Radim Sylvan se vrací do rodné vsi, ale je velmi nevlídně přijat. Musí jako tulák posluhovat celé vesnici a snášet ústrky a pohrdání svých spoluobčanů. Když je obviněn ze žhářství, uchýlí se i se svou družkou Martou do lesa. Baronka Tamonová, jíž les patří, ho ochrání a pozve k sobě na zámek. Té noci se Martě narodí syn a Radim s baronkou zplodí dceru. Po roce, kdy už je dcera Jacinta na světě, chce baronka tuto zprávu oznámit Radimovi. Dříve než tak učiní, tragicky zemře. Její smrt se obrátí proti Radimovi, kterého zastřelí hrabě Růžodolský, poručník Jacinty. Marta odejde i se synem Viktorem a usadí se u statkáře Vlacha. Po dvaceti letech dospělý Viktor slouží jako myslivec u hraběte Růžodolského. Matka Viktorovi těsně před svou smrti vypráví osud jeho otce a když také Jacinta najde dopis od matky o svém původu, padnou si oba sourozenci do náručí. Rozlobený hrabě chce Viktora zastřelit, ale při potyčce přijde o život sám. Jacinta se stane nevěstou skladatele Dárského a Viktor odchází. (oficiální text distributora)

NinadeL

Po absolutní konjunktuře let 1918-1923, kdy WT Binovec zcela propadl filmu (pod značkou WeTeB), čekal ho strmý pád do finanční propasti. Následoval rozchod s jeho největšími hvězdami a útěk za hranice. Adaptace QM Vyskočila byla jeho prvním pokusem o návrat do českého filmu jako režiséra, zatímco se stal předsedou Svazu filmových výrobců československých a vedl filmové kurzy. Vyznavači slunce vyšly původně v roce 1913 a měly podtitul Příběh posledního vlkodlaka. Zajímavé herecké příležitosti tu měli Luigi Seventi (ve dvojroli) a LH Struna, kolorit běžných figurek zastali Eman Fiala, Šváb - Malostranský, Dvorský a Schleichert, okouzleni samozřejmě tradičně bodrou kreací Betty Kysilkové. Jedná se o dvougenerační příběh, zajímavější pak v druhé polovině, ve které se poprvé ve filmu objevuje osmnáctiletá Jarmila Novotná jako komtesa Jacinta. A zatímco se Luigi Serventi poprvé s českými filmaři potkal díky spolupráci se Suzanne Marwille v roce 1923 na Der Geldteufel - a pokračoval až do konce němé éry při Erotikonu, Jarmila Novotná nikdy v českém filmu nezakořenila a natočila u nás pak už jen jeden zvukový film (Skřivánčí píseň). Debut Novotné se vyznačoval zejména symbiózou s kameramanem Blažkem, který její přirozenou krásu zahalil do příjemného melancholického oparu. Novotná ve své roli vystřídala několik pikantních i vycházkových toilet a konopišťské scenérie skvěle orámovaly prezentaci této nové hvězdy. Bohužel sama Novotná nepodržela si více vzpomínek o svém debutu a v její memoárové knize se můžeme více dočíst až o její práci na filmu během 30. - 50. let. ()

• Jarmila Novotná ve své knize Byla jsem šťastná vzpomíná: "Mimo to jsem v červenci 1925 točila svůj první film Vyznavači slunce. Bohužel si o něm moc nepamatuji. Vím jenom, že se za exteriéry jezdilo na Konopiště, a že natáčení vedl režisér Binovec." (NinadeL)