Posedlý Marcus se snaží sám sebe přesvědčit, že je nejlepším služebníkem Sola. Proto se vydá hledat Paula. Otec s ostatními přistáli u jeskyně, aby se ukryli. Otec se dozví, že Matku oplodnil „stvořitel“ ve virutální realitě. Paul se rozhodne sabotovat modul, protože mu to Sol řekl. Naštvaný Otec se rozhodne pronásledovat cizince v kápi. (Varan)

Muff

Nějak se nám ty nesmysly, nedomyšlenosti a nelogičnosti vrší, a aby nebyly tak zjevné, zabalí se to do tajemna a nepochopitelna. Začíná mi to čím dál víc připomínat Terra Novu, děr je tam stejně požehnaně a začíná to být seriál pro puberťáky, jenom je teda víc zamotaný a nepochopitelný, jsem fakt zvědav, jak se z toho vymotají... P. S. kdyby při průletu otevřeli dveře, všechno vyřešilo, ale to by nemohla být druhá série :D ()

Trevor

VAROVANIE: MOJE KOMENTÁRE SÚ PRE VäČŠINU UŽÍVATEĽOV URÁŽLIVÉ!!! Môžu spôsobovať nevoľnosť, úzkostné stavy a depresiu!!! Komentár obsahuje SPOILERY...tomuto sa povie chovať si hada na prsiach. Ktovie ako by v otázke potratov po zhliadnutí epizódy postupovali Záborská s Cigánikovou :-D, možno by obe radikálne zmenili svoje názory a prešli by na druhú stranu. Chvíľami som zvažoval že to bude iba za 4* počas letu do jamy, ale iba chvíľu. Skvelý záver ktorý otvoril dvere mnohým možnostiam (z nich asi najlepšou by bol fakt že planéta na ktorej sa nachádzame je vlastne Zemou) a rozhodne môže poskytnúť v druhej sérii podstatne zaujímavejší dej ako v tej prvej...dúfam že ani tento komentár žiadneho z užívateľov tejto databázy neurazil, nespôsobil mu traumu a nebude musieť kvôli nemu navštíviť psychiatra. ()

AutiXrist

Jedna ⭐ za úvodnú pieseň lebo v 10tke niet čo ➕ hodnotiť, asi snáď len to je to už konečne skončilo🙄. Z nepoškvrneného virtuálneho počatia nakoniec nevzišiel ani ježiš android ale rovno 🐍 skrížený s Falkom. Zas sa len opakujem ako pri 9️⃣časti celý seriál skončil v WAP. Aj moje očakávanie o náleze Matkinýx 👀 šlo do 🍑. To je asi všetko, škoda rečí ▫️▫️▫️▫️▫️▫️ ()

warrenur

Ze to tvorcovia zaklincuju tymto sposobom, mi teda nenapadlo. Slovo "fantasmagoria" to asi vystihuje najviac. Vzhladom na to, odkial a s akymi premisami z prvej epizody sme sa dostali k zaveru. Navrsilo sa na seba az prilis vela bludov. Pacilo sa mi prepojenie "dier" a paradny obraz v strede planety. ()

Anderton

Prvá séria nám vyvrcholila a asi málokto by po pilote, či dvoch, troch častiach predpokladal podobný vývoj. Tvorcovia zrejme od začiatku vedeli, kam smerujú a asi aj tušili, že nejakú tú polovicu nažhavených fanúšikov aj sklamú. Či ide reálne o prequel Promethea, to sa dozvieme asi až v ďalšej sérii, ale zrejme ide len o podobný námet. Finále je vizuálne veľmi vydarené, ide o kombináciu čistého retro béčka so CGI efektami. Nakoniec mám ale vďaka The Beginning dojem, že celá prvá séria išla dejovo akosi do stratena. ()