Půlnoční nebe

• USA The Midnight Sky (více)

Osamělý vědec v Arktidě spěchá upozornit astronauty, kteří se vracejí z vesmírné mise, na záhadnou celosvětovou katastrofu. (Netflix)

JohnCZ

Více než jako plnohodnotný film to na mě působilo jako epizoda Black Mirror. Super áčkový vizuál a řada zajímavých nápadů, ale jako samostatný film je to podivně neuspořádané tím, jak to nevyrovnaně mixuje dvě naprosto odlišné dějové linie a nedokáže si udržet stabilní tempo. Herecky je to obsazené příjemně a Clooneyho postarší psí kukuč dokáže vyvolat kýžené emoce, ale zato jeho režie je fest nevýrazná. ()

corpsy

Filozofický presah, do sci-fi patrí. Príkladom za všetky, je majstrovské veľdielo 2001 : VESMÍRNA ODYSSEA. V tomto prípade, si ale pán Clooney ako režisér možno nezvolil látku, s ktorou by vedel pracovať. Teda ako režisér. To, že trikový majstri vedia vykúzliť vesmír aj s jeho dobyvateľskou loďou, je vec istá. Dnešné technológie sú na špičkovej úrovni a ilúzia je takmer dokonalá. To, že sa pán Clooney snaží dať dlhými a ´´emotívnymi´´ zábermi veci iný pohľad, už ilúzia nieje. Je to len prachprosté navodzovanie atmosféry z vypočítavosti, kde sa len ide na efekt, ale v konečnom dôsledku sa rejža osiera sám. A nie nás divákov. Toto bol námet pre Aronofskeho, Villeneuveho, či Nolana. ()

Praxis

Skvělá práce na umírající Zemi - Clooney má sakra obří charakter a spolu s Iris utvořili tandem, který byl nosníkem filmu. Zato ve vesmíru je to totální nuda a na konci to všechno vyšumí do ztracena. Vizuální lahůdka s nudným scénářem a vlastně i zbytkem děje. Kdyby do toho netahali ten vesmír, mohlo z toho být skvělé polární drámo na umírající Zemi. Zbytečná vesmírná část. 45% ()

Riddick77

Bolestivě průměrné zklamání, které vizuálně zaujme, ale obsahově klouže po povrchu a emocionálně míjí cíl. Charismatický Clooney se sice snaží a místy vcelku baví, leč tenhle neohrabaný a nevýkonný sněžný skútr nedokáže rozhýbat ani on. 5/10 ()

slord

Pre mňa dosť veľké sklamanie. Čakal som nejaké veľkolepé sci-fi a dostal som vizuálne síce veľmi dobrý, ale v celku film bez nejakej iskry. Clooney hrá z castingu najlepšie a jeho scény v Arktíde som si užil. No ale pasáže s astronautmi má vôbec nebavili ani nezaujímali a flashbacky z minulosti hlavného hrdinu mi prišli zbytočné a nejako nechápem ich zmysel. Takže výsledný dojem z filmu nebola žiadna sláva. Za mňa slabších 5/10. ()

ABLABLABLA

Spoilery. Žasnu nad zdejším hodnocením.. není to na 4*, je to mezi 3-4*, ale tu půl hvězdu přidávám, protože si nemyslím, že si film zaslouží tak nízké hodnocení aka jen 1% nad průměrem. Jasně, hrozně mě štvalo, že člověk celý film tápal, co se sakra té Zemi stalo a co se jí děje a kam všichni lidi zmizeli. Taky rozjezd byl hrozně pomalý, ale tak od půlky to začalo nabírat hodně dobré obrátky a já se od filmu nemohla odtrhnout. A premisa s holčičkou? Přiznám se, že to jsem opravdu nečekala. To, že komunikační velitelka je jeho dcera, to bylo jasné, to člověk pochopil díky tomu, jak se na ni díval, když koumal posádku a pak hned po záběru z jeho minulosti. Ale story s dívenkou nope. Na konci jsem regulérně bulela. P. S. Že to tu všichni připodobňují Gravitaci? Tak to teda nevím.. Gravity byla totální nuda, které bych bez 3D dala odpad, Midnight sky byl oproti tomu pro mě hodně silný zážitek. ()

Trevor

Takto hneď z úvodu, neviem či si na hodiny chémie na základnej škole spomínam dobre, ale tuším sa tá vec v ktorej sa odohrávali naše pokusy volala Petriho miska. A takýto pokus sa niekomu vydaril lepšie inému menej a niekomu nevyšiel vôbec. Keď do Petriho misky pridáte Interstellar, Martiana a Amundsena môže to vypáliť rôzne. Ak by sa toho ujal povedzme Ridley Scott bolo by to iné ako keby to namiešal James Cameron a úplne inak to dopadlo ked nad tým záštitu prevzal Netflix. Vzhľadom k tomu že dnešný deň je pre mňa špeciálny a že náhoda chcela tak aby sme tento film bez predchádzajucej dohody pozreli v ten istý drň a tú istú hodinu (ok ja som končil a najväčší filmový fanúšik svoje 8,1k hodnotenie začínal pozerať) tak som v hodnotení viac zhovievavý. Dobrých záberov bolo viac ako dosť ale príliš zdĺhavý dej filmu uškodil podstatne viac ako by bolo vhodné. ()

tufr

1:45 h koukání.... pak sem si jednou zabulel, když jí řek, že vi kdo je a byl konec... slabota za mě :( ale hezky natočená.... 55 % ()

M.i.k.e

Clooney je dobrý režisér,ale viditelně se pustil do něčeho,co mu není tak úplně vlastní a survival sci-fi nebude jeho šálkem kávy.Osobně sem si od Midnight sky hodně sliboval a pár hodin po shlédnut jsem pořád značně rozpolcen.Pokud Midnight Sky něco připomíná,tak je to nedávné Ad Astra.To také slibovalo hodně v trailerech a posléze nabídlo pomalý až komorní kousek,kterému divák musí přijít na chuť.V tomhle případě jede film ve dvou rovinách.Obě jsou samy o sobě zajímavé a fungují,ale minimálně do poloviny to dohromady docela skřípe.Teprve až ve druhé polovině a v úplném závěru,kdy jsem konečně pochopil o co vlastně celou dobu šlo,spousta věcí docvakne a zapadne na svoje místo.Nicméně podobně jako Ad Astra to budu muset vidět ještě jednou.Takhle je to mezi trojkou a čtyřkou,ale vzhledem k tomu,že si myslím,že těch 53% je nezasloužených to trošku nadhodnotím...70% ()

Havaj8

Dvě různý dějový linie, jedna na lodi ve vesmíru, druhá někde na severním pólu. Na rovinu si řekněme, že ani jedna mě nijak nedojala, ačkoli herci vypadali, že jsou naměkko. To na lodi tak nějak zkopírovalo gravitaci a dost to nudilo. Dokázal bych si představit hodinu a půl koukat na Džordže Clooneyho a jeho malou kámošku, jak se procházejí ve sněhový bouři z bodu A do bodu B. Takhle se to kouskovalo a já si k tý Iris nevytvořil žádnej vztah, tudíž pro mě ten konec vyšel naprázdno. Nápad to byl super, ale upřímně to nudilo a nepřineslo to nic inovativního. Další promarněnej námět na sci-fi. ()

Martin741

Zle pocity som mal pri George Clooneym uz roku 2015 z filmu Zeme Zitrka, potom sa to trochu polepsilo Hrou Penez 2016. Tu sme zas tam kde sme boli  roku 2015 - bieda, reziserska rutina, slaboduche dialogy ... naivita a vykradanie jedneho znameho filmu   .....  6 % ()

kaposlav

Tento žáner z vesmírneho prostredia fakt môžem. Neviem, ale myslím si, že ak by sa trošku viacej pohrali so scenárom a trošku rozvinuli ten prúser na zemi, tak by to zožalo väčší úspech. ()

BarryLyndon

Ještě horší jak Cloverfield Paradox. Podle mne by to neobstálo ani jako 10 minutový kraťas v Black Mirror. Clooney jako režisér příšerný, Clooney jako herec průměrný. Ale mám trochu podezření, že za moc nestála ani předloha. Hlavně to v konečném důsledku vůbec nevyužívá měřítko a 100 mil USD rozpočet působí směšně. 3/10 ()

Streeper

Nebylo to zlý. Líbilo se mi to propojení děje na Zemi a ve vesmíru. Všechny postavy byly sympatické, nikomu se smrt vyloženě nepřála. Je tam pár napínavých momentů, u kterých jsem skoro nedýchala a sem tam se objeví i něco dojemného (ano i slzička ukápla). George je v roli skvělý i vizuálně to jako režisér zvládl dobře. Co ale není povedený je scénář, dialogy nejsou nic moc. Pointa je docela předvídatelná, napadlo mě to hned, co se tam objevila Iris. Není to nejhorší sci-fi, za mě je to rozhodně lepší než taková Ad Astra, ale znovu bych se na to asi nepodívala. ()

C0r0ner

Zas taková sračka, za jakou to tady všichni mají, to není, ale nic úžasného tedy také ne. Clooneymu se očividně zalíbila Gravitace, ve které si střihl krátkou roli, a chtěl si natočit něco podobného, nicméně výsledek je takový, že člověk už všechno viděl. 60% ()

Cheeter

Už jenom kvůli Cloonymu s plnovousem jsem se musel podívat. Líbila se mi miliarda malých detailů, které sice dělaly film celkem realistický, ale příběh celkově mi tak dobrý nepřišel, byl dost mdlý. Navíc závěrečný twist jsem začal po chvíli filmu tušit. ()

Juto

Mne sa film páčil a vôbec mi nevadí pomalé tempo, skôr naopak. Áno, ma to chyby, ale aj tak to není podľa mňa tak zle ako to tu všetci hejtuju. 6/10 ()

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

Jak to vypadá s pokračováním Twisteru?

22.12.2022

Když na jaře roku 1996 dorazil do kin blockbuster režiséra Jana de Bonta s názvem Twister, jeho vír zábavy doslova zbořil kina. Snímek s velmi štědrým rozpočtem 92 milionů dolarů díky svému poutavému… (více)

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

Armáda mrtvých je na Netflixu obří hit

29.05.2021

George Clooney se vydá za baseballem

George Clooney se vydá za baseballem

17.10.2020

Herec a režisér George Clooney (Den zrady, Památkáři) se ještě letos objeví ve svém novém režijním počinu The Midnight Sky od Netflixu, mezitím už si však stačil vybrat svůj příští projekt. Tím bude… (více)