Když byla May malá, měla jediného přítele - ručně vyrobenou panenku Suzy. Teď je May velká a jejím jediným přítelem je stále Suzy. Pak se ale May seznámí s filmařem Adamem. Věcí, která se na něm May nejvíce líbí, jsou - jeho ruce. U další známé, Polly, obdivuje její krk. May se prostě na lidech líbí jen některé části. A protože ví, že jediná možnost, jak získat přítele, je ručně si ho vyrobit, pustí se do toho. Začne z uřezaných lidských částí skládat ideální tělo. Není pravda, že by May neměla ráda lidi. Má je ráda. Částečně. (oficiální text distributora)

jafuska

tak toto opravdu ne, stačíilo pár minut a bylo mi jasné, že tento film je naprostou ztrátou času nemusím za každou cenu vidět všechno, vidět krev, zabíjení, jaký to má proboha smysl? ()

mchlumak

Zvláštní film se zajímavým koncem, náhodou jsem k němu přišel na DVD u časopisu a jako odpolední jednohubku rozhodně doporučuju. ()

Tremono

Výborný snímek! Křehká, jemná, nesmělá, drobet psychotická May s morbidní fantazií a se zálibou v anatomii, hledá přítele, kterému nevadí, že je "divná". Podobný film: Carrie - a vůbec ne proto, že hlavní představitelku v remaku hrála taky Angela Bettis (které očividně podobná role perfektně sedí), čehož jsem si všiml až dodatečně. Ten kraťas "Jack a Jill" během filmu byl prostě "sweet";). ()

Dr.Loomis

O.k beru,uchylačka si chce poskládat svého přítele. Tak si ho vyrobí z částí lidí které se jí líbí,ale proboha,ten hadrový panák s pár "věcma" od lidí jako jso ruce,oči.... Přece neožije.. Jo kdyby se ten voodoo panák nebo jak to mám nazvat :-),nepohnul dal bych možná ješte jednu hvězdu navíc.... :-))) ()

Gloory

Za hudbu, výkon hlavní představitelky a srandovní zabíjení posledních deset minut(až na ty nůžky do voka-to nebylo moc vtipný). A možná jednu navíc by si to zasloužilo i za ten ujetej studentskej film toho kořena s píchezníma rukama-to bylo hodně....''zvláštní''.... ()

george16

U tohoto filmu se přikláním spíš k hodnocením u americké populace, kde je film hodně ceněn. Jako syrový psycho thriller to funguje moc dobře a "pošahaná" May je tady vykreslena docela uchopitelně. Ale chápu, že tento film se hodně lidem až tak líbit nebude. Není tu moc akce ani rychlého spádu, jelikož sází na psycho stránku hlavní hrdinky. No hrdinky... Radši si budu dávat při seznamování pozor na ženské, které se věnují nějaké řezničině... ()

honzic

Rozhodně zajímavý námět filmu a scénář, kazí velmi špatné ztvárnění, kamera a herecké výkony, triky, v zásadě vše. Jakoby se scénáře ujaly studenti se stipendijním rozpočtem a ne filmaři s normálním rozpočtem. Hororové béčko se tak okamžitě stává céčkem. Hodnocení: 35 % ()

LindaVa

Já si taky chci vyrobit kamaráda! Tento film bez dlouhého rozmyšleni zařazuji k mým nejoblíbenějším. May je moje krev a žeru každý její slovo a pohled a myšlenku a plán.... ()

veverysiak

Pôsobivá úchyláreň, malo to dobrý námet, chlapi sa s tým mohli vyhrať do celkom slušného hororu, ale evidentne zvolili inú cestu, a tak to nie je ani ryba ani rak, ale nad všetkým vyčnieval Angelin výkon, úchyláčky jej zjavne idú, takže 55%. ()

brasek odpad!

MegaOdpad! Jeden z najhlúpejších a najprimitívnejších filmov, čo som kedy videl. Nenormálne nudná blbosť! Všetko o čom má byť tento film sa odohrá snáď v posledných 10 minútach... spáliť a popol zakopať. ()

Taragued

Snad nebudu vypadat jako úchyl, když napíšu, že se mi ten film dost líbil. V dnešní záplavě nadhodnocených a často tolik pro mě nepochopitelně úspěšných slasherů a masakrů a rádoby autentických, divoce roztřesenou kamerou natočených hororů má May o to větší hodnotu a o to více se mi líbila. Hlavní hrdinka byla stvárněna podle mě velmi dobře, vývoj postavy byl také znatelný a působivý. Z počátku působila May tragikomicky a úsměvně, postupem děje začínala nahánět husí kůži a v závěru dokonce hrůzu z chladnokrevného a podivného chování. Celý film byl podtržen povedenou hudbou umocňující zážitek. Jako klad musím také uvést všechny ty "nechutné" scény, které narozdíl od ostatních slasherů neukazovaly všechno, naopak to nejhorší bylo očím diváka skryto, takže to, co si musel domyslet, působilo o to děsivěji. Zkrátka, vzhledem ke zdejšímu hodnocení mne snímek příjemně překvapil, i když byl tak "divnej". Jak říkal Adam: "Mám rád divný holky!", já mám rád divný filmy. ()

Venceslao90

Mohl to být dobrý film. Nápad byl dostatečně bizarní, což se mi líbilo, ale celé je to dost nedotažené. První polovina je jakési nudné psychologické drama o pošahané holce. Ke konci se to docela rozjíždí, ale jako celek to do sebe nezapadá. Takový nápad by si zasloužil rozhodně zajímavější provedení. ()

honzzaq

May především není horor v pravém slova smyslu. S vývojem a znázorněním narušené psychiky a myšlenkových pochodů hlavní postavy se totiž pracuje na mnohem větším prostoru, než aby se z nestandardního chování a "jinakosti" stávala jednoduchá atrakce. Film se spíš snaží dostat postavě pod kůži a dát nám možnost nahlížet na svět její optikou a pochopit ji, bohužel si ale nemyslím, že se to úplně povedlo. Za prvé na nějakou hlubší sondu zůstává postava divákovi příliš vzdálená. Máme sice v některých chvílích možnost být s May o samotě v jejím vlastním světě a naslouchat jejím pocitům, ale to je tak všechno, protože psychologizace a subjektivizace není podpořena stylem (takže se to přizdisráčsky obchází jednoduchým komentářem postavy a nevypráví obrazem). A za druhé se film zbytečně přímočaře a doslovně drží ústředního tématu "když nemáš kamaráda, tak si ho udělej", i když jsem si jistý, že třeba takový Herbert West by ze závěru filmu měl určitě radost. To já jsem z posledních dvaceti minut měl ostatně taky. ()

kamigava13

Ale jo, zvyšuju na 4/5. May je přesně ten typ divné holky, co bych žral a přitahovala by mě její divnost. I když co znamená slovo "divný" vlastně? Jen se tím označuje něco, co se odchyluje od normálnosti, od nudného průměru. A May je pro mě výjimečná. Záleží vždy na úhlu pohledu a z mého divného pohledu je May atraktivní a sexy. Když si vybavím citát od mé oblíbené Olgy Hepnarové: "Konvencí odkojení lidé popírají vše ostatní ve jménu normálnosti." May je tak rozkošně zvrácená! Nejdřív jsem dal jen 3/5, protože sám mám doma milovaného britského kocoura, který zrovna ležel vedle mě, když May sejmula Lupy popelníkem. A to mě docela znechutilo a pokazilo celkový dojem z filmu, ale podruhé už jsem to přijal jako nutné zlo součástí díla, jako černý humor, který se nevyhne ani zvířatům. Ta kočka byla stejně jen atrapa. Já bych nevinným zvířatům nikdy neublížil. May mi připomínala mě docela svými nerozvinutými sociálními schopnostmi. Jak jsem se ale nasmál během toho, ne že bych se smál May ale tomu, jak jsem viděl úplně sám sebe v ní. Jak se neuměla pohybovat ve společnosti, reagovat na společenské fráze, byla nezkušená, dlouhodobě izolovaná od světa a když si neuměla najít ideálního přítele, tak si holt jednoho vyrobila, jak jí poradila kdysi maminka. May hledala a našla nějaké kamarády, ale až zklamání z první lásky ji donutilo jít i přes mrtvoly, aby si stvořila dokonalého partnera ušitého na míru doslova. Taky stále nadržená Anna Faris mě tu taky učarovala. Ostatně jsem tento film našel skrz doporučení na lesbické filmy. Konec s tím okem mě fascinoval i šokoval zároveň. ()

GothRot

Originálny námet (aj keď by teoretik mohol vyrývať s parafrázovaním Frankensteina), scenár bez zádrhelov, obstojná hudba, režisér s citom pre atmosféru a skvelo čudná (čudne skvelá?) Angela Bettis - tak prečo tak nízke hodnotenie? Pre "normálnych" ľudí je Angela ťažko stráviteľnou herečkou a May ťažko stráviteľným filmom. Mám pocit, že na to, aby človek tento film plne ocenil, musel niekedy zažit krutý stret normálnosti (rozumej priemernosti), pozérstva a skutočnej odlišnosti od ostatných. Pretože (aj) o tom tento film je. 8/10 ()

pajuscherry

Tenhle film jsem viděla před pár lety v televizi, myslím, že na nově, no jednou stačilo podruhé už bych si ho rozhodně nepustila, je to podle mě zvrácenej, odpornej zkrátka praštěnej film. ()