O makové panence

• angličtina Poppy-seed Girl and Butterfly Emanuel (festivalový název) (více)
Animovaný / Pohádka
Československo, 1972, 1 h 43 min (Minutáž: 7–8 min)

Epizody(13)

Panenka v červené sukýnce z pole plného rozkvetlých makových květů a motýl Emanuel s černým kloboukem, to jsou dva hlavní hrdinové seriálu, který vznikl podle námětu známého spisovatele Václava Čtvrtka. (Česká televize)

xxlch

"Kdy uz bude zase ten Ententuel"?A to jménu mu zůstalo dodnes (snad se Emanuel nebude zlobit).Moc se povedl hajajovský komentář V.Brodského. ()

maoc

Dosti jiný, takový fantastický večerníček. Jeho atmosféra mi sedla jako dítěti a i teď, v dospělosti, se mi líbí, ale věřím, že jiní mohou být zklamáni. Pro mne určitě TOP 10 večerníček, určitě i kvůli hudbě a hlasu pana Brodského. Navíc maková panenka je kost a Emanuel elegán k pohledání! ()

ostravak30

Celý tvůrčí tým má za sebou řadu legendárních pohádkových seriálů. Maková panenka a motýl Emanuel byli jedni z těch, kteří patří do té kategorie milých. Seriál nepatří zrovna k těm nejzábavnějším, ale svou kvalitu má. Byť jednotlivé příběhy nejsou zrovna propracované. Ovšem Vlastimil Brodský měl dost pohádkový hlas a velmi oceňuji hudbu, která se mi velmi líbila. ()

Petr59

Jsou sice i lepší večerníčky, ale maková panenka, se dá považovat alespoň za průměrný večerníček. Není to nutné, příběhy jsou celkem zábavné, i postavičky jsou hezké. Pro děti je to myslím hezký večerníček. Taky patřil k mým oblíbeným, když jsem byl malý. ()

Kontryhelka

Překrásný večerníček, nádherné kresby, krásné příběhy. Pro děti opravdu jako stvořený, romantický a laskavý. Elegán Emanuel a Maková panenka, kdo by je nemiloval. ()

Tumbik

Ačkoli Maková panenka nedosahuje stejných kvalit jako ostatní večerníčky, stále je to skvělá pohádka! Samozřejmě nesmím opomenout vynikající dabing Vlastimila Brodského. ()