Jak by vypadal svět, ve kterém Superman nevyrůstal v USA, ale v Sovětském svazu?
SSSR, 1955 – sovětská propaganda představuje světu Supermana – neporazitelného hrdinu a symbol sovětské moci a komunismu. Prezident Eisenhower pověřuje geniálního Lexe Luthora úkolem vymyslet a vytvořit protiopatření, které by USA ochránilo před novou sovětskou hrozbou. Superman však brzy odhaluje skutečnou zrůdnou tvář režimu, který ho vychoval a kterému věrně slouží. Proto se rozhodne vzít budoucnost Sovětského svazu do vlastních rukou a přetvořit svět dle komunistických ideálů. (TwoFace)

Anderton

Tvorcom sa musí nechať, že našli odvahu celý mýtus Supermana otočiť hore hlavou. No a je z toho najpolitickejší a najodvážnejší Superman, aký tu kedy bol. Samozrejme, šróbovanosť dialógov, zámerný pátos a nejaké tie chybičky sú súčasťou hry, bez ktorých by to skrátka nebol Superman. Ortodoxní priaznivci Batmana by si mali nechať zájsť chuť, po tomto filme budú Liu a spol. z celého srdca nenávidieť. Asi ani netreba dodávať, že je to lepšie, ako Man of Steel, Superman v Batman, nehovoriac o Justice League. A je to aj svižnejšie než Wonder Woman. ()

silentname

Opäť platí, že predlohu nepoznám. Takže moje hodnotenie pôjde na film sám o sebe. "Superman: Red Son" sa ale skutočne ukazuje ako skvele spracovaný komixový film. Je tu niekoľko skvelých momentiek, kde sa vie veľmi dobre ukáže, že aj najlepšie myšlienky môžu vo výsledku ukázať úplne nesprávnu cestu. V tom čo Superman hovorí na konci som mu veril. Chcel len vytvoriť svet, kde by ľudia boli slobodní a nemuseli trpieť. No aj Stalinove slová v tomto filme majú svoju váhu a ku koncu si ich aj sám začne uvedomovať. A ako sa často hovorí - "Cesta do pekla je často dláždená dobrými úmyslami. Linka s Batmanom je tu veľmi silná a rovnako aj Diane (Wonder Woman) je vynikajúca a prinesie do tohto filmu veľkú dávku dobrých myšlienok. Animácie sú tradične skvelé a film sa nebráni byť aj trošku grafickejší, ako už tradične od týchto DC animákov očakávam. Je zaujímavé vidieť Lexa Luthora v role, kde je ťažké jasne pomenovať kto vlastne v skutočnosti je. Ale hold asi to najlepšie vysvetľuje jeho šachová partia, ktorá symbolizuje jeho boj so Supermanom. A samozrejme sa tu aj ukáže, kto je v tomto svete skutočným zloduchom. A úprimne, som to aj očakával. Tá možnosť sa vyslovene ponúkala a bolo jasné kam s tým tvorcovia mieria. Pre mňa silný animovaný komixový film, ktorý pre fanúšikov DC môžem odporúčať. Hodnotenie: B+ ()

iXtr3m3

Páči sa mi toto prevedenie. Nešlo len o posun do Ruska, resp. Sovietskeho zväzu. Je tam celkovo iná časová línia, je tam iný progres v rámci Ameriky, ja som sa bavil. Je pravda, že kvôli ohromnému obsahu, ktorý to do seba chcelo vtiahnuť (nepriatelia, priatelia, lokácie) by to chcelo mať omnoho väčšiu dĺžku, ale to asi stále nesedí animovanej sekcii DC aj keď nechápem prečo, keďže Dark Knigh Returns bol vynikajúci a vo výsledku mal cez dve hodiny, podobne aj Death of Superman. Tuná by to tiež sedelo. Chýbali mi tam jednoducho jeho zážitky z detstva, ten jeden okamih nestačil. Chýbali mi tam bližšie informácie o vzniku amerických protivníkov v priebehu desaťročí. Ale čo, buďme radi, že sa niekto vôbec odvážil na túto formu a podobu s týmto obsahom. Jeden z tých lepších DC animákov, ktorý určite odporúčam každému. 85% ()

PKD

Dosti dobré. Jsem rád, že se zanechali pro mě zásadní části, včetně linky s Lanterny. To nemá chybu. Sice mi vadí, že autoři vyhodili ten vskutku originální konec, ale zase scéna s osvobozením gulagu a Světlana/Lana byl/je, velmi emotivní, tudíž supr. Komentovati změnu u postavy agenta Olsena, je bezpředmětné, ovšem jestli to vleze i do comicsů, tak je konec planety. I bez Brainiaca. Smrt Josifa Vissarionoviče ´Koby´ Džugašviliho Stalina (kterému se přezdívalo Muž z Oceli, chápete tu narážku?:) a Batman, nezapomenutelné. Názor Lois, co si myslí o běžném rodinném životě včetně dětí...nevyčíslitelné. Atd. Atd. ()

Spiker01

Je to sice už nějaký dvacátý VoD DC animák za deset let, ale mě stále hrozně baví a zajímá mě, jestli Sam Liu a spol přijdou s komplet novými příběhy až jim dojdou známé předlohy. Na adaptaci Red Son jsem byl hodně zvědav, stejně jako většinu DC věcí jsem jej nečetl, takže jsem chtěl být příběhem překvapen. Nezapíše se ani mezi vůbec nejlepší, ani mezi nejslabší, ale jako takový poctivý nenáročný 80ti minutový animák, ač s klasicky levnou animací, ale už jsme si zvykli, obstojí úplně v pohodě...75% ()

• Film je adaptací stejnojmenného příběhu ze série „Elseworlds“ vydaného roku 2003. (TwoFace)