Dobrodružství na Zlaté zátoce

Rodinný

Československo, 1955, 63 min

Skvělý film. Je zajímavé, že drtivá většina filmů na které se dá dívat i po letech, byly vytvořeny v tzv. době socialistického útlaku, před sametovým podvodem. Po dnešních sra.kách vytvořenách v době "svobody" za rok neštěkne ani pes.(26.11.2013)

I přes černobílý formát film okouzlí svou barevností. Klukovské dobrodružství působí navenek obyčejně, ale zaujme právě svou přirozeností a hlavně nasnímáním přírody a rybích hrdinů.(28.10.2011)

Příběh dávno spatřený, který mi ale musel uvíznout hluboko v paměti, neb při jeho novém zření obrazy samy z paměti vyvstávaly a navíc se motaly s pozapomenutými veršíky o cestičce k domovu a křišťálové studánce. Hezký, dětský příběh a krásně nasnímané nádherné, vpravdě rajské exteriéry. Leč do tohoto ztraceného ráje je cesta zarúbaná, neb u té Berounky budou najisto nastavěny procovské chaty a vily a v Židově strouze bývala tlačenice už před čtvrt stoletím.(20.2.2011)

Milovníci rybaření možná ocení víc, pro mě celkem průměrný film, na dobu vzniku dobře zpracovaný, ovšem scénář mnoho děje nenabízí.(31.10.2011)

Další kousek dětské poezie, jemně laděný a příjemný, podbarven krásnými zákoutími kouzelné řeky. Sebestředný chlapeček sice trochu otravuje, ale jeho prozření je hezkým vyvrcholením tohoto milého příběhu. Velmi se mi líbí, postava Mařenky, symbolizující ženskou obětavost a starostlivost, jež vykvétá v ranném rozpuku dívčího věku. Boj se štikou odkrývá statečná a spravedlivá srdce a pečetí přátelství do té doby znesvářených chlapců. Přesto, že je film trošičku naivní, v tomto případě naivita hezký doplňuje svět dětských snů a dobrodružství.(5.11.2012)

• - Snímek se natáčel v okolí Českého Krumlova. (JARDAHONDA)