Hercule Poirot - Season 12 (2010) (série)

Vražda v Orient expresu (S12E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Murder on the Orient Express (více)

Orient expres, luxusní vlak, projíždějící celou Evropou, se jedné mrazivé noci stává dějištěm případu, k jehož vyřešení musí Hercule Poirot, který se čirou náhodou ocitl mezi jeho pasažéry, zapojit veškerý svůj důvtip a genialitu. Má k tomu dostatek času, protože vlaku, uvězněnému sněhovou kalamitou kdesi v srbském vnitrozemí, nezbývá než trpělivě čekat na vysvobození ze závějí. A zatím se tedy slavný belgický detektiv pokouší vypátrat, kdo je pachatelem neobvyklé vraždy amerického obchodníka a jaký byl její motiv. (oficiální text distributora)

RoyBatty444

Najtemnejší diel už dosť temnej poslednej série. Suchet podáva výkon hodný celej série a vťahuje nás do pochybností a temných zákutí duše. Mrazivá atmosféra nechá tuhnúť krv nie len nebožtíkovi, ale aj divákovi. ()

Toxic

85%. Jeden ze tří nejlepších filmových Poirotů, jen málo chybí k dokonalosti. Těžké to rozhodování na této krátké stupnici mezi 4 a 5 hvězdami, možná těch 5 jednou přijde... ()

gizi

Mně osobně toto netradiční přepracování klasiky moc nesedlo. Snad že jsem viděl mnohem lepší zpracování z roku 1974, tím jsem si taky pamatoval děj, takže jsem věděl, jak to dopadne. Každopádně pro mě dost zklamání. I herecké výkony byly takové nijaké. 70% a dám 3*, 11.8.2014. ()

NiennaTasart

Další skvělá adaptace další skvělé knihy. David Suchet jako Poirot prostě nemá chybu. A v porovnání s jinými adaptacemi téhož románu se mi moc líbil velmi emotivní konec! ()

amebix

tak toto bolo prvotriedne. malo to šťavu, chuť a emocie. pre mna najlepšia časť z celej série. Netvrdím že ostatné časti neboli vynikajúce, ale tu som zabúdal na to že sledujem televízny film a malo to v sebe veľkolepé momenty podobné filmovému plátnu. Zvláštna pochmúrna atmosféra a Poirot bol pozoruhodne avangardný. ()

mcamino

Rád se kouknu na všechny díly, ale tenhle je stoprocentně v nejlepších pěti. A proč? Protože nad ostatní vyčnívá snad ve všem včetně vyřešení skutku. Oproti původnímu zpracování je tento snímek stručnější a asi i výstižnější. Nicméně pokud bych neviděl původní film z roku 1974, spoustu maličkostí bych ve filmu nepochopil (a to hlavně díky prvním patnácti minutám původního filmu, který se věnuje případu vraždy malé dívky). Nemohu jinak než plný počet. ()

Gareth_Jones

Tento diel je podľa mňa absolútne najlepší film zo série o Herculovi Poirotovi z podaní Davida Sucheta! Krásne zahraný vnútorný boj svedomia a spravodlivosti v srdci Hercula Poirota, na jednej strane chuť tým ľuďom pomôcť, ale na druhej strane = veď oni predsa vraždili!!! Ale prečo vraždili? Pretože sa na svete nedočkali spravodlivosti. "Ježiš říká: ať hodí kamenem, kdo je bez viny"... "Já byla bez viny!!!" "My jsme byli bez viny!!!" Záverečný príhovor k dvanástim "členom poroty" je v podaní Poirota to najlepšie, čo sa dá na obrazovke vidieť.  Scéna, keď v kupé leží paralizovaný vrah, prichádzajú k nemu všetci tí, ktorí sa chcú pomstiť a pomaly jeden za druhým bodajú vraha a stará grófka pomaly a rozvážne vraví: Muselo Vám byť jasné, že prehľadáme celý svet, aby sme vás našli.... Tak tu sa mi vždy až tisnú slzy do očí... Nikdy si nenechám tento diel ujsť, keď je to čo i len trocha možné. ()

HJ-FILIP

Vražda v Orient expressu je snad nejznámější detektivka A.Christie. Viděl jsem jednou ten starý film a bez Davida Sucheta to přeci jen není ono, protože Suchet se na tuto roli hodí naprosto dokonale. Jen mi v trialeru připadal nějaký tlustší, než býval. Po skouknutí ale musím konstatovat, že Poirot byl v tomto filmu nadmíru protivný a otrávený. Vždyť je to přeci nejlepší detektiv světa. Tak proč se rozčiluje, že se ho někdo snaží obelhat? ()

Mirešák

Tu předlohu nepřekousnu. Všechno, co Poirot vypátrá briliantními logickými úsudky by mohla být od začátku známá fakta. Pak přijde nejztřeštěnější domněnka a voila, ona je to pravda. ()

Ospalek

Až jsem "čuměl" co nakonec v závěru ze všeho toho vylezlo. Že by vrahem bylo tolik lidí jsem ještě neviděl. Totálně udivující podívaná s opět skvělým Davidem Suchetem. ()

Jeykob

Tak tohle se mi hodně líbilo.Nejvíc mě dorazila závěrečná pointa.Bylo to jedinkrát kdy pověstný detektiv prohrál.Ani jsem u závěru nedýchal. ()

Sasancca

Tak tohle nebyla "obyčejná" detektivka. Ty s Poirotem nejsou teda nikdy obyčejné, ale tohle mělo něco navíc. Konec na mě neskutečně zapůsobil. A taky donutil přemýšlet, jestli bych se zachovala jako Poirot?Hmm, pořád nevím... ()

+sfinx+

Zřejmě nejlepší díl Poirota. Nejde o příběh samotný - ten by patřil (v Poirotovském světě) jen k těm lepším či zajímavějším. Jde o ten závěr a o strhujícího, jinak povětšinou vyrovnaného Belgičana. Ten třes a ten výraz ve tváři, ten proslov a hádka. Vše naprosto dokonalé. ()