m4xp4yn3

Co na tom, že se ve filmu vlastně nic nestane, když je tak poetický? Takhle zpracované obrazy zažloutlých stěn nejlacinějších barů, whiskey říznuté cigaretovým popelem, nesmyslných šarvátek, Wandiných nohou, zapařených spodků a rozházených popsaných papírů bych vydržel sledovat klidně dalších sto minut. ()

josieaddms

Bukowski je génius to je jasná věc. Ovšem jeho umění skrze film mě neoslovilo vůbec tolik, jako když ho čtu. Neříkám že herci byli špatní, nebo že atmosféra byla špatně vystižená - vůbec. Jen to prostě nebylo "ono". Je vidět že se herci hodně snaží, a je to vůbec dost propracované aby to mělo jeho příchuť. V jedné scéně se tam i objeví, což je taková třešnička na dortu pro fanoušky. Nicméně, hořko sladkost snímku měla co do sebe, ale svět Henryho Chinaskiho si představuji ještě trochu jinak. Navíc kdo četl Hollywood má na snímek ještě trochu jiný pohled. ()

Blz2g

Mám rád filmy z tohoto prostředí. V hospodách a barech se člověk často setká se spoustou hlášek, ale i životních mouder a pravd. A v tomto filmu tomu není jinak. Henry Chinaski je básník, alterego Charlese Bukowskiho (ten se ve filmu taky mihne!). Má rád vážnou hudbu a alkohol v kteroukoliv denní i roční dobu. Sám si vybral život ze dne na den, život opilce a tuláka, nebude přece psát o utrpení vyšší sociální vrstvy?! Žije na dně, ale přesto žije víc, než kdy bude žít smetánka. V mnohém může být považován za neúspěšného zoufalce, ale jeho vnitřní svoboda, která z něj vyzařuje, vyvolává pocit síly. Pocit, že tenhle člověk dělá a říká přesně to, co chce. A jak chce. Pro ještě lepší zážitek doporučuji si k filmu otevřít lahev, abstinent totiž může být každý. ()

HoR

Opytý, smradľavý, dokonca i dobitý a ešte sa mu podarí sklátiť dve ženské. Tak na toto čakajú štamgasti z našeho šenku, teraz to už chápem. ()

pemap

Zajímavý a velmi originální kousek, s podobným jsem se zatím nesetkal. Chcete-li se dostat do naprosté pohodičky a film si užít, doporučuji pár pivek a pár skleniček skotské s vodkou :) Navíc máte možnost nakouknout, jak to vypadá u spodiny doma a že je to silný zážitek… „Ale já mám práci! Zabíjím šváby v tom vašem baráku!“ ()

markotter

Tohle byl jeden z mála filmů, který ve mně vyvolával přímo fyzickou bolest - to pokaždé, když se Henry nebo Vanda napili. Přál jsem si, aby to tak nebylo, ale na druhou stranu, Bukowski prostě takový byl a kdo ví, jestli by za střízliva napsal to, co napsal. Rourke byl skvělý, Dunaway taky a ty další figurky z baru, to byl taky výkvět společnost. Dobré pro začínajícího alkoholika. ()

Ricmak

Mickey Rourke se pro tuto roli snad narodil. Dokonalé převtělení se do Charlese Bukowského. Film pro mě představuje nedílnou součást díla již zmíněného spisovatele. Už jen proto, že je autorem scénáře a že se v samotném filmu objevil. Škoda jen, že se filmu zatím nedostalo místa v české distribuci. ()

wito

odporucam kazdemu, kto bukowskeho moze. film a osudy chinaskiho plynu v pohodicke sta chlast jeho hrdlom. ()

crjules

Jako verneho ctenare Bukowskiho me tenhle Rourkeho Henry sednul trochu vice ,nez Dillon ve Factotu. V knize Hollywood pise Bukowski o jednom mladem herci (se kterym se pozdeji sprateli), ktery by mel hrat jeho postavu prave v Barfly.Neni to nikdo jiny ,nez Mickey Rourke, ktery se mohl timto na roli vyborne pripravit. //Bukowskiho velky pritel byl take Sean Penn// Bukowski byl take pritomen na nataceni a /ten moment je vyborne natocen/ mihne se filmem velice nenapadne, jako sedici host u baru. Bukowski mel k filmu jen dve vyhrady. Za prve, Mickey mu pripadal (at se snazil sebevic), moc hezky. A za druhe, ze stamgast by nikdy neodlozil nedopitou sklenici, jak se v jednom momente stalo. Dunaway si dokazala s nezvyklou roli poradit a predvedla ,jak skvela herecka to je. Skoda,ze tento film neni moc znamy, dalo mi chvili nez jsem ho sehnal. ()

Bartoloměj

S Henrym se rád setkám jak v knížce, tak na plátně ( na baru by to bylo nejlepší )... "...nenávidíš lidi? - ne, jen nemám rád když jsou kolem..." ()

renegrido

Výborně, zde se podařilo vystihnout mou představu Henryho Chinaskiho skoro přesně. Hodně tomu napomohla samotná spolupráce s Charlesem Bukowským, který napsal k tomutu filmu scénář. ()

Freemantle

Charles Bukowski - jeho originální a svérázná literární tvorba se stala mou srdeční záležitostí. Nemohl jsem se dočkat chvíle, až přisednu k baru vedle tohoto "Štamgasta" a naleju si celých 100 minut do hlavy... Předloha (jak jinak) perfektní! Mickey Rourke a jeho herecký výkon zaslouží potlesk. Ztvárnění věčně "nažraného" a nepochopeného pisálka, brodícího se nástrahami všedního života, stejně jako jeho podivně vypadající chůze - pastva pro oči! Osobně zastávám názor, že cíl hlavních hrdinů - "upít se k smrti" - je zavádějící. Smysl jejich života se možná lišil od životů ostatních lidí, ale rozhodně se neřítí vstříc jisté a promyšlené alkoholové sebevraždě. Nicméně, abych jen nechválil... Ve filmu je několik opravdu povedených scén, jejichž obsah člověka rozesměje, ale také donutí přemýšlet. Na druhou stranu - po velmi slušně rozjetém začátku se, s blížícím se koncem, tempo kvality zpomaluje a radost, která se usídlila v mém filmově-literárním srdci, se pomalu vytrácí. Důvod? Do příjemně cynické a ironické atmosféry najednou velkou rychlostí vletěl příliš umělý a za vlasy přitažený zájem producentky o Chinaskiho, který nepůsobil příliš věrohodně, stejně jako "ženská bitka" v baru. ()

markyzgero

no já nevim. film jako takovej budou vždy hodnotit 4 skupiny lidí. ti co četli bukowskiho a ti co ne a ti, kterejm je vědomý outsiderství blízký a ti, kterejm jde spíš o plnou ledničku, firemní auto a skřety v dětskym pokojíku. nic proti, bukowskiho loserovská estetika je mi blízká, považuju ho za jednoho z nejpregnantnějších autorů. tam kde čapek hledá synonyma, kde hrabal košatym jazykem rozepíše větu na půl stránky, kde kerouac vaří z vody, tam si starej dobrej buk vystačí s jednou větou (pak jsem šel do postele s pocitem dobře známým všem opilcům: že jsem se choval jak blbec, ale čert to vem). jenže... jenže intelekt a osobní zkušenost mickeyho rourkea prostě nesahá až do nížin hanka chinaskiho, a tak přehrává seč může. o faye dunaway netřeba mluvit, ta je zcela mimo mísu a nikdo jí nemůže uvěřit dlouholetou alkoholovou zpustlost, protože jí prostě v jejim lady face nenajde. plyne z toho jediný. nejpřirozenějc hrál bukowski cameo opravdový(ho) barfly ve scéně v baru, kde se potká rourke s dunaway a abyste pochopili o čem celej ten byznys je, přečtěte si od něj hollywood. no a barbet schroeder je prostě artovej evropskej režisér, co z fašírky udělá svíčkovou. ()

Milda003

Pokud to měl být film o Charlesi Bukowskému - jakože měl, představoval bych si trošičku propracovanější děj.. Je mi jasný že ten chlápek nijak zvlášť záživný život neměl a vlastně to čím byl, bylo ve filmu v podstatě zobrazeno, ovšem mně tam prostě chyběla nějaká větší pointa. Film nebyl uplně špatný - bohužel pro úzkou skupinu lidí. Nelituju toho že jsem ho viděl, nicméně pro někoho kdo se na něj dívá aniž by věděl, koho má film představovat je hodně podprůměrný.. Já i když věděl do čeho jdu jsem hodně zklamaný.. ()

Marator

Kdyby mi někdo v tuto dobu řekl, že Henry Chinaskiho bude hrát Mickey Rourke, tam mu dám zelenou a nemusí ho ani hrát. Ale že ho ztvární v 35 letech, kdy to byl ještě fešák Miki, tak to bych si nedovedl představit. Holt musel se snažit zahrát Bukowského literárního hrdinu. A pravdou je, že to nadmíru pití zvládl dokonale:-) ()

Stanix

Undergroundový trhák o té nejspodnější spodině, jakou si jen dokážete představit. Za celý film jsem spočetl, že bylo prolito cca 16 litrů whisky, 25 litrů piva, 10 litrů vodky a litr neidentifikovatelného lomcováka. ()

Alergius

Filmové ztvárnění šílenství mladého Bukowského. Stejně jako jeho literární tvorba, film jen tak plyne, bez cíle a přece s hloubkou. Jediné co mě štvalo byl Rourkeho přízvuk, každopádně jinak na tu roli sedl parádně. ()

celticek

Celkově nějak Bukowského nemusím, herecké výkony dobré, jak Rourke tak Dunaway. Dobrou roli má bratr Stalloneho:) Nejvíc mě pobavila scéna v baru s rozklepaným alkoholikem, parádně tu situaci vyřešil:) Já na tohle asi nejsem ten pravý. A na co si ten pravý? Na chlast!!! :) ()