poster

Queen of Outer Space

Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 1958, 80 min

Režie:

Edward Bernds

Předloha:

Ben Hecht (povídka)

Scénář:

Edward Bernds

Hudba:

Marlin Skiles

Producenti:

Ben Schwalb

Střih:

William Austin
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • zelvopyr
  ***

  Praštěný filmeček, kde jsou muži roztomilá šovinistická prasata a prsatým ženám z nedostatku sexu docela hrabe. Humor je prakticky na úrovni Austina Powerse. Kdo by nechápal stylizaci, a že to myšleno vážně není, nechť se podívá už třeba na úvodní scény na Zemi, kdy se s navigátorem loučí milenka v "ležérním" modýlku haute couture. Dále obsazení Zsa Zsa Gabor (Paris Hilton se zatím poměrně klopotně snaží dosáhnout "věhlasu" této své pratety), neskutečné hlášky v průběhu celého filmu... a hlavně závěr. Je tu též nezpochybnitelný fakt, že přes malý rozpočet byl film na svou dobu poměrně neobvykle v Technicoloru, a navíc nebyl uveden jako "double-feature", ale jako samostatný, silně marketovaný film.(20.2.2012)

 • bierce
  **

  dost naivní sci-fi v úžasným barevným provedení o kosmonautech, kteří pristanou na planetě ovládané ženami(19.1.2003)

 • pepua
  ***

  Venušanky jsou ve svých kostýmech sexy, a velmi snadno se zamilují (čemuž se kosmonauti-muži samozřejmě nebrání), a tak se asi čtvrthodinku děj prakticky nikam neposouvá, protože vzniklé meziplanetární páry se jen muchlují v nějaké jeskyni… Je to sakra ulítlé a v podstatě nesmyslné, ale jako jednohubka bez jakýchkoliv ambicí na „sci-fi roku 1958“ k pobavení dostačující.(20.12.2010)

 • Lima
  ***

  Plakátové.info: PRVNÍ FANTASTICKÝ LET LIDSTVA NA VENUŠI – PLANETU ŽEN!!!____Lehce šovinistické scifíčko, ve kterém se dozvíte, že na Venuši žijí pouze ženy, chodí zásadně v minisukních, jsou lehce ozbrojeny a jejich šéfka, s maskou na zohavené tváři, z celého srdce nesnáší muže. Proto chce výhradně mužskou vesmírnou expedici z planety Země eliminovat a Zemi samotnou pomocí speciálního vynálezu (který vypadá jako umakartový kurník s vrtulí) zničit na prach. Vzhledem k žánru béčkové sci-fi té doby poměrně přepychově zrealizováno, natočeno je to totiž v širokoúhlém cinemascopu a aby se ušetřilo, využily se produkty z jiných filmů – kulisy z ´World Without End´, model kosmické lodě z ´Flight To Mars´ a slušivé pestrobarevné kostýmy ze slavné ´Zakázané planety´. Hlavní hvězdou je tehdy populární Zsa Zsa Gabor, žena s vizáží zestárlé Marylin Monroe a definitivně osoba, která neuměla hrát. Bráno optikou dnešní doby je to fajn nechtěná zábava a nedivím se kultovního statusu, který tento film v zámoří má.(13.12.2012)

 • noriaki
  ***

  Zajímavé dílko, které díky recyklovaným uniformám kosmonautů budí dojem, že rozvíjí fikční vesmír výborné Forbidden Planet. Bohužel to je jediná věc kterou mají oba filmy společné. Tenhle je ve všem o dva stupně horší a to mu ještě fandím. Děj je prostinký, bez jakékoliv hlubší myšlenky a navíc brzděný zbytečnými romantickými pasážemi a šovinistickými průpovídkami. Venuše, na níž ztroskotala nešťastná posádka pozemské rakety, je totiž planeta žen. Zdejší osazenstvo se sice snaží budit dojem sveřepých a emancipovaných válečnic, jejich makeup, šatičky v pastelových barvách a slabost pro mužskou náruč ovšem prozrazují, že by se nejradši otáčely u plotny, kam podle scenáristy/režiséra stejně patří. Zápletka tedy odpovídá době vzniku, efekty taky a herecké obsazení je pro změnu poplatné žánru. V padesátých letech se moc áčkových sci-fi netočilo a Queen of Outer Space dosahuje stěží béčkových kvalit.(12.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace