Rytíři

Knightriders

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 1981, 145 min

Film z dobovými prvky říznutý moderní technologií. CITÁT - Kouzla mají něco společného z duší.......... Kmenový lékař je perfektní a má dobrý řeči. CITÁT - Nechť zvítězí ten nejlepší........ Zajímavý život potulných motorkářů a jejich představení o soubojích o čest, korunu a lásku. Život sice těžký, ale dobrovolný a dobrodružný. Bohužel, je to Americe (což je asi fuk) protože peníze jsou potřeba všude. CITÁT - Peníze hýbou světem a je opravdu těžké žít pro něco v co věříš........ Ve filmu je sice akce docela dost, ale chápu, že zde nejde o akční snímek. Je to profil jedné životní cesty za svým Americkým snem. Vize člověka, který jde za svým cílem, aby dosáhl duševního souladu. Jenže on není sám a co duše, to jiný názor. Rozpory na sebe nenechají dlouho čekat. Souboje se stávají tvrdší a poteče i první chtěná krev. Pěkný snímek. CITÁT -Oni se vrátí.......... Závěrečné klání je opravdu královské.(8.5.2012)

Rozpočet $3milióny║ ako nápad a celkové prevedenie vôbec nie je zlé, pri šantení na motorkách je na čo pozerať, má to čosi do seba, lenže strašne proti filmu ide tá nehorázna minutáž, úplne by stačilo 90minút, taktiež až taká vážna dramatickosť sa k tomu nehodí, malo to byť viac odľahčené /40%/(18.10.2012)

• Campbell

Romerův přešlap. A pro mě doslovný. Tohle je fakt špatnej film který má přemrštěnou stopáž a já nevěděl jestli koukám na drama nebo na komedii nebo na podivný žánrový mišmaš. A při tom tu hraje Savini a Foree a více mých oblíbenců. Nevím co jsem čekal ale dostal jsem dost málo. Uzoufání hodná nuda.(22.12.2012)

• JohnSmith

Snad jen z důvodu, že mám rád motorky dávám jednu hvězdu. Jinak je film naprosto nezajímavá hloupost o motorkářích, kteří si hrajou na středověk.(22.11.2012)

• vitekpe

Vydrzel jsem pouze 30 minut...jedine co me za tu dobu zaujalo byla legendarni Honda CBX, na ktere jezdil Harris. Jinak je to nudna silenost.(10.5.2013)

• - V turnajové scéně můžete mezi diváky zahlédnout spisovatele Stephena Kinga a jeho ženu Tabithu. (Kaufman)

• - George A. Romero se oženil s Christine Forrest poslední den natačení. (facojurka)