Cheung Sung-bong (Donnie Yen) je několik let důstojníkem v regionálním kriminálním útvaru. Po nějaké době se objeví kolega z minulosti Yau Kong-ngo (Nicholas Tse), který se chce pomstít svému bývalému šéfovi za neodpustitelnou minulost. V cestě mu však nyní překáží Cheung Sung-bong a osud je postaví proti sobě. (HanzoBureshi)

borec999

Akčňák, ktorý akoby vypadol z 90. či 00. rokov. Jednoduchý príbeh a kriminálna zápletka, dostatok akcie a bitiek (choreografia ujde, ale určite mohla byť ešte o niečo lepšia) a na filme cítiť že stál väčší balík peňazí než nejaké béčko za pár miliónov. Donnie Yen síce nie je najlepší herec (aj keď podobné jednorozmerné úlohy ako má aj tuná zvláda) a tiež je na ňom vidieť že mu roky pribúdajú a ani on nemladne. V akcii to však stále ako tak utiahne. Nicolas Tse, jeho filmový protivník, zaslúži veľkú pochvalu- jednak Yena podľa mňa jednoznačne prehral a za druhé mám taký dojem že aj chereografia a akčné scény s ním boli dynamickejšie, živšie a pútavejšie (osobitne ma zaujala jeho práca s nožmi, to bola radosť sledovať). No a pri ich záverečnej bitke (výbornej) mám dôvodné obavy či by dopadla víťazne pre Donnieho aj keby sa šlo na ostro, bez kamier a bez scenára. Vo výsledku je Raging Fire poctivým, na nič sa nehrajúcim, old schoolovým akčňákom, bez väčších nezmyslov a s dostatkom kvalitnej akcie. A to (aspoň mne) ku spokojnosti úplne stačí. 70% a slabšie 4*. ()

janesX

Ja som si to (celé) užil. Raging Fire má vážnu atmosféru, takmer ako v mojej obľúbenej Zóne smrti. Možno to nie je úplne originálne a má to klišoidné finále. A možno preto to na mňa pôsobilo tak trochu nostalgicky. Ale scenár to má prepracovaný a akčné scény sú odvážne, dosť náročné a aj lahodné pre oko (motorka, prestrelky v uliciach atď). A tiež sa tu stretol kvalitný tím martial arts hercov (Nicholasa Tse poznám z New Police Story) v žiaľ poslednom filme celkom schopného režiséra. ()

kenkaku

Fenomenálně natočená akce (tedy krom té LOL scény auto vs motorka) a ještě lépe natočené souboje. Všechno funguje, jen scénář malinko kulhal. Možná za to může fakt, že jsem se několikrát úplně ztratil. Bohužel kluci čínský vypadají ve vedlejších rolích prakticky stejně a regulérně jsem v těch chvílích netušil, kdo to je a co řeší. takže pokud patříte mezi ty se super schopností “rozehnám od sebe asiaty i v noci se zavřenými očima, klidně si jednu hvězdičku přidejte. ()

sniper18

Keby Raging fire vznikol niekedy pred pätnástimi rokmi, bola by to pecka, ktorú by som pozeral opakovane, no nie kvôli veku hercov, ale kvôli odlišnému štýlu, vtedy ešte v Hong Kongu tieto drsné policajné akčné thrilleri točiť vedeli. A pritom to na prvý pohľad vyzerá výborne a je tu prakticky všetko, čo mám v tomto type rád. Máme tu dve skupiny na opačných stranách zákona vedené dvomi drsnými mužmi, ktorých spája spoločná minulosť, takže je tu priestor nielen pre chémiu medzi nimi, ale aj v rámci skupín. Tento málo využívaný prvok, keď aj záporáci držia skutočne spolu a záleží im na sebe mám rád, ale v tomto žánri je to veľmi zriedkavé. K tomu všetko dobre obsadené a vo veľkolepom prevedení. Ale nevyšlo to až tak dobre. Scenár je celkovo v poriadku, tempo je svižné a neustále sa venuje len tomu podstatnému, takže som sa ani chvíľu nenudil, ale celé mi to príde na pol plynu. Film dosť pripomína niekoľko filmov režiséra, ale aj hlavnej hviezdy, hlavne New Police story, Killing zone, alebo aj trochu slabší Invisible Target, ale tie boli omnoho lepšie spracované a hlavne funkčnejšie a vždy som pri nich cítil to, čo som aj mal. Na Raging fire sa síce pozerá dobre, ale ani na chvíľu nestrhne. Obsadenie samozrejme poteší a je hlavným lákadlom, Donnie Yen konečne zase v úlohe, v ktorej ho mám rád, tieto policajné filmy mu vždy išli a Nicholas Tse je presne ten typ herca, ktorý sa na takéhoto čiastočne kladného záporáka skvelo hodí, takže oni sú v poriadku, len tie vedľajšie postavy mohli byť obsadené trochu lepšie, hlavne tie ich loajálne tímy. Sklamaním je ale akcia. Typovo je v poriadku, je to policajný akčný film, tak je tu prakticky všetko, prestrelky, explózie, naháňačky, kaskadérske kúsky a samozrejme aj nejaké tie súboje. Choreograficky je všetko v poriadku, páčil sa mi výber lokácií a vlastne aj prehľadná kamera, ale všetko je to úplne umelé a pretrikované, príliš to ruší, Akcia je neprirodzene zrýchľovaná, výbuchy digitálne a streľba tiež a aj tie súboje sú sklamaním. Donnie Yen už samozrejme má svoj vek a tak už nepredvedie súboje, ako zo svojich najlepších filmov, ale aj tak vidno, že na to ešte má a solídnu akciu by predviesť dokázal. Ale tento moderný čínsky štýl mu vôbec nesvedčí a aj tých pár súbojov mu pokazí. A najviac to mrzí pri tom finálnom, ktorý by veľmi chcel pripomenúť jeho špičkové súboje z Killing point alebo Flash point, teleskopický obušok verzus nôž hneď udrie do očí, ale tá úroveň je omnoho nižšie. Chýba tu tá fyzičnosť. Najviac ma zaujala záporákova akcia s nožom, ktorá sa asi najviac držala pri zemi, ale nezaberie veľa času. A Benny Chan vždy striedal lepšie filmy s horšími, len škoda, že práve jeho posledný počin je ten slabší. Ale má môj rešpekt a žánru bude chýbať. Takže nebolo to zlé, ako fanúšika žánru a Donnieho Yena ma to celkom bavilo, ale práve tento film mal veľký potenciál a mohla to byť taká jeho veľká rozlúčka s akčným žánrom, ale moc sa nevyužil. A hlavne chcem inú akciu, toto ma vážne nebaví. 60% ()

Lacike

Pokus o súboj dvoch silných charakterov v štýle filmov Heat alebo Dark Knight sa príliš nevydaril. Na to je film rovnako nezáživný ako Donnieho Flash Point. Akurát je tu lepšie dávkovaná akcia, vďaka čomu je film stráviteľnejší. Donnie pôsobí vo filme strašne unavene a jeho postava správňáka za každú cenu je čím ďalej tým viac nesympatickejšia. Nicholas Tse ako hlavný záporák sa zmôže len na komické gúľanie očami a v nasratom móde pôsobí rovnako hrôzostrašne ako nasratý ratlík. Totálny kastingový omyl. Na záporákov sa Nicholas vôbec nehodí. Film dosť spomaľuje kopa zbytočných flashbackov, ktoré by sa dali skrátiť do minútky. No a celým film sa tiahne otravné moralizovanie nad dodržiavaním predpisov u polície za každú cenu. Z toho mi vyplýva, že Donnieho postavu čaká keď nie basa, tak aspoň prepustenie z radov polície za tú streľbu na policajtov, ktorej prešetrenie inšpekcia Simona Yama iba odložila o deň. Ale na to bežný divák asi zabudne. Takže, jediné čo film zachraňuje, je akcia. Je na úrovni Invisible Target. Je celkom veľkolepá a je jej dostatok, ale obsahuje kopu trikov. Väčšina z nich je ok, ale z tej poskakujúcej CGI motorky sa mi chcelo zvracať. Finálna megaprestrelka je taká monotónna. V bitkách často cítiť dráty a aj Donnieho pri náročnejších kúskoch často zaberajú Seagalovsky zo zadu alebo od pása dolu, aby nebolo vidno kaskadéra. Vynahradzuje to až finále, v ktorom nám ešte predvedie pár kúskov. Ale na Ip Manov alebo spomínaný Flash Point sa to absolútne nechytá. Takže celkovo to na hladinách priemeru fakt drží len tá akcia a druhýkrát si z toho pustím už len akčné scény. 5/10. ()

• Film byl posledním projektem režiséra Bennyho Chana, který 23. srpna 2020 podlehl rakovině. Chanovi se podařilo dokončit natáčení filmu a navzdory své nemoci dohlížel na postprodukci většiny filmů před svou smrtí. Film je věnován Chanově památce. (JimNorton)