Rosieho nadcházející mise naznačuje podstatnou změnu strategie skupiny při bombardování. Crosbyho povýší, ale není to zadarmo. (Apple TV+)

Remivsremi

Nebýt toto depresivního nádechu, jdu s hodnocením níže. Ale stále mám k seriálu stejné výtky. Postavy jsou málo rozvíjené, dost zaměnitelné (čestná výjimka pro nováčka Rosenthala) a pojetí náletu bych bral více do hloubky. Více jednotlivé akce od sebe odlišit. Stává se z toho nesourodý shluk, kde nejde odlišit jednotlivé vzdušní scény od sebe. ()

warrenur

Napriek tomu, ze sa opat opakuje priprava, zoradenie, odlet, pokec, vzdusna bitka, jatky a navratenie sa prezivsich, ma to velmi slusnu atmosferu. Vytratil sa podton heroizmu nadsenia, ci bojoveho zapalu a ostal pocit trpkeho uvedomenia si, strnulosti a skazy, ci dokonca odmietnutia az vzdoru. .."No record....." Zaverecna tretina velmi silna. ()

Big Bear

Skvělé, prostě skvělé! Má počáteční ostražitost je pryč. Kluky jsem si oblíbil a každou ztrátu nesu podobně jako hrdinové filmu. S o to těžším vědomím, že tady je to hrané, ale v reálu šlo oskutečné mladé muže. Koneckonců knížku podle které se to točilo mám kousek od sebe na poličce a nejen ji. Dnes se z bombardovacích osádek dělají v rámci novodobého překrucování dějin vrazi hodných německých civilistů Třetí říše, případně hodných Japonců v rámci imperiálního císařského Japonska. Civilisté, co makali v továrnách an zbraně, co jen občas zvedali pravice, dávali syny do wermachtu a hitlerjugend, vytloukali Židům (do nedávna sousedům k nimž chodili nakupovat či dokonce u nichž pracovali) výlohy jejich obchodů, kreslili jim na fasády židovské hvězdy a celkem často vyřvávali heil Hitler. Tedy dokud se německá mašinérie tak nějak nezadrhla v postupu když se civilizovaný svět postavil na odpor.  Zlí vlastně byli jen nacisté a ti ve městech zřejmě  nežili. Takhle nám to teď někteří vysvětlují a už jsem četl i knihu jednoho mladého hysterika, pardon -  historika o tom jak bomber Sir Arthur Travers Harris by měl být dodatečně odsouzen za to velké zabíjení ubohých Němců bombardéry RAF poklidně spících ve svých domech... Tvl.  ----- Coventry, Rotterdam, Londýn, Liveropool, Birmingham... O čem se tu jako bavíme? Vždyť byla válka a jeden magor se zfanatizovaným národem za prdelí chtěl ovládnout Evropu i Anglii?! Vyhladit Židy a pak hned Slovany! A tihle mladí kluci z druhé půlky světa sedali  do svých létajících pevností s hvězdami na křídlech a lámali den co den nacistické válečné mašinérii za svých šílených obětí vaz. Zaslouží za to poděkování a úctu! Je neuvěřitelný s jakou kulervoucí odvahou šli na další mise poté, co viděli padat kamarády kolem sebe ve zmrzačených čtyřmotorových rakvích... Ať si někdo na ulici přede mnou zkusí jen ceknout nějaký blábol o vzdušných teroristech! --- V tomhle díle je akce opravdu hodně a všiml jsem si s potěšením, že stodevítky mají na ocase svatiku. Co je na tom řekl by někdo... No je na tom to, že si tohle dnes troufne málokdo od výrobců plastikových modelů po filmaře. Hákový kříž je totiž eee. Já chápu, že by se neměl vyskytovat na nacistických vlajkách, kterými by někdo třeba rád zase mával atd... Ale na ocasech letadel luftwaffe prostě za války figuroval v rámci jejich markingu a tak když dnes točím válečný film, nebo prodávám model německého letadla z války, očekávám, že tam bude. Ale schválně kolik německých letadel se svastikou na ocase najdete nakreslených na krabičkách modelů! Zkuste dát na FB fotku modelu německého letounu se svastikou :-). Přiletí vám ban dříve, než byste řekli Spitfajr! Proto palec nahoru, že tady je to tak, jak letecký fanda či historik očekává. Za mně čím dál větší spokojenost, byť tedy stovka sakra řídne :-(. Ale tak to holt bylo. Překvapuje absence doprovodů, byť v minulém díle chvilku se P47 až nad La Manche šourali s combat boxy. A také se divím, že peruťmá stále B-17 F, v roce 1943 už do války šla novější a výkonnější verze B-17 G s dálkově ovládanou střeleckou věří pod čumákem . * * * * * () (méně) (více)

BarryLyndon

Poslední díl mi potvrdil, že jsem z toho zklamaný. Na to, že se tam toho stalo dost a byl tam slavný pilot to až na pár scén to bylo hrozně dokudramaticky prázdné. Hlavně jsme se dějem a vyprávěním nikam neposunuli. Kde jsme byli ve 2/3 v BoB, v Ardenách ? No uf to srovnání a teď nemyslím kvalitou... ()

Ahsoka

Napriek tomu, že táto epizóda je vskutku výborná, prináša doslova veľké pády, menej smrdí patriotizmom, superhrdinovsrvom, a viacej trpkou realitou, či ľudským emocionálnym aj fyzickým trápením, čím sa snaží aj v divákovi vzbudiť silné emócie, u mňa sa to nie až tak darí, hoci oceňujem pokus. Dôvodom prečo sa tak nedeje sú chyby z minulých epizód a z nich plynúce u mňa nedostatočné poznanie postáv a nasledná slabšia empatia. ()