Potlačené touhy, vášnivé ženy, parno a pohledný cizinec, který právě přišel do města... to je situace, pro dramatika Tennesseeho Williamse typická. Na městečko Dodson v Mississippi doléhá velká hospodářská krize a pohromu dovršuje příchod odborníka na úspory na železnici Owena Legata (Robert Redford), který může připravit o práci většinu místních obyvatel. Natalie Wood je úchvatná jako Alva Starrová, místní koketa se spoustou velkých plánů, ale bez východiska... dokud se u jejích dveří neobjeví Legate. Jejich milostný poměr rozzuří Alvinu odtažitou, bezcitnou matku (Kate Reid) – a podnítí město k odplatě. Zakázaný majetek, mistrovsky režírovaný Sydneym Pollackem (Takoví jsme byli, Vzpomínky na Afriku, Firma) a adaptovaný Francisem Fordem Coppolou (trilogie Kmotr), jiskří nezkrotnou vášní a žhnoucími emocemi. (Magic Box)

Maq

Kvalitní adaptace kvalitní předlohy. Dobrá podívaná, a rád bych mnohem víc takových. Bohužel, trend je spíš takový, že jak se rozmáhají technologické možnosti, zakrývají se jejich užíváním stále slabomyslnější filmové scénáře a upadající umění filmového herectví (to druhé možná ne celosvětově, ale u nás určitě). ()

zette

Scenar mi prijde beckovy. Ale zpusobem vypraveni a atmosferou zapadakova me to oslovilo. Pak krasna Natalie Wood, Redford a Bronson... Kdo ma rad stare americke filmy, nemuze byt zklamany. ()

mortak

Velice volná adaptace jednoaktové hry T. Williamse (v ní se Alva vůbec neobjeví). Všichni tři scénáristé se snažili, a i když hlavně v druhé půlce dojde občas ke ztrátě tempa (New Orleans a modrá obloha), pořád jde o solidní obrázek jižanského zapadákova s propracovaným pnutím mezi matkou a dcerou. ()

Mirokukii

Wood+Redford=jiskřivá romance plná nástrah, ve které není této vášnivé lásce přáno od samotného úvodu, až do jejího konce. Krásná a snivá Alva musí shromáždit všechny své síly v boji s dotírající nápadníky, a hlavně se svým osudem. Výborná režie, nepostrádající též dramatické momenty. Jen k tomu konci bych měl výhrady. Takhle to skončit nemělo. Tentokrát ne. ()

TO

Holčina procházející se po kolejích vypráví příběh své sestry Alvy (okouzlující Woodová), navoněné fifleny, která se zamilovala do světáka Roberta Redforda. Velmi dobrý film 70%, který je velmi cítit předlohou Tennessee Williamse. Scénář: Francis Ford Coppola ()

neoBlast

Nováčci (Redford, Pollack) se setkávají s již zavedenými jmény (Woodová, Williams, Coppola) a vzniká pro mě standartní hollywoodská adaptace. Nadčasovost jí nechybí, ale naprosto nepřekvapivý děj a absence jakéhokoliv zvratu zároveň neprospívá. 60 % ()

marvan

Alva představuje typ povrchní krásky, u které by člověk neočekával cokoli přesahujícího projev rozkošného, sobeckého zvířátka. Zdánlivě využívá lidi kolem sebe, aby posléze vyšlo najevo, že je využívána ona. Příběh vycházející z divadelní předlohy sleduje proměnu dětinské dívky v milující ženu. ()

JohnSmith

Hospodářská krize a Robert Redford v roli muže, jehož práce je vyhazovat lidi z práce. Bohužel první hodina není moc zajímavá a spíše nudí. Naopak závěr je hodně vypjatý a zajímavý, ale je to k němu dlouhá cesta. ()

Han22

Pokud jste si v 60. letech pustili americké drama, tak jste dříve nebo později narazili na jedno z mnoha jižanských (melo)dramat podle Tennessee Williamse. A pak už záleželo na režisérovi a hercích, zda z toho vznikla kolosální nuda či klasika. Tohle je tak na půl, příběh je červená knihovna - mladík přijždí zapadákova splnit nepříjemný úkol propustit zaměstnance dráhy a stává se objektem touhy místní krásky. Přes svoji netečnost, přestože ji urazí nakonec vznikne láska jako trám, která nemá šťastný konec. Celkem průměr, ale atmosféra je skvělá, má to šťávu a dost to táhnou ženské postavy (překvapivě). Zatímco Bronson je tu jako ve většině dramat navíc a Redford je hezoun, ale nemá moc co hrát, tak Natalia Woodová je fantastická. Koketní, zasněná, fantazírující, svůdná, nádherná. Skvěle ji doplňuje Mary Badham jako akční mladší sestra a také Kate Reid která si pod rouškou mateřské lásky v podstatě hraje na kuplířku. Nenudil jsem se, uteklo to a zjistil jsem, že Pollack uměl i na začátku kariéry. ()

aLPaC

U nás poměrně neznámé romantické drama, což je rozhodně škoda. Disponuje totiž hvězdným režisérem a fantastickým ústředním párem; mladým, ještě téměř neznámým Robertem Redfordem a již hvězdou a neskutečně krásnou (mužské oko ocení fantastický výstřih) Natálií Wood. Malé prašné město, sobecky vychcaná matka a malá sestra, která celý příběh vypráví. Čtyři hvězdy tak musí být povinnost. ()

Narciska

I dnes velmi dobrý film s velmi výjimečnými charaktery, které přinášejí inspiraci, že můžeme být střelení, mít bláznivé sny a co nejvíce upřímní ve svém chování, hlavně když si zachováme lidskost a morální hodnoty... Oceňuji herecké výkony a skvěle napsané neotřelé dialogy. ()

Lucretius

O hrách Tenesseho Williamse jsem měl představu jen z referencí jiných děl. Vždy jsem si myslel, že je chybná, protože obsahovala přehnanou konstruovanost. Též jsem čekal, že ty hry budou mít ještě něco navíc. Ale kupodivu to byla představa úplně přesná, ten snímek je do puntíku takový jaký jej člověk čeká a nic dalšího v něm není.  Né, že by nebyl kvalitně provedený, s takovou sestavou ani není myslitelné cokoliv jiného. Nedokážu se ale oprostit od té metaroviny, příběh mě nestrhne, protože pořád vídím jak se herci museli o role porvat a jak odříkávají repliky u kterých jakoby se předpokládalo, že jsou publiku notoricky známe a jen se čekalo kdo je jak provede. Tento typ pohledu na divadelní/filmové umění mě nebaví. ()

truby

Přesně pro takovýhle typ filmů mám slabost. A ještě když titulní dvojice je snad tou nejhezčí dvojicí Hollywoodu?? Jednu hvězdičku k dokonalosti tomu vzal ten konec, kdy pro větší dramatičnost se nechá umřít hlavní hrdinka aniž by to nějak souviselo se zbytkem filmu. ()

Evis

Plně se ztotožňuji s komentářem kleopatry (a vlastně i všech ostatních deseti komentářů)!!! Nádherný ústřední pár Bobby a Natálie (pokaždé v krásných šatech) a typický romantický Pollack tak, jak ho mám ráda. Film viděn sice s francouzským dabingem, ale do Francouzské čtvrti v New Orleans to zrovna zapadlo a nostalgicky mi to připomnělo návštěvu tohoto města před více jak 20 lety... ()

ilclassico

Mírné zklamání. Nevím, nakolik se tvůrci drželi předlohy, ale pokud si ji ctili, tak bych hru zařadil mezi slabší Williamsovi hry. Filmu, a možná ani hře, rozhodně neprospěl skok z jihu do New Orleans, který zde působí nejen jako pěst na oko, ale vsugeruje vám pocit, jakoby konec ani nebyl od Williamse. Protože ten působí - i když se to k Williamsovi nepatří, napíšu to: Působí pitomě. Jako bych naráz přepnul na jiný film se slaboduchým příběhem pro domácí puťky. Takový kvalitativní sešup bych od Williamse nečekal. V rámci žánru za 3. ()