Willyho kouzelný svět

• Česko Lunapark hrůzy (více)

Bezejmenný tulák přijme pozici uklízeče v uzavřeném zábavním parku. Všední práce se ale brzy změní v boj o holý život, když místní mechaničtí roboti ožijí a začnou lačnit po krvi. Přežít může jen jedna strana... (TV Prima)

JASON_X

Tak způsob humoru téhle "horrorové" komedie mě na hony minul. Pro mě je její "komediální" styl příliš infantilní, ale zároveň málo vtipný, dokonce ne ani úsměvný. Nebavilo, vůbec. To vzdáleně příbuzné filmy s Chuckym jsou úplně jiná liga. Za pozornost stojí jen a pouze zmrtvýchvstalý Nico, který je už v několikátém filmu z poslední doby ve skvělé formě, řádí jako za mlada a vypadá i o deset let mladší. ()

SOLOM.

Nejsem žádným zarytým fandou Nicolase Cage ani jsem nikdy nehrál videohru Five Nights at Freddy's – kterou se tvůrci nechali inspirovat k natočení tohoto filmu. I tak mě ale samotný námět docela zaujal a tak jsem se rozhodl sáhnout po tomto kousku. Nepříliš velké hodnocení napříč internetem mi však bylo varováním, aby má očekávání nebyla zbytečně velká a tak se i stalo. Má to pár světlých okamžiků, ale jako celek mě to nějak závratně neokouzlilo. Tahle akční hororová komedie nám totiž nabídne především celou řadu nelogických kiksů, chabé dialogy a jen minimum opravdu zajímavých hororových scén.    Na druhou stranu je potřeba ocenit to, že Cage tu za celou dobu téměř vůbec nepromluví (pokud tedy nebudu počítat jedno „fuck“), což dělalo jeho postavu o to zajímavější, že se o ní vlastně vůbec nic nedozvíme – pořád jen pije energetické nápoje, pípají mu hodinky, hraje pinball, drhne místnost po místnosti a pak si vždycky odskočí, aby postupně eliminoval animatronické postavičky. O těch se toho dozvíme o něco více, nakoukneme do historie tohoto místa, mrkneme na pár mordů předchozích „uklízečů“ a tady zas dávám palec nahoru.   Jednotlivé postavičky mají zvrácený smysl pro humor, nejdou pro sprosté slovo daleko – jen jsem moc nepochopil, proč na něj útočily postupně, když mohly provést hromadný útok jako v závěru. Prvky černého humoru jsou k vidění i během soubojů a úmrtí vedlejších postav či robotických maskotů. Cage používá k eliminaci rozmanité pomůcky či „zbraně“, dojde i k několika povedeným kuriózním mordům, trhání robo-páteří, čelistí a především masakru teenagerů, kteří tu byli jen jaksi do počtu a splnění kvót.  40% ()

filmfanouch

Nicolas Cage musí tak trochu lézt do všeho. Cage totiž musí splácet dluhy za neplacení daní berňáku a i díky tomu Cage leze do spousty podivných projektů a je schopný natočit přes 5 filmů ročně. Jenomže někdy Cage do něčeho jde i proto, že jednoduše chce. Přesně takto ho zaujal krátký film Willy´s Wonderland, přičemž Cage kývl na to, že si nejen zahraje hlavní roli v celovečerní adaptaci, ale též se na filmu bude podílet jako producent. Snímek Kevina Lewise, který mnoha lidí pokládá za nepřiznanou adaptaci videohry Five Nights at Freddy´s je jednoduše béčkovou záležitostí, kde se postupně musí Cage s partou puberťáků utkat s animatronickou gorilou, želvou, krokodýlem, rytířem, pštrosem, sirénou, chameleonem a lasicí, kteří stříkají černou krev, celé to krom Cage nemá kdovíjak dobré herce, konfrontace s animatroniky jsou repetitivní a samotné efekty nejsou kdovíjak dokonalé. Zároveň se dá určitě říct, že šlo z Willy´s Wonderland vykřesat více nápadů. Jenomže jde pořád o jeden z nejsnesitelnějších filmů Cage v posledních letech a spousta jeho aspektů je vlastně fajn. Jedna z nejzajímavějích věcí je ta, že Cageův hlavní hrdina celou dobu neřekne ani slovo. Cageův němý hrdina na první pohled naznačí, že na tu na klasické cageování není tolik prostoru, což je do velké míry pravda. Vidět Cage v téhle netypické roli, kde musí sázet pouze na svou mimiku je ovšem neskutečně zábavné a Cage se svojí kamennou tváří, který likviduje animatroniky, pije energy drinky a hraje painball je jednoduše boží. Je velmi zajímavé, že nejvděčnější Cageovou rolí za poslední roky (krom Spider-Man Noira ze Spider-Man: Paralelní světy a Croodsových 2) je právě ta role, kde celou dobu mlčí. Trošku horší je to s vedlejšími charaktery. Chápu, že samotný scenárista G. O. Parsons nejspíš pochopil, že stavět celý film pouze na němém Cageovi není úplně jednoduché a to především proto, že němý Cage sám těžko osvětlí, proč se to celé vlastně ve Willy´s Wonderland děje. Jenomže právě pubertální skupina, která se objeví v zábavném centru jsou nejen tou nejotravnější možnou pubertální skupinou ze slasherového hororu, ale zároveň skutečně působí tak, že byli do filmy přidání proto, aby ve filmu mohl ve filmu umřít skutečně výrazný počet mrtvých a někdo tak trochu nešikovně vysvětlil, proč všude kolem pobíhají vražední animatronici. Celá pointa příběhu sice tkví v tom, že je Cage podveden a o záležitostech v zábavním centru nic neví. Jenže pořád šlo určitě vymyslet funkčnější způsob, jak Cageovi vysvětlit co se to u Willyho děje a to především bez těch nudných a otravných pubertálních postav. Design animatroniků je tak mrazivý, jak by měl být, některé vizuální nápady jsou skutečně nápadité a některé momenty jsou skutečně zábavné. Zároveň to ale zcela určitě nevyužívá svůj potenciál, větší rozpočet by tomu slušel a Cageova one man show by byla určitě lákavější. Je to do jisté míry skutečně béčková blbost. Jenomže pořád to bude patřit mezi nejlepší filmy Nicolase Cage v uplynulých letech a některé nápady jsou skutečně neskutečně zábavné a Cage jako němý údržbář zabiják je prostě fenomenální. Tato béčková zvrhlost určitě nemá na to stát se kultovní klasikou, jako odpočinková hororová komedie ovšem funguje. Těžko říct, jestli (už teď) plánované pokračování může přinést něco navíc, Cage v téhle roli bych ale vlastně fakt rád viděl ještě jednou. Ale musí nechat pusu opět zavřenou! () (méně) (více)

silentname

Fascinujúci film. "Willy's Wonderland" bolo teda skutočne niečo, čo sa nedá jednoducho popísať slovami. Pravdomu je, že som od filmu čakal poriadnu hororovú komédiu a v tomto smere si film asi svoju úlohu splnil. No myslím si, že mohol to spraviť ešte o niečo lepšie. Ako? Nepridávať do filmu zbytočné postavy, ktorých rolou bude iba umrieť. Myslím si, že keby sme tu mali tento film a po celý čas sledovali len Nicolasa Cagea, možno maximálne by sme tam nechali Liv ako druhú, tak by to bolo o niečo zaujímavejšie, lebo by z filmu vypadli všetky scénky, ktoré dokopy nesmerujú k ničomu inému, než obyčajnému klišé. Kráľom je tu pre mňa jednoznačne Nicolas Cage, ktorý sa vyžíva v tom, že nemá dokopy žiadne dialógy a dokopy len chlastá energy drinky, stará sa o čistotu podniku, hrá pinball a likviduje vražedné animatrony. Po každej akcii vymeniť tričko, všetko poutierať, chvíľu je kľud a pokračujeme. Nemôžem povedať, že ide o dobrý film, no nastavil som sa asi presne na to, čo som od toho očakával. Viac-menej. Ako som povedal, nepotrebovali sme do toho viac postáv a tým len film skutočne skĺzol k bežným klišé, ktoré sme nepotrebovali. Úplne stačil drsný Nicolas Cage na správnom mieste. A okrem toho musím ešte uznať jednu vec. Netrvá dlho a celý ten koncept začne byť celkom repetetívny. Hodnotenie: C ()

*CARNIFEX*

Tulák čo jazdí na Chevrlolet Camaro Vs Gigantické plyšáky? To je nápad! A obsadíme doň “stroskotanca”. Ach ten Nykolas :) Uvidíme ho ešte niekedy v nejakom filme, ktorý by sa zaradil do kategórie “A”? Nuž, zrejme nie. Už sa nám v tých “céčko - déčkach” akosi udomácnil, čo v čase Korony bude asi stále lepšie, ako byť bez práce, lebo bez práce nie sú čo? Nie sú koláče :) Najvtipnejšie ale vyznieva ten jeho “drsný” pohľad. Kokos aký strach z neho ide čo? :D To už podráždený jorkšír má väčší rešpekt ako Cage (aj keď v tomto prípade to bolo asi úmyselne). Každopádne, smutný príbeh. Čo sa filmu týka, nie je to špatné, na taký ten snímok z kategórie: absurdná rozprávka, ktorá Vás nijak neobohatí, no vyslovene nasratý nebudete. Ja som sa miestami celkom bavil, aj toto občas treba, i keď gore pomenej a krv nie vždy tečie potokom (teda ľudská). Proste taký nedotiahnutý “splater” kedy zostalo iba pri originálnom nápade. Medzi dva-3. Asi skôr dva. ()

• Ve scéně na konci filmu, kdy auto vybouchne, v odrazu brýlí hlavního protagonisty je hořící auto vidět. Jenže protagonista je už v tom samém záběru úplně někde jinde. (Nikolas__)
  • Nicolas Cage pronese za celý film jediné slovo a tím je „fuck“ při hraní pinballu. (CjKukis)