poster

Vzpomínky na Afriku

 • USA

  Out of Africa

 • slovenský

  Spomienky z Afriky

 • slovenský

  Spomienky na Afriku

Drama / Romantický / Životopisný / Dobrodružný

USA, 1985, 161 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • flanker.27
  ****

  Snad jediný film, kde se mi opravdu zamlouvala Meryl Streep. Skvělé dialogy a herecké výkony, klasický film.(17.9.2006)

 • venus
  *****

  Není to rozvlečenost, je to pouhopouhý letmý střep v srdci jedné velmi silné ženy.(25.9.2014)

 • Superpero
  ****

  Dobrý to bylo.(28.8.2005)

 • Djkoma
  ****

  Poprvé velkolepě. Poprvé v krásné africe s hvězdami a poprvé a asi i naposled úspěšně. Krásný film o lidech. Jedné ženě, jejich mužích a největší lásce. Konec je jasný a každý ho tuší i přesto zamrazí. Kniha musí být velmi zajímavá sonda do duše opuštěné ženy. Pomalý klidný film, který vás pohladí.(5.1.2006)

 • Matty
  ****

  Navenek klasický hollywoodský velkofilm postavený na jednoduché milostné zápletce, dvou hvězdách a nádherných záběrech krajiny. Z vypravěčského hlediska jde ale zároveň o nebývalé důsledné naplnění českého názvu - o přiznaně útržkovitý výběr subjektivně rámovaných okamžiků. Tato vyprávěcí struktura Lumetovi umožnila vystavět film jako řadu velkých scén, vzpomínek, které protagonistce nejsilněji utkvěly v paměti. Vzniká dojem, že vyprávění je poměrně volně vedeno Blixenovou, nikoli tvůrcem, který by chtěl naše emoce navádět určitým směrem. Vzpomínky se díky tomu vyhýbají melodramatickému sentimentu a zároveň se jim daří zprostředkovat dojem přirozeného koloběhu života, který také nesměřuje předem vytyčenou trasou, ale v němž se prostě občas něco přihodí (mistrem tohoto typu vyprávění je Terrence Malick). Film přitom v žádném případě není chladný. Málokdy v dějinách kinematografie mezi herci tak bezchybně fungovala ona tajuplná "chemie." Streepová a Redford k sobě zkrátka patří a sledovat jejich společné scény je podobnou radostí jako se opájet záběry africké divočiny. Kdyby šlo o jediné vzpomínky na Afriku, které kdy budu mít, nelitoval bych. 85% Zajímavé komentáře: Douglas, pshimi, berg.12, Faidra, Tommy987, Grafito, jatamansi, FilmFan24(3.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace