Reklama

Reklama

Nevěrná žena

  • Francie La Femme infidèle (více)
TV spot

Komorní rodinné drama je studií žárlivosti, jež vyústí ve zločin. Poklidné šťastné manželství se hroutí, když si žena najde milence. Manžel celkem snadno zjistí totožnost a s milencem své ženy se konfrontuje. Avšak stane se to, co rozhodně neplánoval. Chabrola ani tak nezajímá vnější důsledky činů jeho hrdinů, jako spíše způsob, jakým se s nimi vyrovnávají a jak fatálně poznamenávají jejich život. Podle Chabrolových filmů vznikla řada remaků, mezi nejslavnější patří film Adriana Lyne Nevěrná s Richardem Geerem a Dianou Laneovou. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (35)

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Vím, že měl doktor Plzák pro nevěrníky radu zatloukat, ale už si nejsem jist, jestli podváděným doporučoval otloukat.. Takhle to Chabrol nalajnoval Lynemu, který ho možná předčil v první třetině živočišností vášně, nicméně od bizarního rozhovoru, kdy Bouquetova postava neztrácí kultivovanost, ani když jedná v afektu, začíná mít originál mírně navrch svým vyprávěním obrazem a podpovrchovými emocemi, co pálí jak led. Při návštěvách dvojice vyšetřovatelů si povšimněte podezíravě zírajícího kolegy, co představuje mlčícího poldu. Buď má na sobě ještě zbytky hlíny a prohlíží si vhodnou krkavici k večeři, a nebo zrovna dokončil šestiměsíční turnus na francouzské ponorce.. ()

poz3n 

všechny recenze uživatele

K Chabrolově originálu jsem se, celkem náhodou, dostal až poté, co jsem již dvakrát viděl jeho hollywoodský remake. A tentokráte je třeba říct, že oba filmy si vedou vcelku podobně a Nevěrná Richarda Gerea není kdovíjakým propadákem. Oba filmy jsou ale silné v rozdílných věcech. Zatímco remake, ve své hollywoodské povaze, sází více na vášeň (ta je jedním z dobrých prvků, který filmu vévodí), Chabrol tvoří klasickou atmosféru Nové vlny a noří diváka do pomalého, někdy až psychedelického vyprávění. Díky tomu, že se navíc ČT zase jednou pochlapila a hodila noční klub s titulkama, na mě Chabrolova Nevěrná nádherně zapůsobila a zase mi na chvíli vrátila důvěru v noční televizní program. 7/10 ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Opäť sa raz nestačím čudovať nad Chabrolovou schopnosťou predať divákovi akoby z pozadia a medzi riadkami, s využitím len jednoduchého príbehu, jasné morálne posolstvo, prípadne ostrú kritiku vtedajšej spoločnosti. Na prvý pohľad len obyčajný príbeh o nevere a milostnom trojuholníku, no keď nad tým človek popremýšľa, má možnosť v ňom nájsť aj veľa skrytých významov a odkazov na vtedajšie sociálne podhubie. Zaujímavé bolo sledovať aj vývoj postáv, hlavne toho chudáka podvádzaného pána. O tom čo sa mu honilo hlavou by sa dala napísať kniha. Ktohovie akoby to celé skončilo, keby tam v miestnosti u Don Juana nenašiel ten zapaľovač. To bola podľa mňa tá povestná posledná kvapka... 80/100 ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Kedysi dávno chodili všetci po uliciach v oblekoch. Chovali sa k sebe maximálne s úctou a prednášali medzi sebou zdvorilostné frázy. Je to dôvod, prečo sa mi súčasný americký remake páčil viac. Je jednoducho z nášho pohľadu reálnejší, čo sa týka chovania postáv. Odhliadnuc od tohto faktu treba uznať kvality francúzskeho originálu, kde je hlavný hrdina taký suchár, že by mu bola žena neverná aj s kominárom. Chabrol je tradične psychologicky presný a páči sa mi jeho "hitchcockovská" filmová reč s chýbajúcim kúskom puzzle, ako metaforou Bouguetovho zločinu s cýbajúcou mŕtvolou. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Na první pohled celkem spokojené manželství, kterému nic nechybí, na ten druhý zjistíte, že zdaleka ne vše, je tak, jak by mělo. Solidní, až témeř komorní drama o nevěře a (ne)vyrovnání se s ní. Zajímavé herecké výkony, v čele s tehdy velmi šarmantní Stéphane, které to tehdy opravdu velmi slušelo. Za manželku bych jí ale rozhodně nechtěl. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama