Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

noriaki

Netuším jak ambiciózní je komiksová předloha, ale z téhle adaptace zmařený potenciál přímo čiší. Příběh Supermana ve Stalinově Sovětském svazu, budujícího utopii bez obětí a bez utrpení, ale i bez svobodné vůle, si přímo říkal o hluboké filosofické drama. Komiksy toho jsou schopné, bohužel tohle je jen plytká a strašlivě uspěchaná báchorka, na níž je zdaleka nejzajímavější námět. ()

3DD!3

Vadí mi odklon od Millarova komiksu v klíčových aspektech děje a překroucení v něm prezentovaných ideologických myšlenek a vlastně i pointy. Jako pohádka je Rudá hvězda ale velmi podařenou variací na Supermanovský mýtus. Se skvělou akcí a řádně temnou atmosférou. Vrcholem zůstává střet s Batmankovem. ()

StanislachKo

Keď zapneš film a hneď po úvodných titulkoch (S inak fakt že výbornou choralovou ruskou hudbou) Sovietsky Superman zabije Stalina, Ti je jasné, Ťa čaká veľký bizár. Fuh a tam sa toho teda udialo... Mrzí ma kopec zbytočností, ako Superriorman, či zbytočné zatiahnutie Hala JordanA AKA green lantern (i keď, bez zbytočností by ten film meral ledva hodinu, že áno...). Ale čo kvitujem ako do hĺbky orwellštiny to siahlo. "You are criminals, you should die! But no... I can fix you." A už chalani po lobotómií zametali spokojne ulice. Do toho studená vojna, Lex Luthor prezident, Loise jeho manželka a sovietsky Batman so strniskom a baranicou v podstate ukradol klasickú Jokerovu pozíciu v príbehoch a teda bojovník za anarchiu. Veľa sa za tú krátku dobu udialo, ale napokon to vyústilo do komplexnosti. Takže spokojnosť. ()

Shakers

Sovietsky súdruh Superman ? Vlastne prečo nie. Videl som už Japonského Batmana (Batman Ninja) a ten ma tiež zaujal postavami "vhodnými" do iného obdobia než je tradičný Gotham a Metropolis. Red Son obsahuje niekoľko zaujímavých scén, či už sú to bitky zo súdruhom Batmanom alebo hrdinská reč na červenom námestí vedľa veľkého Stalina. Netradičné obdobie a netradičná výmena uloh priniesla niečo čo tu ešte nebolo a možno aj preto ma to bavilo. Hudba od Frederika Wiedemana na ruský spôsob sa tiež podarila. Animácia a akcie sú od ostrieľaných profíka (Sam Liu) znova štýlové. 75% - 4* ()

Anderton

Tvorcom sa musí nechať, že našli odvahu celý mýtus Supermana otočiť hore hlavou. No a je z toho najpolitickejší a najodvážnejší Superman, aký tu kedy bol. Samozrejme, šróbovanosť dialógov, zámerný pátos a nejaké tie chybičky sú súčasťou hry, bez ktorých by to skrátka nebol Superman. Ortodoxní priaznivci Batmana by si mali nechať zájsť chuť, po tomto filme budú Liu a spol. z celého srdca nenávidieť. Asi ani netreba dodávať, že je to lepšie, ako Man of Steel, Superman v Batman, nehovoriac o Justice League. A je to aj svižnejšie než Wonder Woman. ()

• Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)