Už dlouho si Hercule Poirot přál strávit klidný víkend ve svém novém venkovském domku, tak půvabně zasazeném do anglické krajiny. A zdá se, že tentokrát se mu konečně jeho přání splní. A nejen to, bude mít dokonce příležitost těšit se z příjemné společnosti, která se schází v nedalekém sídle lady Angkatellové. Poirot si tu vybranou večeři vskutku vychutnává, netuší ovšem, když se vrací do své samoty, jak brzy jej sem jeho kroky zavedou znovu. Neboť hosté lady Lucy se druhý den - pochopitelně zcela neúmyslně - rozdělí na dvě skupiny: na oběť a na podezřelé. A bez Poirotovy pomoci inspektor Grange těžko vypátrá, čí ruka držela pistoli, jejíž kulka zabila doktora Johna Christowa. (Česká televize)

Lupes

V porovnání s knihou poněkud méně motivů (nevraživost kolem dědictví by dokázala víc zamotat hlavy), přesto lze film pochválit. Vydal se zkrátka jinou cestou a snažil se především o vykreslení postav, které Agatha tak skvěle napsala. Jako vztahové drama dokonalé, nicméně v knižní i filmové podobě zaskočí banální motiv (tedy na Poirota), absence klasické exhibice a velkého odhalení. Vše na úkor vztahové tragédie, kterou (bohužel jen zpovzdálí) podtrhují dvě děti. Kdyby nám pan režisér neopomněl sdělit, co bylo na Poirotem promýšlené scéně vraždy špatně, dal bych 4, ale tohle mě fakt naštvalo. *** ()

Burrows

Budu plavat trochu proti proudu, ale tento Poirot je nemastný, neslaný a až moc rozvleklý. Namítnete, že to je proto, aby se divák seznámil, sžil s postavami a pochopil vztahy mezi nimi. Ale i to se dá natočit zajímavější a poutavější formou. ()

mosem

Tradiční Suchetovské podání dalšího Poirotovského příběhu. Jeho bezprostřední "skromnost" při sebehodnocení je naprosto nenapodobitelná a je zárukou toho, že čas při sledování bude stráven velmi, velmi příjemně. Z ostatních postav se mně líbila předvším Gerda a její zpodobnění poněkud prosté manželky doktora Christowa. Až jsem se divil, že už dávno se obětí nestala ona .-)). Naprosto úchvatná je ukázka aristokratického chování - u bazénu leží mrtvola doktora Cristowa a hostitelka rozvíjí teorie zda za této situace je vhodné k obědu kachna či jen sendviče... ()

matoon97

Zrady, nevera, podozrievavosť, a samozrejme vraždy. Tak toto je zatiaľ najnapínavejší Poirot, čo som do teraz videl. Keď si Hercule predstavoval situáciu s bazénom, bol som úplne napätý, no nie len vtedy. ()

avonetka

100%....určitě hlavně díky Henriettě, poetice, krásné hudbě a emotivnímu závěru. A jestli se zdá tento film někomu příliš rozvleklý, právě to se mi líbí...... líbí se mi, když je tam čas na poetiku a na přemýšlení samotného Poirota. To u seriálu občas chybí, tam je toho časového prostoru na vyřešení celého případu málo. ()

PMakufka

Další z řady detektivek na motivy Agathy Christie. Venkovské sídlo, aristokratická rodina, složité vztahy a jak jinak - vražda. O perfektním Davidu Suchetovi v roli Poirota se není třeba ani zmiňovat. Zápletka je tentokrát extra složitá, tak trochu lžou snad všichni přítomní / podezřelí a nejchytřejší mozek se musí tentokrát setsakra snažit aby vše rozklíčoval. Hercule mě připomíná šachistu, který přišel k šachovnici až po partii a zpětně vymýšlí varianty jak mohlo ke všemu dojít. Potěšila mě také role Edwarda Hardwicka, kterého si dobře pamatuji jako Dr. Watsona z Sherlocka. ()

ALchemik

Atmosféra podzimu a nádherná hudba dotáhla celý film do úžasného celku, který mne pohltil a ani na chvíli mi nedal uniknout z jaksi poklidně napínavého příběhu. Nenašel jsem jedinou chybičku, která by pokazila tento dojem a tak musím vysolit plný počet. Bez váhání. ()

LencaN

S09E04 - Vizuálně jako ve starých dobrých Poirotech, krásné kostýmy, super herecká sestava, každá tvář je jiná, člověku jsou hezky předloženy i povahy jednotlivých postav. Sice to není výrazná zápletka, ale za to je hezky propracovaná a vůbec jsem nepodezírala správné lidi. Opět překvapivé a přitom tak jednoduché, když už vám Hercule podá vysvětlení. ()

e-arthworm

Další z výborných dílů, navíc prošpikovaný množstvím skvělých hlášek. Zejména pasáž s kachnou neměla chybu :-) Za zmínku jistě stojí i dokonale zahraný majordomus v podání Edwarda Foxe. "Člověk si přece nepozve domů hosty, aby je potom odbouchnul !" ()

sitmin

Moje životní láska, Hercule Poirot. Je jasné, že kvalita dílů kolísá a původní série s onou rozkošnou znělkou, Hastingsem a Jappem byla o něčem jiném, než díly nové, ale David Suchet je zkrátka dokonalý a pak už je jedno o čem je ten zbytek. Nebo tedy, samozřejmě to jedno není, ale já tomu filmu odpustím už takřka cokoliv. Co se týče tohoto konkrétního dílu, tak mě velice mile překvapil hereckými výkony a atmosférou, na jejíž vývoj se právě v novějších dílech klade podle mě veliký důraz. Ale ani zápletka nebyla špatná, ba co víc, byla uvěřitelná, což občas nebývá pravidlem. Zkrátka a dobře, podle mě společně se Suchetem zraje i Poirot. Ten člověk Vám vykouzlí na tváři úsměv, údiv, napětí, ale i slzu, nestydím se přizat... ()

gizi

I když se jedná o delší film, příběh nenudí i přesto, že chybí občasné humorné oživení. Příběh je dobře vymyšlen, napsán i převeden na "filmové plátno". 75%, 19.7.2014. ()

a-ja

Tak já nevím, knihu jsem nečetla, možná v ní bude, proč: 1) si vzal doktor takovou ňoumu, kterou (podle svých slov) musel chránit (proč?), 2) jak mohla taková ňouma nakonec vymyslet takřka geniální zločin, 3) proč všichni měli za nejhloupější ňoumu, když daleko větší známky demence vykazovala paní domu Lucy? Potěšil Edward Fox, jen mi k němu tentokrát nesedl dabing... ()