poster

Vzpomínky na Afriku

 • USA

  Out of Africa

 • slovenský

  Spomienky z Afriky

 • slovenský

  Spomienky na Afriku

Drama / Romantický / Životopisný / Dobrodružný

USA, 1985, 161 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • venus
  *****

  Není to rozvlečenost, je to pouhopouhý letmý střep v srdci jedné velmi silné ženy.(25.9.2014)

 • Ainy
  *****

  Tenhle film by zasloužil nejméně deset hvězdiček ... úžasná Meryl Streep a dokonalý Robert Redford. Kdo je romantik a neviděl ho, přišel o nezapomenutelně hluboký, citový zážitek :-)(3.7.2012)

 • Superpero
  ****

  Dobrý to bylo.(28.8.2005)

 • viperblade
  *****

  Ale není to čistých pět. Tento film totiž podráží stopáž. Přece jen na romantický film nepotřebujeme 2 a půl hodiny. Tu pátou dávám nakonec jen za ten celkem nečekaný konec. Jen je škoda, že za tohle Meryl nedostala Oscara.(8.5.2008)

 • kulyk
  ****

  Film, který se nehodí sledovat uprostřed týdne, kdy jsme zatíženi myšlenkami na složenky nebo šéfovo permanetní PMS. Klidné sobotní lednové odpoledne vám však dodá náladu, ve které nebudete trpět touhou přeskakovat rozvláčné a poetické záběry, aby jste stihli před upadnutím v koma ještě vyčistit zuby, nebo alespoň zrychtovat starou/ýho. Byla to krásná doba, ona léta budování infrastruktury na černém kontinentu. Kde jen ty staré časy jsou, ostatně - kde je i ta infrastruktura, že. Tehdy se ještě bílá dáma mohla v poklidu pohybovat po britských korunních koloniích, aniž by ji někdo obviňoval ze snahy o vývoz a adopci roztomilých sirotků. I ti domorodci byli nějací uznalejší. Nikoho neprudili s nesmysly typu lidská práva, minimální mzda nebo multikulturní společnost. A když náhodou všechno krachlo, dalo se vždy ještě se zármutkem na tlamě vrátit mezi ten plebs do Evropy.(9.6.2012)

 • - Karen Blxen je dodnes jediná žena, která kdy dostala pozvánku napít se v pánském klubu Muthaiga. (Kulmon)

 • - Hlavní postava, lovec Denys Finch Hatton, byl anglický aristokrat, 2. syn a 3. dítě Henryho Finche Hattona 13th Earl of Winchilsea a Anne "Nan" Codrington, dcery lodního admirála Sira Henryho Codringtona. Denys Finch a dánská Baronesa Karen Blixen byli představeni v klubu Muthaiga dne 5. dubna 1918. Brzy poté byl přidělen k vojenské službě v Egyptě. Po jeho návratu do Keni rozvinul blízké přátelství s Karen a jejím švédským manželem, baronem von Blixen-Bror Finecke. Finch opustil Afriku znovu v roce 1920, ale vrátil se v roce 1922,a investoval do společností územního rozvoje. Karen Blixenová se později se svým manželem rozvedla, v roce 1925 se Finch Hatton přestěhoval do jejího domu a začal řídit safari pro bohaté turisty. Mezi jeho klienty patřili například Marshall Field a Edward VIII., princ z Walesu. Podle autorky Mary Lovellové si v roce 1930 Finch Hatton začal milostný románek s Beryl Markhamovou, která pracovala jako trenérka závodních koně v Nairobi a okolí. Tento vztah inspiroval Markhamovou, aby začala s létáním, díky čemuž se později stala známá jako průkopnice letání. (Docflash)

 • - Přestože se film točil ze 70 procent v Africe, lvi, kteří v dramatických momentech napadli Karen a Denyse, byli cvičení jedinci, přivezení z Kalifornie. (duklak2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace