Hercule Poirot - Season 6 (1994) (série)

Vražda na golfovém hřišti (S06E03)

(epizoda)
  • Velká Británie Murder on the Links (více)

Toho léta se do francouzského přímořského letoviska Deauville sjela spousta vyznavačů dvou ušlechtilých sportů: golfu a cyklistiky. Hercule Poirot sem ovšem v doprovodu svého starého přítele Hastingse přijíždí za zcela jiným účelem. Hodlá konečně trochu vysadit, odpočinout si, potěšit se ojedinělými kulinářskými zážitky, které mu prvotřídní francouzská kuchyně může nabídnout. Jenomže tam, kde je Poirot, tam je obvykle i zločin. On sám i všichni jeho přátelé si na to už ostatně zvykli. Konec konců, možná že by jeho činorodé povaze nečinnost stejně brzy začala vadit. Ani Poirotova dovolená se neobejde bez napětí. Případ mrtvoly, nalezené na místním golfovém hřišti, může brát jako svého druhu rozptýlení. Proslulý detektiv ovšem netuší, že tento případ se bude od všech ostatních zásadně lišit, neboť tentokrát nepůjde jen o odhalení pachatele. (Česká televize)

Orbosh

Průměrný Poirot, takže obecně mírný nadprůměr. Nevím, jestli to je dabingem nebo to byla satirická narážka už v originále, ale netušil jsem, že Francouzi mají srdce v dutině břišní :) (scéna s druhým zavražděným v márnici) ()

gizi

Tentokrát to bylo sice zajímavě zamotáno, ale dějově mě spíš trochu nudilo. Herecky to nebylo moc přesvědčivé a obsazení žen bylo dost mizerné, dost dlouho mi trvalo, než jsem začal rozpoznávat, která je která. 70% a 3*, 16.11.2013. ()

ABC1

Většina detektivek s Poirotem skutečně patří mezi klenoty..jak píší někteří diskutující...jen kdyby se scénárista a případně i režisér drželi krucifix předlohy!!! Kdyby mně patřila autorská práva, nikdy bych nedovolila takové změny v logice děje...chápu, že někdy je nutné ubrat postavy, ale takhle ne...kdo má čas a náladu, ať si to raději přečte...v knize vystupují 2 dívky (dvojčata), do jedné z nich se Hastings zamiluje, aniž má tušení o existenci druhé...tudíž logicky nakonec jedna zůstane se synem p. Renauldové, druhá pokud si to dobře pamatuji, skutečně vezme Hastingse..jinak nedává smysl, proč by šla do vězení za někoho, koho už nemiluje??? Pokus o vraždu na p. Renauldové je v knize injekční stříkačkou, aby to vypadalo jako infarkt!!! Jenom skutečný debil by hned ten večer, co matka prohláší, že syna vydědí, ji uškrtil!!!! Poirot hlídá dům s Hastingsem a myslí, že je vše v pořádku, pozorují profil Marty, která snad šje, ale tu mezitím nahradí matka, která má stejný profil jako dcera a Marta se vyplíží ven vraždit.... ještě bych dokázala pochopit změny, které by už tak skvělé detektivky vylepšily, ale zatím jsem na takovou nenašla, bohužel.. ()

Mirešák

Zde nejde až tak o překvapivý detevtivkový závěr (ačkoliv tu něco na ten způsob je přítomno), ale spíše o Poirota hláškujícího na úkor druhého vyšetřovatele. "Myslí si, že je nejlepším detektivem Francie" "A není" "Nikoliv, teď je ve Francii Hercula Poirot!". A nejlepší je, když se Poirot chystá oholit knírek po prohrané sázce. ()

simpanz

Poirot musí i na dovolené vyšetřovat složitý případ, jehož kořeny sahají do minulosti. Jde mu u toho dokonce ... o fousek. Kpt. Hastings si ani pořádně nezahraje golf, ale zato se tu setká se svou budoucí manželkou. ()

vecnaAmbra

Z môjho pohľadu jedna z najlepších častí. Jednotlivé skladačky príbehu vraždy sa dali pri troche snahy a v mojom prípade občas aj úspešne logicky skladať či aspoň hádať spolu s Poirotom, čo mám veľmi rada. Pravda, nechýbajú typicky agátovské prepletence a Poirot má občas nepochybne presnú krištáľovú guľu do minulosti, ale to vôbec nevadilo. Tiež mám pocit, že režisér si dával záležať aj na celkovom vizuále a aj na smiešne melancholickom Hastingsovi som sa musela priblblo pousmievať. Pekný bol tiež kontrast medzi oprsklým, necharizmatickým a namysleným detektívom Giraudom a diskrétnym, ohľaduplným no v každom prípade sebavedomím Poirotom, ktorého len tak niečo ponížiť nemôže a stačí mu aj jediná veta na elegantné zotretie súpera. Aj ostatní herci však mali tentokrát niečo do seba a nesplývali mi ako more pretiahnutých anglických tvári (aj keď zo začiatku som si musela dôkladnejšie porovnať tie ženy- ako tu niekto poznamenal, všetky tmavovlasé, podobné, ale dabing a celkové vystupovanie boli rôzne). Veľmi pekná časť! ()