Co kdyby...? - Série 2 (2023) (série)

Co kdyby... Kahhori přetvořila svět? (S02E06)

(epizoda)
  • USA What If... Kahhori Reshaped the World? (více)

Mohawkská žena se vydává do vod Zakázaného jezera, aby pomohla zachránit svůj lid. (Disney+)

tomik99

Nová hrdinka je na první pohled velice sympatická a vlastně ten celý origin příběh se mi celkem líbil. Proč to ale proboha dávat do seriálu "What if?". A proč zase Tesseract, nedal tento šutr už schopnost až moc lidem v celém MCU? S každou další minutou mi to přišlo horší a horší. Mám rád inovaci, ale sem se to úplně nehodí. ()

Martrix

Sice to tak trochu do původního konceptu What if... nepatří, ale paradoxně je tento origin Kahhori lepší, než dosavadní fanservisní hrátky. Je to fajn postava, která by se díky svým schopnostem hezky vyjímala vedle "žlutého" Visiona, "červené" Vandy a "zeleného" Strangea. K tomu sice nedojde, ale kdoví, co současná krize MCU projektů přinese. Je na čase, aby i původní obyvatelé Ameriky dostali pořádnou komiksovou postavu. ()

NiaWolf

Co kdyby Pocahontas ochutnala ty správné houbičky? Na Kahhori jsem se celkem těšila, protože indiánskou kulturu mám ráda, obdivuji jejich prolnutí s přírodou atd. Jenže tady je to jen další Capt. Marvel, která jakmile získá schopnosti, je hned ve všem nejlepší, okamžitě ví, co má udělat a všichni jdou za ní. Bum a je z toho jen další kýčovitá hrdinka, které dali prostor jen proto, aby se Marvel ukázal v dostatečně progresivním světle. Prostě proč? P.S. Nejhorší byla scéna na pláži, kdy počty bojovníků létají od desítek ke stovkám, stejně tak čluny i galeony. Španělská královna to jen dorazila.. ()

muti

Príbeh ktorý mi pripomína skôr Ixalan než čokoľvek spojené s marvelom. Sledujeme vzostup Huatli ktorá celý bezprecedentnej hrozbe conquistadorov zo Španielska. Je tu veľký dôraz na "realistickost", teda domorodci rozprávajú po svojom a dobyvatelia len španielsky. A napokon uvidíme nielen kráľovnú, ale aj Nea z Matrixu 😀 nadvláda nad hmotou je samozrejme absolútne OP vlastnosť, na ktorú nestačí obyčajná guľka. Na záver máme aj pekné poučenie o odhodlaní hrdinu, ktorý sa postaví za správu vec, aj keby ho to malo stáť život. ()

CheeseFigure

Predstavuje sa nám nová postava. A nová nie len v rámci MCU, ale celkovo Marvelu. A ako dopadol debut Kahhori? Rozporuplne. Príbeh je už niekoľkokrát videné dobývanie pôvodného obyvateľstva pre bohatstvo. O postave Kahhori pred tým, ako dostane schopnosti, sa veľa nedozvieme. Len to, že je indiánka a je nebojácna. Potom dostane schopnosti, ktoré sa naučí veľmi rýchlo ovládať. To ale prepáčim, lebo predsa len sa jedná o krátky diel seriálu a i Dr. Strange zvládol svoj výcvik prirýchlo a to mal na to celý film. Samotné schopnosti sú také spojenie superrýchlosti, teleportácie a telekinézie (a možno sa nájdu aj ďalšie). Kahhori si ma nejak nezískala. Nie je to vylovene zlá postava, len je mi tak nejak jedno. Možno jej ďalšie výskyty v rámci seriálu (posledná scéna ich naznačuje) môj názor zmenia. Ale páči sa mi, že tvorcovia sa rozhodli nespraviť z dobyvateľa úplné monštrum a dali mu prvok, že sa stará o svojich mužov. Tým ho trocha poľudštili. Čo sa týka celkovo epizódy, tak nemôžem povedať, že bola zlá. Ale asi fakt bola urýchlená. Na návrat Kahhori som ale zvedavý. ()