Po opětovném setkání se svým stvořitelem se v Matce probudí intenzivní pocity, o jejichž existenci neměla tušení. Marcus, Sue a další přeživší se rychle přibližují k osadě, která je nyní lehce zranitelná. Zatímco Campion nadále pochybuje o principech své rodiny, loajalita ostatních dětí je vystavena zkoušce. (HBO Europe)

Trevor

VAROVANIE: MOJE KOMENTÁRE SÚ PRE VäČŠINU UŽÍVATEĽOV URÁŽLIVÉ!!! Môžu spôsobovať nevoľnosť, úzkostné stavy a depresiu!!! Keď sa už už zdalo že tých nepochopiteľných krokov je na jednu epizódu už príliš veľa (útok na matku v simulácii v podstate nedával žiaden zmysel pretože ak by na ňu zaútočili preživší všetkými zbraňami vrátane bomby nemala by to prežiť a na druhej strane ak je matka tak silná je nepochopiteľné prečo po svojom prebudení nezabila všetkých naokolo, prirodzene okrem dôvodu že by príbeh nemal ako pokračovať) ale úplný záver dal na všetko zabudnúť a bola to naozaj dych berúca epická scéna a asi prvýkrát v celej epizóde mi bola matka sympatickejšia ako preživší. Uvídime ako ďalej...dúfam že ani tento komentár žiadneho z užívateľov tejto databázy neurazil, nespôsobil mu traumu a nebude musieť kvôli nemu navštíviť psychiatra... ()

warrenur

Opat som sa v tejto epizode nemohol ubranit dojmu, ze som svedkom vyjavu na javisku. Niektore sceny a i dialogy mi prisli "umele". Som ale zvedavy ako vymyslia vysvetlenie entity, ktora komunikuje s mrnavym azijskym dievcatkom. Ambush v lese, s typkom s ostnatym kyblom na gebuli a zrkadlom v rukach, sa pekne zvrhol. Takze jeho liniu tymto utali, ak to chapem spravne? K comu potom ta priprava v minulej a i tejto casti.?! Zajatec sa zdal byt zaujimavou postavou. Rozpacite. ()

classic

„Vychovaný vlkmi” , šiesta epizóda - Stratený raj, sa najpravdepodobnejšie vzťahuje na obývanú kolóniu, a to konkrétne dvomi, ("vskutku ozaj mierumilovnými") androidmi Matkou a Otcom, potom i človekom, "vegetariánom" Campionom, už narodeným na Kepleri-22b, ďalej prisťahovalcami, t. j. ľuďmi z Archy, "zradcovským" Paulom, ináč "synček" Marcusa (Caleba) a Sue (Mary), pokračujú aj "nepredvídateľný" Hunter, "tehotná" Tempest, "tichá" Holly a "neposedná, s túlavými topánkami" Vita, týmto všetkým narušia pohodovú idylku, samí "votrelci" od Marcusovcov, ktorí si sem skrátka prišli iba po "synátora" Paula , ale súčasne zanechajú za sebou neuveriteľnú spúšť... Marcus je inak prefíkaný, ako líška, pretože zistí, kam sa Matka chodí po večeroch sama túlať, je to v lese a jej tam aj daná simulácia, ktorú použijú proti nej. A v nej sa oddáva samým radovánkam s Campionom Sturgesom, čo jej bohužiaľ ani neumožnia vychutnať si to do zdarného konca, keďže "muž so železnou maskou" , už netrpezlivo číha so štítom v prednej línii. A verte, že pasca ihneď nesklapne, lebo nie je kvalitne nastavená, že najskôr sa levitujúce skaly na úplne márne kúsky rozletia všade navôkol "conquistadorov" . No, Marcus má stále ešte jedno eso v rukáve... / Veľmi som si obľúbil ústrednú titulkovú pieseň seriálu, v trvaní jednej minúty, naspievanú švédskou hudobníčkou MARIAM WALLENTIN, s melancholickým a poetickým sfarbením a s textom: ( "Dvere, ktoré sa konečne otvoria. So zaplaveným svetlom. Vyliatie na podlahu. Jadro, ktoré nikdy nebolo, teraz to bude. Kosti toho, čo tam bolo predtým. Každý krok, každý úder, každá myšlienka, každý nádych, všetko túži. Každý vietor, každá vlna, každá obloha, každý mrak, každý hrob túži, ťahať ťa z neba. Rovnako ako to urobí láska" ) A zhruba takýto je aj slovenský preklad. ()

tron

SPOILERY. Totálna scenáristická sračka. Doteraz zabíjala nepriateľov na počkanie behom pár sekúnd a teraz do nich hádže kúsky kameňov (???) alebo ich dokonca rovno nechá utiecť? To si zo mňa robia srandu? Alebo to, že meganamakaný android nedobehne chlapca? A prečo ju hlavný záporák proste nestrelil do hlavy tak, ako androidku predtým? Sorry, ale toto je veľmi, veľmi zle napísané a budem rád, ak to budem mať tento čudný seriál za sebou. ()

Anderton

Druhá polovica série začína celkom svižne, inými slovami sa niečo poriadne aj deje. Vyzerá to síce tak trochu ako nejaké lacné talianske sci-fi béčko z osemdesiatych rokov, viď napadnutie androida, ale to nemyslím vôbec v zlom. V druhej polovici sa dočkáme aj napadnutia osady, čo so sebou prinesie aj nejaké to strieľanie a my konečne uvidíme, čo guľky robia s androidmi, ak vás to zaujíma. Trochu ma zarazil záver, tie najdôležitejšie postavy samozrejme musia prežiť až do konca, ale onen nadprirodzený hlas "nesmieš ju zabiť" patrí dosiaľ k najrozpačitejším momentom seriálu. ()