Pozdravy od vraha

• Velká Británie The Postcard Killings (více)

Detektiv Kannon pátrá po vrazích své dcery a jejího přítele. Zabijáci si vybírají milenecké páry z celé Evropy a pohlednici s fotografií obětí posílají do novin. Když podobnou pohlednici dostane i novinářka Lombardová, a policie je stále nečinná, rozhodne se Kannon spolu s novinářkou jednat na vlastní pěst... (TV Prima)

Garch

Dobrá kamera dlouho brání uvěřit, že je to opravdu tak nefungující. S jiným režisérem znovu a lépe. ()

BOURQUE

Mysteriózny thriller režisérskeho veterána D. Tanovića. Policajt v stopách brutálneho sériového vraha(ov) (s náklonnosťou k umeniu) – osobná vec policajta, ktorého dcéra je medzi obeťami. Postupné pátranie a „spolupráca“ s kolegami (policajti) je zachytené na priemernej úrovni a bez pozoruhodných momentov. Ten záver (nemyslím len scénu na poli) väčšinu divákov (vrátane mňa) pravdepodobne neuspokojí. J. D. Morgan v roli policajta menej výrazný, ako v roli otca, zlomený z bolesti straty dcéry. P.S.: Až príliš málo priestoru pre F. Janssen. Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

Acrobat

Tanovič stále ostal v rovine artu a tak to vyzerá jednako s vraždami a jednako so štýlom filmu. Cestuje sa v ňom viac ako v strážcoch galaxie, vyšetruje sa pomaly a precízne zároveň, všetci okrem Mníchovčana sú hlupáci. Pointa vraždiacich monštier je fádnejšia než sa zdá, Famke odpornejšia než nočná mora, Dean to ale potiahne. Títo pohľadnicový vrahovia nemajú zlú premisu, ale vždy sa tvária, že sú čosi viac ako možno ozaj sú. Umenie predčilo odkazy, ku ktorým sa dostávame skrátka veľmi rýchlo a film je skôr behom cez prekážky. Rutina strieda dobrý šok, či obetný aranžmán. Film mohol ostať zatvorený, svojím koncovým telefonátom to veľmi neodhadol a bolo to zbytočné. Pohľadnice ešte nevymreli, len ich posielajú nevhodní ľudia. (videné 09.02.2021, BDrip) ()

celticek

Obrovská slabota. Trapné herecké výkony, nezajímavá hudba, atmosféra, zkrátka nuda. Jediné, co zaujalo bylo, že jsem na začátku špatně odhadl, kdo je vraždícím párem. Což je hodně málo. ()

Mamlas

Velmi nudný a zdlouhavý film o otci, policajtovi v důchodu, který hledá magory, kteří zabili jeho dceru a pár dalších lidí. Většinu filmu nostalgicky vzpomíná na dceru, kouká, mluví o ničem. Za celou dobu vlastně nic neudělá, jen tam je. Magoři zatím cestují a hledají další oběti. Je to neobyčejně nezáživné, dlouhé trápení bez akce, bez gore, bez špetky něčeho zajímavého nebo vzrušujícího. (14%) ()

petrik11

Taký soplík ťahavý. Dej dosť nasilu, postavám by som neveril ani nos medzi očami. Ale aspoň sa tam niekto našiel. Samozrejme, že zlo prišlo z Ruska a svet zachraňovala čiernoška. ()

DonBraso

Jestli jsem něco nečekal,tak určitě ne od režiséra Tanoviče tento paskvil.Nevím kde se stala chyba,ale zde je všechno příšerně nudný a nezajímavý.Začátek měl tendence na mysteriozní notu a místo toho se tu kecá na pětníku a je to tak šíleně nudný,že u filmu jsem třikrát usnul a konec už překlilkal do konce,který byl jak z jiného vesmíru.Nelogičností kvanta a bohužel J.D. Morgan si vybral horší chvilku,protože v tomhle filmu jako truchlucí otec neměl co dělat.Proč tu jsou odkryty všechny karty před půlkou filmu nevím.Neustálé kecání o nějakých souvislostech a všichni jsou totální blbci.Švédská policie je tu stejně zbytečná jako dvě vedlejší postavy,kdy jim někdo řekne."Vy to nejste a tak zemřete".Koukáte na debilní dvojky,kterým by ani jeden neřekl,že jsou vrahové a tak si cestují jak kdyby na světě neexistovala kamera a policejní složky.Opět se začne kecat mezi Kannonem a novinářkou Lombard,kdy to sřihne ještě s botoxem příšerná Famke Janssen na kterou se nedalo koukat.Absolutní přešlap.15% ()

harycek

Ze začátku to vypadalo ,že to bude dobré!? Ale pak se to začalo blížit k průměru ,ale každopádně konec to dorazil!!!!!!!!!!!!! ()

bourgeois

Ďalšia tuctivá severská detektívka, napísané na kolene a zostrihané, ako na výtvarnej výchove. Myslel som, že som Famke a Morgan to utiahnu a aspoň sa bude dať na čo pozerať, ale obaja by si zaslúžili po tabletke lexaurinu a vrátiť späť na hodiny herectva. A Famke Janssen? Logan by ani bicykel o ňu neoprel. Hrozný brak. ()

Saxos

Promarněný slušný námět a to od začátku až do konce. Nuda, bez napětí, herecky vlastně neherecké, televizní zpracování. A to James Patterson je pan spisovatel. K tomu otevřený konec. Závěr: doporučit nelze. ()

BLStryker

Průměrný krimi thriller, který je zajímavý tím, že: 1) vraždy se odehrávají po celé Evropě a mění se tedy poměrně často scenérie, 2) faktem, že po vrazích jde policajt-otec jedné z obětí, takže má vše osobnější rozměr a 3) zjištěním, že Famke Janssen je se svým nateklým obličejem děsivější než všechny ty naaranžované oběti dohromady ;-). Jinak se film docela vleče, má nevýrazné finále a jako celek nezanechá nějaký hlubší dojem. Snad jen poznání, že angličtí detektivové jsou studení čumáci, němečtí překvapivě se srdcem a švédští tak nějak normál. Čekal bych to naopak, tedy že německý detektiv bude studený, švédský... atd. ()

CheeseFigure odpad!

Pri záverečných titulkách sa mi v hlave opakovala jedna otázka - stojí postava i výkon Jeffrey Dean Morgana za to, aby som tomuto odpadu dal aspoň jednu hviezdičku? A odpoveď je nie. Morganovi dobre sadla úloha detektíva Kannona, ale to je tak všetko. Aby som ale neklamal, tak film celkom fungoval až do scény, keď hrdinovia zistili, čím sa vrahovia inšpirovali. Potom sa z tohto diela stáva blbosť bez logiky. Detektívi zrazu zistia (abrakadabra), kto sú vrahovia. Tí sa chovajú inteligentne, hrdinovia na nich nič nemajú a divák čaká hru mačky s myšou, v ktorej sa zúfalí policajti budú snažiť dokázať, že daná dvojica sú vrahovia. Ale nie, dvojica podozrivých zrazu spraví úplne debilní krok, čím podozrenie potvrdia. Scenáristi si veci ťahajú z prsta bez toho, aby ich predtým aspoň nejak naznačili. A záver je úplne nepochopiteľná kravina (SPOILER: Z vrahov sa stáva ,,Riddler z Batmana" a pomocou geniálnych falošných stôp nalákajú detektíva a novinárku na miesto, kde ich prepadnú a novinárku unesú, aby ju zabili ako svoju poslednú obeť. KONIEC SPOILERu). Čakal som zaujímavú spoluprácu medzi nepochopeným detektívom a novinárkou, ale chémia medzi nimi nefunguje a detektívovi veľmi skoro začnú pomáhať európske zložky a z novinárky sa tak stáva nie moc dôležitá postava. Mám pocit, že pre dej bol dôležitejší ten detektív z Nemecka, ako ona. A to ten námet neznie najhoršie. Aj postava Kannona v podaní Jeffrey Dean Morgana bola fajn. Ale nefunguje to. Ten film je hlúpy odpad, pri ktorom mám pocit scenáristickej lenivosti. Detektívi sa všetko dozvedajú jednoducho a bez vysvetlenia, teleportujú sa medzi krajinami a celý dej stojí na scenáristických barlách (alebo skôr sedí v scenáristickom kolieskovom kresle). Mal som si radšej prečítať predlohu. ()

NikiVai

Zločin i zločinec ... zajímavé. Děj a styl vyšetřování ... nudné. To pomalé tempo by mi snad ani nevadilo, ale ta zdlouhavost a jakoby nerozhodnost, to už bylo fakt na hranici ukolébavky než thrilleru. ()