Série(2) / Epizody(24)

Caiman ztratil paměť a s kamarádkou Nikaido chce zrušit ještěří kletbu, kterou na něj uvalil čaroděj. Mít takový cíl v Díře chce pořádnou odvahu. (Netflix)

Corpsegrinder

Nejnáročnější prvek Dorohedoro je jeho šílený tempo, z obrazovky se na vás valí audiovizuální psycho tak rychle že nezkušenej anime divák z toho bude slintat už během druhýho dílu. Občas je vážně těžší sledovat co se vlastně děje, ale na druhou stranu díky tomu každej díl budí dojem delší stopáže, a to já rád. Mangu jsem nečetl ale nápaditost světa a postav je prostě super, v podstatě každejch pár minut se na obrazovce objeví něco originálního. Caiman i Nikaido jsou sympaťáci, bohužel hlavní duo totálně válcuje parta záporáků složená z celýho spektra magorů, a tvůrci si to určitě uvědomovali jelikož jsou často hlavní hrdinové v ději totálně upozaděný. Co zaujme asi nejvíc je docela odvážnej soundtrack kde se mísí drone a industrial s breakcore či lehčím popíkem, přesně ten typ doprovodu pro hudební labužníky co navíc perfektně vystihuje zašlost a podivnost toho světa. Těšim se na druhou řadu. ()

Hees

Dorohedoro sa ako celok a ako anime hodnotí naozaj ťažko a to hlavne z dôvodu, že na začiatku pôsobí absolútne chaoticky a na daných hlavných hrdinoch Vám vôbec nezáleží, ste hodený do deja len tak niekde v strede príbehu a vy musíte vlastne čakať, kým sa pred vami ukáže naozaj dosť prepracovaný svet, ktorý má svoje zákony. Postupne, ale naozaj postupne sa dostávate ďalej a začínate nie len chápať dané postavy, ale začínate ich mať vskutku aj radi a na koniec budete stáť pred novým problémom a to 12 dielov bolo proste málo a chcem viac a to značí, že anime čo ste práve pozreli ak ste ho "nedropli" (znamená to pozrieť len pár prvých dielov) bolo naozaj kvalitné. Anime, ktoré pracuje v príbehu tak, že postupne začínate mať radi aj záporné postavy, alebo dokonca ich považujete za postavy ďalšie a nie za tie zlé dokáže naozaj zabaviť. V tomto príbehu Dorohedoro pochopíte totiž, že možno nikto nie je úplne zlý, len proste svet rozhodil ľudí na dve miesta hodil kockami a teraz už treba žiť najlepšie ako vieme. Preto aj príbehy jednotlivých "side" vedľajších hrdinov sú naozaj výborne napísané. Vytknúť sa dá teda len to, že na začiatku Vám toto anime bude pripadať, ako keby pozeráte niečo čo ste už videli a neviete vlastne čo sa deje. Potom po pár dieloch sa budete tešiť a nakoniec budete smutný, že sa to skončilo. Anime Dorohedoro je tak trocha aj dosť krvavé anime, takže si neberie tou krvou absolútne žiadnu servítku pred ústa, tak ak náhodou nemáte radi krv tomuto sa trošku vyhnite. Naopak ak máte radi humor tak tu je humor absolútne nenútenou formou pripravený takým spôsobom, že aj hlavná postava, ale aj veľa iných postáv sú schopné inteligentného nie prvoplánového humoru. ()

TheDarKnig

Povídková, resp. na kapitoly rozdělená výstavba příběhu, černočerný humor, gangsteři, absurdní nadsázka, extrémní a přepálené násilí. To vše vskutku připomíná jistého kultovního amerického režiséra. Nicméně pak je tu smršť tolika dalších šílených motivů a nálad, že každý hned pozná, že s něčím takovým mohla přijít asi jen japonská mysl. Ten punkově industriální a pohádkově gotický/renesanční svět, někdy jak z obrazů starých mistrů a třeba i Gigera, je něco, čím jsem se kochal celou sezonu a vedle toho se náramně bavil, byl znechucený a čas od času cítil i nějaké ty emoce díky sice pomalu plynoucímu, ale hezky promyšlenému mysterióznímu příběhu, který byl prostoupený různými výborně vymyšlenými přestávkami a epizodami, prohlubujícími postavy i svět. Bylo opravdu příjemné sledovat, jak se v závěrečné části sezony všechno začalo proplétat, spojovat a taky rozmotávat... jen aby se objevily další komplikace a tajemství. Samozřejmě vzhledem k délce sezony a délce předlohy jsme se ještě skoro nikam nedostali, takže něco takového šlo očekávat, ale první část příběhu zakončili dle mého mínění na správném bodě smysluplně a dostatečně uspokojivě. Srdcem tohoto krvavého bizarního, chaotického, houbičkového dieselpunku byly ale opravdu skvělé postavy. Všechny byly více či méně nejednoznačné, všechny zábavně (ale asi i pochopitelně) apatické k špíně, rozkladu a násilí světa a tedy ani jedna nebyla zrovna klaďas. A přesto jsem na konci vlastně fandil všem i když třeba do různě velké míry a ačkoliv jsem každou chápal, ne nutně jsem souhlasil s jejími činy. Zejména dvojka Shin a Noi by klidně mohla vstoupit do síně slávy nejcharismatičtějších párů/kolegů zabijáků (a s nejlepší chemií), co kdy byli na obrazovkách. Úžasné bylo i to, jak autor téměř nikdy nesklouzl k nějakým klišé a archetypům, např. ani u bosse mafie a ten tak působil i přes to, že byl z hlavního dějového úhlu pohledu  extrémně nebezpečný padouch, velmi lidsky, zato hlavní postava naopak musela celou sezonu procházet charakterním vývojem, aby začala být více sympatická a méně dětinská/jednorozměrná. Velmi zajímavé byly i Nikkaido (nebudu se tady asi raději vyjadřovat proč... a aby mě teď někdo z něčeho neobvinil, ne, není to o jejím vzhledu.. :)) a komicky trápená Ebisu, jejíž počínaní a hlášky v pozadí či popředí různých scén, byly téměř vždy k nezaplacení. Vizuální stránku jsem už částečně zmínil výše v kontextu scenérií na pozadí, které byly prostě úžasné, co se CGI animace postav, vozidel, předmětů v popředí týče, chvíli jsme si musel zvykat, ale pak jsem tenhle aspekt prakticky přestal vnímat. Problematičtější byly jen trochu rychlejší akční sekvence, kde CGI působilo více těžkopádně a videoherně (což dělá vždy nepříjemný kontrast s 2D okolím), ale i tam to nebyla žádná hrůza. Každopádně další velký dík MAPPA animátorům. No a samozřejmě bláznivý a výstižně surrealistický OP a výborné, každých par epizod se střídající ED (což MAPPA dotáhla k dokonalosti u adaptace CSM) jsou už jen bonusovou třešničkou na dortu. 8,4/10 () (méně) (více)

Terezinka198

Jak tak koukám, už nemám, co bych víc dodala. Sympatické postavy, obě strany si postupem času oblíbíte (chvíli mi trvalo, než jsem se dostala "pod kůži" hlavnímu hrdinovi s ještěří hlavou, ale i to se poddalo). Za mě ale přeci jenom vede En-sama, protože ten chlap má něco do sebe (a ta jeho schopnost byla vskutku... zajímavá. Jako on sám). Skvělý humor, pořádná dávka krve, bláznivé dobrodružství, na které opravdu stojí se podívat. 8,5/10 ()

Adrio

LSD, Steroidy, Ko..Fein čo asi všetko tvorkyňa predlohy užívala pri tvorení tejto šialenej fantasy jazdy. Ak by som mal prvú sériu nejako zhrnúť tak by to bolo slovo Chaos ale neskutočne zábavný plný originálnych a veľmi netradičných nápadov, rozuzlení problémov ale aj veľmi charizmatických postáv ktoré disponujú veľmi originálnymi schopnosťami. Proste celý fantasy svet Dorohedoro pôsobí veľmi živo a je premyslený do najmenšieho detailu. Veľká škoda že sa pravdepodobne už nedočkáme pokračovania Anime a teda tento svet budeme musieť preskúmať pomocou Mangy. Dal by som si gyozu! ()