Ronaldo

• Velká Británie Ronaldo (více)
Velká Británie / Španělsko, 2015, 92 min

14 měsíců pod drobnohledem kamer v soukromí i na fotbalovém trávníku v prvním oficiálním autorizovaném filmu o jedné z nejslavnějších postav fotbalu. Úplně poprvé fanoušci získávají jedinečnou příležitost v působivém a fascinujícím dokumentu nahlédnout do soukromí výjimečného fotbalisty, otce a přítele. Prostřednictvím rozhovorů, ukázek fotbalového mistrovství a dosud neuvedených archivních materiálů se seznámíte se sportovním i osobním životem trojnásobného držitele Zlatého míče Cristiana Ronalda na vrcholu jeho kariéry. Vydejte se s autory filmů 'Senna' a 'Amy' na výjimečnou a objevnou výpravu a poznejte, co všechno obnáší být sportovní hvězdou, která je pod stálou kontrolou veřejnosti. (Bontonfilm)

bobstock

Cristiano zde předvádí celou svoji rodinu, na které vidíte, že to jsou obyčejní lidé se stejnými bolestmi a radostmi jako ostatní. Jenže syn s budoucí sedmičkou na zádech si řekl, že bude nejlepší fotbalista světa, a co řekl, to taky splnil. Ve sportovním světě je to stále stejně nastavené. Jedni ho nenávidí, další ho zbožňují. Ať tak či onak, jemu to může být jedno. Zabezpečil celou svoji rodinu. K tomu dělá práci snů za pohádkové peníze. Prožívá a maká na fotbale, jen jako asi jeden člověk na světě. Osobnost Ronalda nám názorně ukazuje, kam se obyčejný kluk může dostat i když to může vypadat povrchně. Rivalita s Messim braná jako důvod se zlepšovat je důkaz, že je to super voják na trávníku, a tak to má být. Kéž by byly války vedený formou mezistátních utkání ve fotbale, hned by byl větší klid. Já jsem sportovní fanoušek a tohle všechno je součástí, včetně mých vlastních emocí, které můžu prožívat s nimi. Nagelovaný metrouš je ve fotbalovém světě na špičce planety a to je prostě fakt. Body dolů sráží bohužel dost důležitý prvek, který výsledný celek kazí. Je to prapodivně poskládaný dokument na objednávku. 65% ()

S.Quentin QUALE

No....když se v první minutě objevil Kristyjánek ve slipech, nevěděl jsem, jestli to dřiv vypnout, nebo vrhnout. Naštěstí jsem posbíral zbytky realističnosti a vzpomněl si, o jaké hvězdě jakýho sportu to je. Nakonec to není úplný gayporno, ale dokument si taky představuju trochu jinak. Potěší pár záběru z mládi, ty jsou super. Dostatečný je i maping Ronadlovy fotbalové kariéry, i když bych uvítal vice zajímavostí, které mohl o patřičných špílech prozradit. Katastrofální je výprava do Ronaldova skromného soukromí, kde se míchá jaksi podivně současnost s minulostí, a kde se rozhodně film nemůže pyšnit "výjimečnou a objevnou výpravu", jak v obsahu uvedeno jest. Pro hejtry neschůdné, pro lajka natažené, pro Ronaldova fanouška asi v podstatě nepřínosné. Existuje mnoho lepších dokumentů (obecné tvrzení z pohledu Ronaldova nefanouška). 50% ()

luksatka

Jako čekal jsem od toho daleko více. Ti, kteří se o fotbal tolik nezajímají, museli mít v tom strašný chaos, jelikož jednou tam bylo např. utkání z roku 2014, po němž následovala třeba krátká pasáž, kdy v roce 2003 Ronaldo přestupoval do United. No a myslel jsem si, že mi třeba tenhle dokument ukáže Ronalda v jiném světle, než v jakém jsem ho dosud viděl (namyšleného arroganta s žádnou sebezáchovou). Bohužel po zhlédnuti dokumentu nechuť k němu z mojí strany ještě vzrostla. To co tam kecal za nesmysly a scéna se ztraceným Lamborginim, to bylo už moc. Samozřejmě tam byly i hezké momenty, kdy jde vidět, že rodina a hlavně jeho syn jsou pro ním naprosto vším a jsou pro něj důležitější než fotbal. Dokument mě téměř nezaujal, dávám 40 %. ()

chelseaman22 odpad!

Fakt jsem se bavil tím, jak Ronaldova matka zobe antidepresiva během sledování čutání bílého baletu. Ronaldo se nám ukazuje jako pozorný otec a znalec rychlostních speciálů, na něž mu pomalu nevystačí parking. Člověk by byl býval doufal, že uvidí jeho polonahé rychlovky v negližé, avšak kamera neustále míří na nezajímavého synátora počatého v motelu v L.A. Nikdy bych neřekl, že někdo zpívá na stejně děsivé úrovni jako já. odpad! ()

Coleator

V podstatě je to jen plné řečí, jak chce Ronaldo vyhrávat a každá prohra ho strašně bolí... V každé druhé scéně se pak vysvleče do půli těla a všem ukazuje, že je prostě král (příklad za všechny je rodinná hra “Který auto tady chybí“)... Ronaldo zkrátka takový asi bude a ať si o něm myslíte cokoliv, je to prostě Pán fotbalista... Jenže to tenhle “dokument“ nezachrání... ()

• V tomto dokumentárním snímku lze spatřit partičku kluků, kteří hrají na playstationu známou a úspěšnou hru „Tekken 3“. (ČSFD)