poster

Dobrodružství na Zlaté zátoce

Rodinný

Československo, 1955, 63 min

 • Karlas
  ****

  Další kousek dětské poezie, jemně laděný a příjemný, podbarven krásnými zákoutími kouzelné řeky. Sebestředný chlapeček sice trochu otravuje, ale jeho prozření je hezkým vyvrcholením tohoto milého příběhu. Velmi se mi líbí, postava Mařenky, symbolizující ženskou obětavost a starostlivost, jež vykvétá v ranném rozpuku dívčího věku. Boj se štikou odkrývá statečná a spravedlivá srdce a pečetí přátelství do té doby znesvářených chlapců. Přesto, že je film trošičku naivní, v tomto případě naivita hezký doplňuje svět dětských snů a dobrodružství.(5.11.2012)

 • miraporthos
  ***

  Příjemný, poetický film s krásným vztahem k přírodě a rybám. Ale filmům jako Řeka či Dědeček, Kyliján a já se nevyrovná.(11.9.2012)

 • karlee
  ***

  Milovníci rybaření možná ocení víc, pro mě celkem průměrný film, na dobu vzniku dobře zpracovaný, ovšem scénář mnoho děje nenabízí.(31.10.2011)

 • pytlik...
  ***

  Řečeno s klasikem J.Hlinomazem, rybaření je zábava na stejné úrovni jako topení koťat, ale film je to hezký... Tedy až na hlavního dětského představitele. Hušáku Hušáku, ty ses v dospělosti moc pěkně vybarvil!(16.5.2012)

 • Fajt
  *****

  Skvělý film. Je zajímavé, že drtivá většina filmů na které se dá dívat i po letech, byly vytvořeny v tzv. době socialistického útlaku, před sametovým podvodem. Po dnešních sra.kách vytvořenách v době "svobody" za rok neštěkne ani pes.(26.11.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace