Na soukromého detektiva Johna Marche se obrátí Claire Wardová, která má starosti o svého manžela, doktora Charlese Dextera Warda. Ukrývá se celé dny ve své laboratoři, odkud se line odporný zápach a ozývají se neobvyklé zvuky. Skeptický John začne Charlese sledovat a pozvolna odhaluje podivné stopy a náznaky: Do laboratoře je pravidelně dováženo zvířecí maso a krev, nepohodlní sousedé umírají hroznou smrtí, Charlesův pradědek byl čarodějem, zabývající se oživováním mrtvých a po celé Evropě mizejí nebožtíci z hrobů... (Guild Home Video)

socket7

Z tohoto filmu dýchá H. P. Lovecraft každým záběrem. Naprosto božský Chris Sarandon jako Joseph Curwen. Škoda jen toho rozpočtu, je vidět že snímek byl opravdu levný, což ale nic nemění na skvělém zážitku. Pro mě jako pro fandu HPL 85%, obyčejní smrtelnící si můžou odečíst 10-20%. Doufám že někdy někdo natočí Hrůzu z Dunwiche alespoň na stejné úrovni. ()

m.xFuck

Nebylo to špatné, ale dneska už by to natočili asi líp (nemyslím triky). Tu správnou atmosféru se tvůrcům daří držet tak napůl. Loutková monstra jsou samozřejmě super. Jedna z těch lepších ryze béčkových HPL adaptací. ()

Kalda69

Ale jo, bylo to dobry. Jedinou vetsi chybku bych videl (knihu jsem necetl) v tom, ze je pacient zavreny v polstrovany cele kde ma otviraci okno a jeste bez nejakych mrizi. ()

brasek

H. P. Lovecraft a jeho vynikajúci námet v lacnom filmárskom projekte. Absolútne bez atmosféry a napätia, príbeh od začiatku nudí, že jeden by povedal: "žiadny hlavný chod iba studené a nie príliš chutné predjedlo". ()

Inner

Celkem milé překvapení a příjemné zpestření večera. Sice jsem to sledoval o šílené kvalitě přes internet, ale i tak se mi to líbilo. Mnohem zábavnější a chytřejší než většina vyvražďovaček. Ta správná atmosféra tomu dodává šmrnc. Jen mi trochu vadila všudypřítomná, na takhle laděný snímek až teatrální, hudba. Ne že by byla špatná, jen je jí tam moc... Triky lehce vykrádají Věc. Konec dává tušit, že se nejedná o tuctový snímek. 75% ()