana Kronerová svůj herecký talent. Tony byl správný chlapík, akorát si rád přihnul. Děti se u něho měly dobře. Byly šťastné. Akorát mě to celé nepřišlo příliš reálné. Asi jsem na to koukala očima dnešního diváka. Ale hlavní myšlenka byla beze zbytku splněna a o to šlo především. Takže velká spokojenost.(12.9.2012)

 • Aelita
  ***

  Poetika vesnického dětství nezatíženého dohledem nebo výchovou dospělých přesahujícími rámec základních úkonů a potřebností, ani televizí, počítačem, internetem a jinými moderními a postmoderními vymoženostmi a žrouty času – krátce řečeno lyrický obraz dětství v nostalgickém pojetí dvou režisérek. Řekla bych, že když se po dětech přestala vyžadovat práce v hospodářství nebo ve fabrice a ještě nebylo nutné se stálé učit a zdokonalovat ve škole a na různých kurzech a trénincích a když je ještě nerozdělovaly zdroje pasivní zábavy (TV atd.), tak v tom mezidobí zhruba od 50. do 80. let děti měly pravé dětství plné vlastní fantazie, společných her a samostatného objevování světa. V postmoderně již ani dětství není, co bývalo.(5.8.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace